Hırsızlık Anten Ayarlamaları

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,551
837
Semerkant
Elinize sağlık. Ben "HIRSIZLIK ANTEN" ismine takıldım açıkçası. Yani bu şeyin böyle bir adı olması sınıfta bıraktı birazcık. :)

Son olarak bunu yanına kıyafet götürmeden nasıl öttürebiliriz merak ediyorum.

Ufak bir ekleme de yapmak gerekirse, geçen gün girdiğim teknosa mağazasında ufak demirin - sarkan mouse gibi ürünleri takmayı amaçlayan- ucunun açılmasını sağlayan anahtar müşteriler tarafından alınmış demişti elaman bize. Orada gülmemi engelleyemedim. Açıkçası hırsızlığı durdurmak için bundan fazlası lazım :))

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,402
960
Eline sağlık hocam. İhbar için açık bulamadım 😁
Teşekkür Ederim
Eline sağlık hocam
Teşekkürler
Eline, emeğine sağlık.. Oldukça iyi bir konu olmuş.. %0 intihal, iyi seçilmiş görseller, görsellere konulan logolar, konunun sayfa içinde yerleştirilmesi çok iyi.. logoların biraz daha küçük ve noktalama işaretlerine biraz daha dikkat etsen daha mı iyi olurdu? Sevgilerle...
Zoptik..
Teşekkür ederim hocam bir daha ki sefer yazım kuralları ve verdiğiniz önerilere dikkat edeceğim <3
Şey bunlar atlatılabiliyor.
atlatılabileceğini biliyorum burada ki konunun amacı ayar ve tanıtımdır. Zafiyet konularını merak edersen açtığım alarm ve kamera sistem konularına bakabilirsin.
Konuyu kendin üretip orda bulunduğun fotoğrafları kendin çektiğin çok belli emeğine sağlık sadece resimlerdeki logoyu biraz saydamlaştırsan bir dahaki konularına fena olmaz :)
Teşekkür ederim hocam bir daha ki sefer önerinize dikkat edeceğim @BÖKE
Elinize sağlık. Ben "HIRSIZLIK ANTEN" ismine takıldım açıkçası. Yani bu şeyin böyle bir adı olması sınıfta bıraktı birazcık. :)

Son olarak bunu yanına kıyafet götürmeden nasıl öttürebiliriz merak ediyorum.

Ufak bir ekleme de yapmak gerekirse, geçen gün girdiğim teknosa mağazasında ufak demirin - sarkan mouse gibi ürünleri takmayı amaçlayan- ucunun açılmasını sağlayan anahtar müşteriler tarafından alınmış demişti elaman bize. Orada gülmemi engelleyemedim. Açıkçası hırsızlığı durdurmak için bundan fazlası lazım :))
Ürün alarm anteni olarak biliniyor ama ben dikkat çekmesi amacıyla böyle bir isim seçtim hocam :)

yakınlarda demir vs. olması sistemi hataya düşürebilir veya hatalı barkod ile alarma geçirilebilir.

kameradan sonra bunun gelmesi hırsızlığı bir nebzede olsun azaltıyor ama isteyen her türlü yolu bulup sistemi devre dışı bırakabiliyor.

Teşekkür Ederim hocam <3

Emeğine sağlık.
Teşekkür Ederim

drjacob

Uzman üye
21 Ocak 2012
1,783
410
localhost
eFwAM4WXhu.png

Merhaba Değerli Türk Hack Team Üyeleri

Bu gün sizlerle beraber hırsızlık alarm anten montaj sonrası yapılması gereken ayarlar nedir neler yapılması ve doğru şekilde çalışması üzerine bu konuyu açıyorum.

2bWoAXtnij.gif

Hırsızlık Anteni Ne İşe Yarar ?

Adında anlaşılacağı üzere mağazada olan ürünlerin izinsiz olarak çıkartılmasına karşı oluşturulmuş bir teknoloji harikasıdır ürünlerin üzerine yerleştirilen balonlar sayesinde ürünler giriş kapısının önüne montajlanmış antene yaklaşınca alarmın ötmesi ile hırsızlık olduğu anlaşılıyor. Bu sistemler genel olarak küçük veya büyük esnaf ayırt etmeksizin herkesin kullandığı ve kullanmasını şiddetle tavsiye ettiğim bir sistemdir.

