hoparlör cızırtı geliyor

KingSton666

Yaşayan Forum Efsanesi
26 Nis 2016
9,812
105
26
Ankara
1.Bilgisayarınızın topraklaması olup olmadığını kontrol edin. Ben anlamam derseniz bilen birinden yardım alın. Aynı zamanda bilgisayardan çıkan fişi taktığınız prizle uygun olması gerekir. Yani priz de topraklamalı olmalıdır. Aksi halde bilgisayarın topraklaması bir işe yaramaz.

2.Hoparlörleri koyduğunuz yeri kontrol edin. Eğer lcd olmayan herhangi bir monitörün yanındaysa önce monitörünüzün manyetik dalgalara karşı korumalı olup olmadığını kontrol edin (Bunu internetten bulabilirsiniz). Eğer korumalı değilse hoparlörlerinizi monitörünüzün yanından uzaklaştırın. Lcd monitörlerde manyetik dalga çok az veya tümünde korumaldır.

3.Eğer ses kartınız dandikse değiştirin.

4.Oyun veya benzeri ağır bir program açtığınızda gelen cızırtı artıyorsa bilgisayarın soğutma sisteminde bir problem var demektir. ÖR:Oyun açtığınızda işlemci daha çok ısınır ve fan daha hızlı çalışmaya başlar. Bilgisayarda topraklama yoksa zaten bu cızırtıda artıcaktır.

5.Normalde fan daha hızlı çalışmaya başlamaz. Böyle bir durumun nedeni bilgisyarın tozlanmasından kaynaklanmaktadır. En yakın zamanda bilgisayarınızı temizletin. EĞER BU İŞLEMİ BİLMİYORSANIZ KESİNLİKLE BEN GİBİ KENDİNİZ YAPMAYIN ANAKARTI YAKARSINIZ (TECRÜBELİYİM). Bilgisayarı en azından 3 ayda bir temizletin.

Bu verdiğim önerileri dikkate alın. Bunlar aynı zamanda bilgisayarın sağlığı içinde geçerlidir.

Eğer cızırtı hala devam ediyorsa hoparlörlerinizi değiştirin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.