her gece saat 2 de otomatik internet kesiliyor hk.

ghostman58

Katılımcı Üye
26 Mar 2016
268
0
öncelikle selamun aleyküm. yurtta kalıyorum uzun zamandır aradığım araştırdığım ama çözümünü bulamadığım bir sorunu sizinle paylaşmak istiyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim.

yurtta her gece saat 2 de otomatik olarak internet kesiliyor modem vs kapatılmıyor yada biri işlem yapmıyor herşey otomatik yani. internet kesildiği an arayüze giriş yapamıyorum. telefon bilgisayar bağlı oluyor ama sınırlı ibaresi çıkıyor. bunun bir çözüm yolu yok mu şimdiden teşekkür ederim.
not kyk da vs kalmıyorum vakıf yurdu 65 kişilik

Son düzenleme:

Efy

Kadim Üye
11 Ara 2015
5,629
5
Öteki Taraf
Belki de ağda ki biri bunu bilerek yapıyordur. Benimde yaptığım bir şeydir çünkü gece 2'de AKK kalkar. Tesadüfe bak nedense her gece aynı saatte 2'de kesiliyor. Modemi sıfırla şifreyi güvenli bir şifre yap şifreyi de kimseye verme bak bakalım bir şey olacak mı ?

ghostman58

Katılımcı Üye
26 Mar 2016
268
0
Belki de ağda ki biri bunu bilerek yapıyordur. Benimde yaptığım bir şeydir çünkü gece 2'de AKK kalkar. Tesadüfe bak nedense her gece aynı saatte 2'de kesiliyor. Modemi sıfırla şifreyi güvenli bir şifre yap şifreyi de kimseye verme bak bakalım bir şey olacak mı ?

hocam yurtta kalıyorum modem sıfırlama vs işlemini yaparsam sıkıntı çıkabilir. modem arayüz şifresini değiştireyim belki o iş görür teşekkür ederim

ReadyDieFurkan

Uzman üye
31 Ara 2015
1,506
1
öncelikle selamun aleyküm. yurtta kalıyorum uzun zamandır aradığım araştırdığım ama çözümünü bulamadığım bir sorunu sizinle paylaşmak istiyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim.

yurtta her gece saat 2 de otomatik olarak internet kesiliyor modem vs kapatılmıyor yada biri işlem yapmıyor herşey otomatik yani. internet kesildiği an arayüze giriş yapamıyorum. telefon bilgisayar bağlı oluyor ama sınırlı ibaresi çıkıyor. bunun bir çözüm yolu yok mu şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle Aleyküm SeLaM ;
Eğer KrediYurtlarKurumu'nun Yurdunda Kalıyorsan Böyle Bir Sorun olabilir Ya Da Her Hangi Bir Yurt'da Nedeni İse Uyurken İndirmeye Basıp Sabaha Kadar İnterneti Yemesinler Diye Yurt İdaresi İle Konuşup Rica Edebilirsin

ghostman58

Katılımcı Üye
26 Mar 2016
268
0
Yada sizi düşündüklerinden de olabilir. Sabaha kadar internette sabahlamayın, uyuyun diye.
o aşikar zaten :)

Öncelikle Aleyküm SeLaM ;
Eğer KrediYurtlarKurumu'nun Yurdunda Kalıyorsan Böyle Bir Sorun olabilir Ya Da Her Hangi Bir Yurt'da Nedeni İse Uyurken İndirmeye Basıp Sabaha Kadar İnterneti Yemesinler Diye Yurt İdaresi İle Konuşup Rica Edebilirsin
Ricadan anlayacaklarını pek sanmıyorum hocam. ama bir yolu olmalı bunun.

Yöneticiler sıkıntı çıkarmaz ise onu bir dene. Sadece bir geceliğine denesen de olur. Bir de gece telefonunun yada bilgisayarının interneti kesilirse mac değiştirmeyi dene.
ÖNERECEĞİNİZ PROGRAM VAR MI HOCAM ?

Belkide İnternet Firmasıyla Öyle Anlaşmışlardır.
Kendileride Kapatıyor Olabilir.
2 de kapanıyor 5 de geri açılıyor saçma bi sistem bende anlam veremedim ama çözümünü bulana kadar durmayacağım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.