Hon Hai robot üretimi tesislerini Taichung'da hayata geçiriyor

MühüR

Kıdemli Üye
31 Ağu 2009
2,769
0
Factory_Automation_Robotics_Palettizing_Bread.jpg

Bir süre önce elektronik parça ve cihaz üreticisi Foxconn'un insan işçiler yerine robot otomasyon sistemleri kullanacağını sizlere duyurmuştuk. Firmanın kurucusu Hon Hai firması bu kararı hayata geçirecek ilk adımı attı.

Hon Hai eş başkanı Terry Gou, geçtiğimiz hafta Tayvan'ın Taichung bölgesi belediye başkanı Jason Hu ile basın mensupları önünde anlaşma imzalayarak robotik ekipman üretim tesislerinin temelini attıklarını açıkladı.

Robotik teknolojileri araştırma merkezi ve ekipman üretim fabrikası, Tayvan Bilim Parkı'nda faaliyete geçecek. Fabrikanın işletme hakkı Hon Hai alt kuruluşu Foxnum Technology tarafından yürütülecek.

Terry Gou birkaç yıl içinde akıllı robot imparatorluğu kuracaklarını açıkladı. Projenin 3 ila 5 yıl arasında arasında 4 milyar dolarlık bir üretim değeri elde edeceği tahmin ediliyor. Ayrıca 2000 kişiye de iş imkanı sağlanacak.

Tayvan devlet başkanı Ma Ying - jeou da temel atma töreninde hazır bulundu ve Hon Hai firmasının ülkeye yatırımlarını takdir ettiğini açıkladı.

Hon Hai bir dönem Foxconn fabrikasında yaşanan işçi intiharları ve üretim aksamaları nedeniyle gelecek 3 yıl içinde 1 milyon robotik üretim sistemini de​
vreye alacak bir proje başlattığını duyurmuştu.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.