Her türlü Video ve Fotoğraflar Üzerinde Çalışma (CyberLink PowerDirector 5)Resimli!!

f_and_y

Uzman üye
30 Eyl 2006
1,135
13
istanbul
Her türlü film ve fotoğraflarınız üzerinde kesme, bölme, yapıştırma, altyazı, ses ekleme, herhangi bir yerine çeşitli şekillerde yazı ve daha birçok ekleme ve değişiklik yapabilirsiniz.
Ayrıca videolar arasında geçiş yaparken, videolar başlarken veya biterken çeşitli efektler ve yazı ekleyebilirsiniz.
Yaptığınız çalışmaları birçok türden bilgisayarınıza kayıt edebilir ve CDRW aracılığıyla CD'lere aktarabilirsiniz.
Videolarınız ve Fotoğraflarınız için daha birçok şey yapabileceğiniz, birçok programı kullanarak yapabildiğimiz şeyleri tek programla yapacağınız bir program.Şimdi programı çalıştırıp ve karşımıza gelen ekranda aşağıda gösterdiğim yolu takip ediniz.

1cy2.jpg


Ben video üzerinde çalışmamı anlatacağım, fotoğraflar üzerinde de çalışabilirsiniz. Ben burada bir video, bir resim ve diğer aşamalarda da birer eklemeler yaptım, siz arka arkaya birkaç video, müzik, resim, efekler vb. ekleyebilirsiniz.

2xc2.gif


Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi benim eklemiş olduğum 1 video, 1 resim ve 2 müzik (2 müzik yerine kendi ses kaydınızı ekleyebilirsiniz) bulunmakta, siz isterseniz çalışmanıza bunlardan birini veya hepsini seçebilirsiniz.

3pj7.gif


Yukarıda da görüldüğü gibi bu kısımda renkler ile oynayabilirsiniz. Ben videonun eklediğim kısmına siyah beyaz bir görünüm verdim, tabi siz diğer renklenme ayarlarını seçebilirsiniz.

4zm6.gifYukarıda fotoğraf eklediğim kısma bir başka videoda ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz görünümü görüntü üzerinde istediğiniz noktaya sürükleyebilir, büyültüp küçültebilirsiniz.

5fu8.gif


6fa5.gif


7ce3.gif

Yukarıda anlattığım tüm eklemelerde eklemelerin başından veya sonundan tutarak istediğiniz kadar azaltıp, uzatabilirsiniz veya parça parça ekleyebilirsiniz. Bunlardan video ve ses uzantılı eklemeler başından veya sonundan yaptığımız azaltmalarda azalttığımız kısmı keser, eğer uzatmak istersek bunu yapamayız ancak yeniden ekleyebiliriz.Bütün eklemelerimiz bittikten sonra eğer alt alta birçok ses eklediysek bunların birbirine karışmamasını istiyorsak alttaki resimde görünen kısma tıklayarak ses ayarlarını yapabiliriz.

8vp7.gif
 

f_and_y

Uzman üye
30 Eyl 2006
1,135
13
istanbul
devam

Aşağıdaki kısımda üç kısımda bulunan sesin hangisinin nerede kısıp açacağımızı yapacağımız yerdir. Videonun neresinde hangi sesin olmasını istiyorsak videonun o kısmına gelip burayı açarak istediğimiz sesi açıp diğerlerini kısabiliriz veya hepsini açıp kısabiliriz.
Buradan çıkmak için ise (X) işaretine tıklıyoruz.

9gd4.jpg


Bütün eklemelerimiz ve ayarlarımız bittikten sonra şimdi kayıt kısmına gelelim.

10oh7.jpg


11qx6.jpg


12bp4.jpg


13eq2.jpg

Yukarıdaki resimdeki kayıt yeri CyberLink programı kurulurken kendisi otomatik olarak “ C ”nin içine “MyWorks” klasörü oluşturuyor. Bu klasör program içerisinde ne tür kayıp (video kayıt etmek, videodan fotoğraf çekip kayıt etmek vb.) yaparsak yapalım kendisi otomatik olarak buraya kayıt etmek istiyor tabi istersek biz bu yolu değiştirebiliriz. İşlem bittikten sonra kayıt ettiğiniz yere gidip hazırlamış olduğunuz videonuzu izleyebilirsiniz.


Ben video üzerinde çalışmamı hazırladım tabi siz isterseniz fotoğraflarınızı arka arkaya ekleyip çeşitli efektler vererek veya video çekimlerinizi arka arkaya ekleyip çalışmalar hazırlayabilirsiniz.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi programın videomuz üzerindeki bir görüntünün fotoğrafını çekme özelliğini anlatacağım

14cq0.jpg


15wz7.jpg


16te3.jpg


17tr0.jpg
Yukarıdaki yolu takip ederek çekmiş olduğunuz fotoğrafı daha öncede bahsettiğim gibi program kurulum esnasında oluşturduğu " C "nin içine kayıt etmiş olduğu "MyWorks" klasörüne fotoğrafınızı kayıt ediyor, buradan çekmiş olduğunuz fotoğrafınıza ulaşabilirsiniz.
NOT: Bazen bu "MyWorks" klasörünü "D" sürücüsünün içine de kayıt edebiliyor.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Bu kısımda ise programın videomuzu parçalara bölme özelliğini anlatacağım

18vy2.jpg


19zi3.jpg


20xs2.jpg


Bu şekilde videomuzun istediğimiz yerinden istediğimiz kadar kesebiliriz.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Son olarak hazırlamış olduğumuz videomuzu direk VCD olarak CD'ye aktarılmasını anlatıcağım. Diğer formatlarda bilgisayarımıza kayıt etmeyi yukarıda anlatmıştım.


İlk önce Boş CD mizi bilgisayarımıza koyuyoruz.
Yukarıda anlattığım gibi videomuzu hazırladıktan sonra aşağıdaki yolu takip ediyoruz. Ben burada aşağıdaki anlatımda yalnızca bir videoyu ekledim.

21zr9.jpg


22mn9.jpg


23dd4.jpg


24wb7.jpg


25pt9.jpg

CD'ye yazma işlemi bittikten sonra VCD miz hazır durumdadır.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.