Her programlama diliyle herşey yapılır

green.php

Katılımcı Üye
27 Haz 2021
732
874
yaparsın. Yapamamak için bir sebebin yok. Verdiğin örneklerin hepsi yapılabilir. Bırak assembly yi su ile de yaparsın mantıksal kapıları oluştur yeter. Uzun sürer ama yaparsın.
Ömrün yetmez yapamazsın.
Ben bahsettiğim profesör bulanık mantık teorisinin temelini atan Lütfi Zadenin gözde öğrencisi ve sayılıp seçilen bir bilim adamı
:Lütfi Zade - Vikipedi
Şuanda bana yazdığın bilgisayarının 01 lerinin temelini koyan adam Lutfi Zade.
Ve bende sana diyorumki benim ön gösterenim olan adam bu adamdan eğitim aldı onun gözde öğrencisiydi şuanda kendisi bilim adamı profesör o bile yapamaz sen diyorsun yaparım.
Ben her konuya yazmam, atlamam bir bildiğim varki söylüyorum.
Sen değil 7 düvel toplansa şuan dünyada olan tüm yazılımcılar toplansa hepiniz ölmeden bitiremezsiniz.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,438
2,048
35
Osmaniye 80
Bu insan zaten tarihe not düşmüş

Bu adam zaten programlanin temelini matematik 0 veya 1 den ibaretten olduğunu söylemiş
Ben dedim ya konuyu kapsayan topluluk üyeleri tarafindan detaylandirilmasinı talep etmek şahsen üyesi olduğum topluluk için detay isterim.

Anlatabildim mi ?
Hayırsa Tekrar oku lütfen yorma...

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
772
Cudi
Ömrün yetmez yapamazsın.
Ben bahsettiğim profesör bulanık mantık teorisinin temelini atan Lütfi Zadenin gözde öğrencisi ve sayılıp seçilen bir bilim adamı
:Lütfi Zade - Vikipedi
Şuanda bana yazdığın bilgisayarının 01 lerinin temelini koyan adam Lutfi Zade.
Ve bende sana diyorumki benim ön gösterenim olan adam bu adamdan eğitim aldı onun gözde öğrencisiydi şuanda kendisi bilim adamı profesör o bile yapamaz sen diyorsun yaparım.
Ben her konuya yazmam, atlamam bir bildiğim varki söylüyorum.
Sen değil 7 düvel toplansa şuan dünyada olan tüm yazılımcılar toplansa hepiniz ölmeden bitiremezsiniz.
Bitiririz demiyorum ki. Yaparız diyorum. Yapamamak vardır birde yapmak vardır. Bu yapılır, mantıktan bahsediyoruz sen kesin bir dille yapılamayacağını söylüyorsun pratik hayatta yapılmaz zaten kim uğraşsın ne gerek var. Ama Burda bu konu teorik olarak tartışılırken ben yapılabileceğini söylüyorum. Bal gibide yapılır.

green.php

Katılımcı Üye
27 Haz 2021
732
874
Bitiririz demiyorum ki. Yaparız diyorum. Yapamamak vardır birde yapmak vardır. Bu yapılır, mantıktan bahsediyoruz sen kesin bir dille yapılamayacağını söylüyorsun pratik hayatta yapılmaz zaten kim uğraşsın ne gerek var. Ama Burda bu konu teorik olarak tartışılırken ben yapılabileceğini söylüyorum. Bal gibide yapılır.
Bitemediğin şeyi yapmış olmazsın.
Yaptım demek için bitirmek gerekir.
Sonuç olarak yine yapamazsın :)

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,438
2,048
35
Osmaniye 80
20 yaşında kodlamaya başlasan, bir insanda ortalama 60-70 sene yaşıyor.
Ölmeden bitirmen imkansız.
20 yaşına kadar o derecede assebly öğrenmen imkansız.
Benim ön gösterenim var kendisi 50-60 yaşlarında bir profesör.
O insan bir deha ama bu zekasına 20 yaşında sahip olup bunu yapmaya başlasa o bile ölmeden bitiremez.

