Her Program Bir Virüstür ! // lolsmanio

Uch1h4

Üye
8 Ocak 2017
90
0
Hocam bu kavramın lügatteki karşılığına baktınız mı hiç?

Emeğinize saygım sonsuz lakin keşke bu emeği, yanlış bildiğiniz doğruları düzeltmek maksadıyla değerlendirseydiniz.

Son düzenleme:

HIWATARI

Katılımcı Üye
26 Nis 2016
444
0
32
KAİNAT
Ben seninle aynı düşünce deyim tam bir deeb weeb profesyonel i olarak çok defa hacklenwcwk doruma geldim çünkü güveneceğim program yok onun için çok dikkatli biriyim

deadtrojan

Üye
4 May 2013
132
0
sanırım anlatmaya çalıştığın aynı kan grupları gibi hocam

mesela herkes bilgisayar kullanır. bilgisayar kullanan herkesin kan grubunun A grubu olduğunu varsayalım. İşletim sistemleri de bilgisayarın işlevsel hale getirilmesi için gereklidir. Bilgisayar herkesi için aynı olsa da işletim sistemleri farklı olabilir o yüzden bu A nın yanına A gelirse AA olur B gelirse AB olur 0 gelirse A0 olur. Her kan grubunun bir antijeni vardır ki mesela A kan grubunda B antijeni vardır B kan grubunda A antijeni vardır. Her antijeni bir virüs olarak ele alırsak aslında virüsler için kan grupları da virüs özelliği taşır. Benim anladığım şu, her yazılım bir virüstür fakat aslında biz bu virüslerin kullanış yoluna bakıyoruz. Örneğin TeamSpeak yazılımını iletişim için kullanırken virüs olmasına önem vermiyoruz fakat Keylogger bize zarar vereceği için ona virüs diyoruz.

k1nyas

Kıdemli Üye
8 Ocak 2017
2,841
2
7
sanırım anlatmaya çalıştığın aynı kan grupları gibi hocam

mesela herkes bilgisayar kullanır. bilgisayar kullanan herkesin kan grubunun A grubu olduğunu varsayalım. İşletim sistemleri de bilgisayarın işlevsel hale getirilmesi için gereklidir. Bilgisayar herkesi için aynı olsa da işletim sistemleri farklı olabilir o yüzden bu A nın yanına A gelirse AA olur B gelirse AB olur 0 gelirse A0 olur. Her kan grubunun bir antijeni vardır ki mesela A kan grubunda B antijeni vardır B kan grubunda A antijeni vardır. Her antijeni bir virüs olarak ele alırsak aslında virüsler için kan grupları da virüs özelliği taşır. Benim anladığım şu, her yazılım bir virüstür fakat aslında biz bu virüslerin kullanış yoluna bakıyoruz. Örneğin TeamSpeak yazılımını iletişim için kullanırken virüs olmasına önem vermiyoruz fakat Keylogger bize zarar vereceği için ona virüs diyoruz.

Sen onem.vermiyor olabilirsin fakat onlar onem veriyo olabilir.

Shigi

Uzman üye
20 Ağu 2016
1,541
0
Felsefeyi severim . Olaya farklı açıdan bakmışsın . Ne kadar hemfikiriz o tartışılır . Böyle konular daha çok olmalı bence.

Paradox84

Uzman üye
23 Eyl 2016
1,043
1
Kardeşim :) ben programlama ile ilgili diyorum sen bana yumruk diyorsun teorin dogru fakat konu için gereksiz :)

Yani demeye çalıştığım şu sen kendi düşmanın olamazsın. 3. Parti yazılımlar için belki geçerlidir. Ama işletim sistemi için değil. Bir örnek vereyim: mesela arkadaşım da benden birşeyler öğrenmek ister düşmanım da dost gibi davranan düşmanım da. Farkı şudur: dostum iyi niyetle öğrenir, Düşmanım açıktan kötü niyetle ve dost görünümlü düşmanım ise gizlice kötü niyetle öğrenir.

k1nyas

Kıdemli Üye
8 Ocak 2017
2,841
2
7
Yani demeye çalıştığım şu sen kendi düşmanın olamazsın. 3. Parti yazılımlar için belki geçerlidir. Ama işletim sistemi için değil. Bir örnek vereyim: mesela arkadaşım da benden birşeyler öğrenmek ister düşmanım da dost gibi davranan düşmanım da. Farkı şudur: dostum iyi niyetle öğrenir, Düşmanım açıktan kötü niyetle ve dost görünümlü düşmanım ise gizlice kötü niyetle öğrenir.

Kardeşim bu konu uzar burda bırakalım bence :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.