2bWoAXtnij.gif

Montaj kısmının resmini çekmeyi unuttuğum için buraya atamıyorum ama montajı gayet basittir aslında sadece antenin ayaklarına vida atıyorsunuz ve bitiyor aslında sorun olan kısım montaj değil ayar kısmıdır.

eTUGYdb2S.jpg

3GOqx.jpg

Anten 2 taraflıdır ana kısım ve verici kısım olarak 2 tane anten oluşturur bu sistemi ve 24V demir adaptör ile çalıştırılır. zaten yukarıda attığım resimde gördüğünüz gibi 2 tane anten vardır bunların montaj sırasında dikkat edilmesi gerekenler elektrik panosuna yakın olacağı için ana panelin değilde verici olan panelin panoya yakın olması daha iyi olacaktır ve etrafında yaklaşık 1-1.5 metre alanında hiç bir alarm balonunun olmaması gerekmektedir bunların olmasıyla sistem doğru çalışmayacaktır ve hatalı alarm verecektir bunun yüzünden hırsızlık olaylarının önünü açmış olursunuz.

2bWoAXtnij.gif

CYSUOt.jpg

ana panel tarafını incelediğimizde bu uzak çekim birazdan yakın çekimde olarak anlatacağım , kart bu şekilde aslında zaten alarmın üzerinde gelmektedir kart montajı ile uğraşmanıza gerek kalmayacaktır

dfExknDc.jpg

resimler ince ayarlar olduğu için küçültülmeden orijinal hali ile bırakmanın daha iyi olacağını düşündüğüm için bu şekilde büyük bırakıyorum çünkü yapılacak küçük ayarlar mevcuttur.

öncelikle elektrik kısmından başlamak gerekirse burada ilk sırada gördüğünüz üzere kullandığım 0.75 kablonun girdiği kısım elektrik bağlantı kısmıdır.

bağlantı kısmının altında 24V olarak belirtilmiş yere artı ve eksi uçları doğru bağlamak gerek bu kartlar çok narindir bir kere yanlış yapıldı mı bu çok pahalıya patlayabilir ki kendimden biliyorum.

daha sonra lamp kısmı verici panelde olduğu gibi aynı bağlanmaldır.

Buzzer kısmı ise antenin ötmesini sağlayacak kısımdır bu kısımdan herhangi bir alarm durumunda antenin ötmesini sağlar.

dip swich kısımlarını ellemenize gerek yok

eğer antenin hassaslığını ayarlayacaksanız dip swichlerin üstünde olan yuvarlak swichleri çevirmeniz gerek resimde olan en solda ki swichi saat yönünün tersine tamamen çevirerek kapatacaksınız ve kartın üstünde olan bütün ışıklar sönecektir daha sonra çok nazikçe açarak sadece sarı nokta yanana kadar çevireceksiniz ve hassaslığı varsayılana dönecektir.

2bWoAXtnij.gif

-9YyhZUSw2c.jpg

verici kısmında ise bir şeyi ellemenize gerek yoktur sadece 0.75 kablo üzerinden verici ve ana panel üzerine elektrik vermeniz gerekmektedir.

2bWoAXtnij.gif

Okuduğunuz için teşekkür ederim umarım beğenmişsiniz bu konuda sizlere anten hakkında ayar kısmını söylemiş oldum detaylı ayarlamalar sinyal cihazları ile ayarlanmalıdır burada anlattıklarımla normal kullanıcı olarak hassaslığı ayarlayabilirsiniz ama dediklerim dışında ayarları ellemenizi tavsiye etmem.

İyi Forumlar
eFwAM4WXhu.png
eline sağlık hocam.

0M42

Üye
8 Şub 2015
98
33
Vücudunda yüksek statik elektrik bulunanların da zaman zaman öttürebildiği bir alet bu.

• Beğen
Tepkiler: 'Ra

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,402
960
Vücudunda yüksek statik elektrik bulunanların da zaman zaman öttürebildiği bir alet bu.
çıplak ayakla toprağa basmak ve duş almak bunun en iyi çözümüdür.

Eğer anteni öttürebilecek kadar elektrikli biri ile karşılaşırsak jeneratör olarak kullanabiliriz hayırlı geceler :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.