Honeypot kurulumu ve yönetimi #2 Windows

xMstfx

Katılımcı Üye
31 Ara 2018
424
1
Honeypot nedir? nasıl kurulur? gibi sorular için önceki konumuza giderek bakabilirsiniz : TIKLA örnek olarak : sizin verilerinizi sosyal mühendislikle çekmek isteyen kişileri engelleyebilirsiniz.

Honeypot (Honeybot) windows için kurulum ve yönetimi.

Merhaba önceki konumda linux için anlatmıştım şimdi ise windows için honeypot (honeybot) u anlatacağım
ilk olarak şu linkten honeybot indirelim tıkla indirdikten sonra kuruluma geçelim.

indirdiğimiz .exe yi açalım önümüze Welcome diye bir kurulum penceresi geldi dediklerimi sıra sıra yapın ilk olarak "next" diyelim.

LT2MaC.jpg

şimdi ise lisansı kabul etmemizi istiyor "I accept the agreement" diyelim ve "next" diyelim

PwCaqW.jpg

şimdi ise kurulumu hangi klasöre yapmak istiyorsanız o klasörü seçin ben "D:/HoneyBOT" seçtim.

ZEhYpC.jpg

şimdi ise önümüze gelen yerde hiç birşey ellemeden "next" diyelim

d5AXXX.jpg

burda ise boş kutucuklar var ben masaüstüne kısayol oluşturmasını istediğim için ilk kutucuğu işaretledim sizde işaretleyebilir ya da işaretlemeyebilirsiniz "next" diyelim

9wNgAa.jpg

şimdi ise hiç birşeyi ellemeden "install" diyelim

9W1ITT.jpg

gördüğünüz gibi kuruldu programımız "Finish" diyelim ve program açılacaktır.

X7hzvz.jpg

önümüze gelen kutucuğa "hayır" diyelim.

28lSR7.jpg

önümüze tekrar bir pencere açıldı "close" deyin eğer demeziseniz 10 saniye içinde otomatik olarak close diyecektir.

aoZVkz.jpg

önümüze gelen yerde hangi ip adresini izlemek istiyorsanız onu seçin.

Hib7iB.jpg

ve "ok" butonuna basın.

Iek0b7.jpg

otomatik olarak aktif oldu ben şimdi kendi sunucuma giriyormu diye test etmek için kapatıcam "file > stop" diyerek kapatabilirsiniz.

moqBiL.jpg

evet ip adresine girdik ve önümüze "DENEME SİTE" diye bir yazı çıktı bunu ben ayarladım tabiki siz ise kendi sitenizi koyabilirsiniz zaten.

qF8qJV.jpg

şimdi ise honeybotu açalım "file > start" diyerek açabilirsiniz.

KEzpjp.jpg

tekrardan ip adresini seçmemi istiyor seçip "ok" diyelim.

CWPoBB.jpg

şimdi ise ip adresine tekrar girelim ve neler oluyor görelim.

uP7WHo.jpg

evet gördüğünüz gibi "Under Construction" çıktı önümüze yani girmemizi engelledi şimdi ise honeybot programına bakalım neler olmuş

vvCfrP.jpg

gördüğünüz gibi bizi yakalamış. şimdi ise girmeye çalıştığımızda önümüze çıkan uyarıyı özelleştirelim Honeybot dosyalarını açalım "sağ tık > dosya konumunu aç" diyerek açabilirsiniz.

PqtsBN.jpg

buradan ise html klasörünü açalım

28otKd.jpg

önümüze birden çok dosya çıktı buradan "iisstart" seçip açalım ben notepad++ kullandım açmak için siz istediğiniz metin düzenleyici ile açabilirsiniz.

5fETbm.jpg

gördüğünüz gibi önümüze sayfanın kodları çıktı biz bunu istediğimiz şekilde değiştirebiliriz

9NxqTZ.jpg

ben bu şekilde değişiklik yaptım.

şimdi ise ip adresine tekrardan girelim değişmişmi bakalım

LLd1gE.jpg

gördüğünüz gibi değişmiş sayfa şimdi ise bakalım tekrardan Honeybot programına bizi yakalamışmı?

zWS9Uk.jpg

evet tekrardan yakalanmışım konu şimdilik bu kadardı arkadaşlar sonuna kadar okuduğunuz için çok teşekkür ederim :)

Son düzenleme:

`AJAX

Katılımcı Üye
21 Haz 2019
398
7
Cevap: [İstihbarat Tim] Honeypot kurulumu ve yönetimi #2 Windows

Çok saol windows için olması çok iyi oldu eline sağlık.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.