hesabımdan para çekilmiş.

hasaneryilmaz0

Katılımcı Üye
8 Nis 2012
402
0
Afyon
merhaba arkadaşlar akbank ta bulunan hesabımdan yaklaşık 100 liralık bir pos işlemi gerçekleşmiş bu olaydan benim haberim yok .
banka ile görüştüm hesabı blokeledik yeni kart gönderilmesi için işlemleri gerçekleştirdik. daha sonra harcama itiraz formu denilen bişey doldurup imzalayıp mail ile gönderdim.
size sorum bu olayı savcılığa taşımalımıyım. daha sonra bu giden parayı tekrar alabilirmiyim.​

MrTx07

Üye
8 Eyl 2016
120
0
Bu olay başına gelirse direk savcılığa başvur avukata gerek yok bankayı dava edeceksin ve polise o şahsı şikayet edeceksin 5 ay gibi bir süre içinde para hesabına banka tarafından yollanacaktır.

vahcet12

Katılımcı Üye
27 Haz 2016
469
0
Daha 23 Haziranda başıma geldi arefe günü.
23 Haziranda memleketime gittim bayram dolayısıyla.
Ulen annemle oturduk balkonda çay içiyoruz hoop yaşadığım şehirde bir mekan hesaptan 40 TL çekti :D Belli bayram öncesi herkesten böyle ufak ufak vurgun yaptı ahlaksızlar.
Aradım bankayı dedim böyle böyle, aynı senin gibi hesaba bloke koyup yeni kart yolladılar.
Neden böyle bir şey olduğunu sordum, %90 kartımın kopyalanmış olduğunu söylediler.
Senin yapacağın şu dostum,

Bankaların "Harcama İtiraz" formları oluyor. Onları dolduracaksın daha sonra bankaya mail atacaksın. Mail atacağın adresi müşteri hizmetlerinden hangi mail adresine göndereceğini öğrenebilirsin. Daha sonrasında bu olay 80 iş gününe kadar uzayabiliyor bilgin olsun :). Eğer senin yapmadığın ispatlanırsa çalışmakta olduğun banka karşı tarafın bankasından alıp sana yatırıyor. Şahsen benim 20 gün içerisinde sonuçlandı ve para hesabıma geri geldi. Çalıştığım banka Garanti idi. Tabi para gelince polise şikayette bulundum. Ama senin yaptığın ispatlanamazsa o parayı anca mahkeme yolu ile sen ispatlayarak alabilirsin. Hiçbir banka bu şekilde şahıslara para yatırmaz, yani karşı bankadan almadan kendi kasasından sana yatırmaz :).
Geçmiş olsun kardeşim, umarım yakın zamanda alırsın parayı.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.