Pardon ama
Mark Zuckerberg
Filmi dâhi varken
Teknoloji yetenek 90 yıllarda fark edilsede
Uzun ama çok uzun zaman sonra
Android ile hayatımıza gireli 2010/ 13 sene oluyorken sizce
Mark Zuckerberg bu kadar kısa sürede dünya top liste 1 2 3 görürken Milyarderler listesinde bu adam ömrü 60 desen hadi 70 Ne kaldı 50 yıl
150 yil 2 katı yaşayacak imkanı var ki
Ülkemizde
"ibrahim" Tatlıses örneği var
Listede adı yoken

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
772
Cudi
Bitemediğin şeyi yapmış olmazsın.
Yaptım demek için bitirmek gerekir.
Sonuç olarak yine yapamazsın :)
Olayı çarpıtıyorsun ne demek istediğimin farkındasın genede uzatıyorsun. Ben kafaları açalım diye bu güzel konu hakkında zevkle bir şeyler yazıyorum sense bana TDK linki falan atıyorsun, işin geyiğindesin. Daha fazla yazmayacağım meydan senin olsun. Sanırım bu seni daha fazla tatmin ediyor.

green.php

Katılımcı Üye
27 Haz 2021
732
874
Zaten "yaptım" demiyor ki. Teorik olarak yapılabilir diyor.
Olayı çarpıtıyorsun ne demek istediğimin farkındasın genede uzatıyorsun. Ben kafaları açalım diye bu güzel konu hakkında zevkle bir şeyler yazıyorum sense bana TDK linki falan atıyorsun, işin geyiğindesin. Daha fazla yazmayacağım meydan senin olsun. Sanırım bu seni daha fazla tatmin ediyor.
Değerli arkadaşlarım teorik olarak yapılabilire yanlış gözle bakıyorsunuz.
Teorik olarak dünyanın bir noktasından başlangıç noktana 100 kere yürüyebilirmisin?
Bunadamı teorik olarak evet diyeceksiniz?
Ölüm ve yaşam sizin teorilerinizin arasında yok mu?
İmkansıza teorik dediğimiz için gelişemiyor ülke.

Senin demek istediğin ölümsüzsek ve sonsuza kadar yaşayabilen bir yaşam formuysak mümkün.
İşte o zaman teorik olarak mümkün ama kim uğraşıcak canım dersin.
Şuan teorik oalrak mümkün ve ya yapılabilir diyemezsin.
Senin demek istediğini anlıyorum sende benim demek istediğimi anlıyorsun.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,806
Teorik olarak dünyanın bir noktasından başlangıç noktana 100 kere yürüyebilir (ayrı)misin?
Evet.
İmkansıza teorik dediğimiz için gelişemiyor ülke.
Sen geliştir o zaman ülkeyi. Burada ahkam kesmekle olmuyor.
İlla zevkli bir konuyu kavgaya çevirmeye çalışıyorsunuz.
Senin demek istediğini anlıyorum sende benim demek istediğimi anlıyorsun.
Ben ikinizin de dediğini anlıyorum.
Ancak bunu kavga halini dönüştürmek uygun değil.
Yoksa forumda TDK'ye göre tanım yapsak kimse kalmaz değil mi?

green.php

Katılımcı Üye
27 Haz 2021
732
874
Evet.

Sen geliştir o zaman ülkeyi. Burada ahkam kesmekle olmuyor.
İlla zevkli bir konuyu kavgaya çevirmeye çalışıyorsunuz.

Ben ikinizin de dediğini anlıyorum.
Ancak bunu kavga halini dönüştürmek uygun değil.
Yoksa forumda TDK'ye göre tanım yapsak kimse kalmaz değil mi?
1) Dünyanın çevresi 40075 km
Hadi diyelim 5km/h hızla yürüyorsun ve süper gücün var uyumana gerek yok.
8015 saat eder yani : 333 gün (denizleride süper gücünle uçarak geçmeni sayarsak süperman gibi)
0 yaşından yürürsen ve hiç durmazsan 92 yaşında bitirirsin yani hayır değerli kardeşim.
2) Ben ülkeyi zaten geliştiriyorum, uluslararası bağlantılarım ve çalışmalarımda var.
3) Kullandığın kelimenin anlamını bilmiyorsan kendi dilini hatırlaman gerekir.
Gramatik yanlışlıklar umrumda bile değil.

İnsanın beynini kullanması çokta zor bir şey değildir, size bir şey katmak ufkunuzu genişletmek isteyen insanlara ölümsüz ve ya süperman kesilmek size bir şey katmaz, komik duruma düşersiniz.
Uyumam gerek, işlerim var.
İyi geceler arkadaşlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.