Hes Kodu Hakkında "Hes Kodu Güvenilir mi?"

sfemnksbk3

Üye
7 May 2013
98
6
Merhaba başlıkta da belirttiğim gibi hes kodu güvenilir mi hiç almak istemedim ve bir kere sadece bana rastgele bazı sayılar ile harfler tanımladı ve bir çok bilgim o kodda içeriyor bu sizce tehlikeli değil mi bir de eskiden aldığımız "izmir kart, istanbul kart" gibi kartları direk alıp kullanıyorduk şimdi ise cep telefonu tc kimlik numarası eposta adresi gibi bir çok kişisel bilgilerimizi istiyor ve "onay alıyor" veritbanına işlemek için sizin fikirleriniz neler benim fikrimce.

Hiç güvenli değil ve tehlikeli.

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
4
907
ZYZZ
Hes kodu olmadan giriş yapamıyorsunuz ama avm olsun okul olsun .
Eğer bu kadar ince düşünüyorsan direk internete girme internet den sil kendini akıllı telefon da kullanma .

33musti22

Yeni üye
12 Ara 2020
21
0
Merhaba başlıkta da belirttiğim gibi hes kodu güvenilir mi hiç almak istemedim ve bir kere sadece bana rastgele bazı sayılar ile harfler tanımladı ve bir çok bilgim o kodda içeriyor bu sizce tehlikeli değil mi bir de eskiden aldığımız "izmir kart, istanbul kart" gibi kartları direk alıp kullanıyorduk şimdi ise cep telefonu tc kimlik numarası eposta adresi gibi bir çok kişisel bilgilerimizi istiyor ve "onay alıyor" veritbanına işlemek için sizin fikirleriniz neler benim fikrimce.

Hiç güvenli değil ve tehlikeli.

Hes kodunuzu ve qr kodunuzu kayıt edip uygulamayı silmenizi tavsiye ederim sürekli konum bilgisi alıyor yinede siz bilirsiniz.

sfemnksbk3

Üye
7 May 2013
98
6
Hes kodu olmadan giriş yapamıyorsunuz ama avm olsun okul olsun .
Eğer bu kadar ince düşünüyorsan direk internete girme internet den sil kendini akıllı telefon da kullanma .

İnternet ile ne alakası var veya akıllı telefon interneti anonim olarak da kullanabilirsin veya akıllı telefonu ancak hes kodu anonim olarak kullanamıyorsun bir çok sayfa mevcut yazılar bulunuyor ne kadar tehlikeli ve güvensiz olduğu bir çok yer de yazıyor hem açık kaynak değil hemde verileri istatistlik anlamında kullanıp propaganda dahi yapabilirler.

Bir kaç site daha var araştırmanız yeterli aslında hes kodu veya her hangi tanımlanmış sayı rakamları sizin kimlik bilgilerinizi söylemeye yardımcı oluyor çok sıkıntı.

İlgili yazı:
https://gazetekarinca.com/2020/05/hes-kodu-nedir-nasil-kullanilir-guvenli-mi/

Hes kodu olmadan hiçbirşey yapamıyorsun. Çalınamaz da zaten tc kimlik no v.s sadece hesap kurmak için istiyor.
Her hangi bir siber saldırı da veya kötücül kişilerin bu verileri alması halinde ne olacağını biliyor musun "çalınamaz" deme gayette iyi bir şekilde alıp satabilirler ha bunu devlet yapar ha başka bir kimse ne fark eder ki.

Sgk'nin nabız uygulamasında ki verileri sattığını da hatırlatırım.

Yani forum üyeleri demek istediğim nokta şuan da zaten yaşanıyor ancak bizim ülke de yeni ve daha ileri gidilmemeli.

İlgili sayfa:
https://www.trthaber.com/haber/dunya/cinde-vatandaslara-teknoloji-ile-yakin-takip-407169.html

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baroo58

Katılımcı Üye
12 Tem 2019
695
651
-
Her hangi bir siber saldırı da veya kötücül kişilerin bu verileri alması halinde ne olacağını biliyor musun "çalınamaz" deme gayette iyi bir şekilde alıp satabilirler ha bunu devlet yapar ha başka bir kimse ne fark eder ki.

Herkesin düşüncesi farklıdır. İstersen çıkartma dışarı çıkınca ne yapıcaksın acaba? Anca Ddos atarlar.
İyi Forumlar.

Son düzenleme:

hackishack

Katılımcı Üye
20 Haz 2020
836
159
Liverpool UK

Hiçbir şeyden haberi olmayan birkaç kişi geliyor ve bu sistemlerin güvenli olduğunu iddia ediyor. MERNİS'in 2020 datasının bile satışının yapıldığı bir dönemde bu ve benzeri uygulamaların güvenli olduğuna körü körüne inanmak mantıksız bir düşünce olur. Kullanmayın demiyorum ama kullansanız da kullanmasanız da güvende olmadığınızı bilin isterim. Sadece riski azaltır ya da arttırırsınız. Bilgilerinizin satıldığı gerçeğini değiştiremezsiniz.

sfemnksbk3

Üye
7 May 2013
98
6
Herkesin düşüncesi farklıdır. İstersen çıkartma dışarı çıkınca ne yapıcaksın acaba? Anca Ddos atarlar.
İyi Forumlar.

Sana da iyi forumlar bu düşünceden öte gerçek malesef önümüz de ki gerçeği görmek gerekiyor zaman geçtikçe izlenme veya gizlilik ihlalleri daha da artıyor dışarı çıkınca hes kodu zorla alamazlar benden evsiz insanların hes kodu mu var sanıyorsun veya cep telefonu olmayan vatandaşların?

Sadece toplu taşıma, her hangi bir kuruma girerken isterler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.