hosting alacağım fakat tc istiyor güvenmeli miyim

Rx

Moderatör
12 Ocak 2021
2,283
1,418
(nowhere) in
Selamun Aleyküm bi firmadam hosting alacağım inşaALLAH fakat tc istiyor güvenmelimiyim

Bunu buldum btkden güvenlimi yani

Btkde olunca site güvenlimi oluyor bilen biri yazabilirmi?
Merhabalar değerli üyemiz:
ve Aleykümselam
Öncelikle konu başlıklarınızı böyle yapmamanız gerekmektedir, konu içeriği ney ise onu yazmanız gerekli.
Sorunuza gelecek olur isek, hosting'i ne için alacaksınız? illegal işler mi legal işler için mi?
Eğer legal ise almanızda pek bir sakınca olacağını sanmam fakat hiçbir yere TC nizi girmeniz doğru değildir sizlere tavsiyem TC istemeyen bir yerden almanız.
Lakin, illegal işler için alacak iseniz kesinlikle TC nizi veya herhangi bir özel bilginizi vermeyiniz.
İyi forumlar dilerim.

Fugit|ive

Katılımcı Üye
2 Şub 2022
419
121
《Unknown》
Selamun Aleyküm bi firmadam hosting alacağım inşaALLAH fakat tc istiyor güvenmelimiyim

Yorum varsa yorumları ve google'dan bakabilirsin güvenilir mi güvenilir değil mi diye

Ardatt

Yeni üye
2 Şub 2022
28
2
Oyun hosting alacağım inşaALLAH baktığım diğer sitelerde kayıt olurken tc istiyor burası daha güvenli geldi
1 site var buldum tc istemiyor fakat çok pahalı güvenlimş değilmi nasıl anlarım

Yorum varsa yorumları ve google'dan bakabilirsin güvenilir mi güvenilir değil mi diye
Hiç yorum bulamadım zaten yeni açılmış bir şirket

Licht

Katılımcı Üye
7 Kas 2021
450
935
Layer7
Merhaba Değerli üye

Çoğu hosting firması sizden tc kimlik numaranızı ister bunun nedeni eğer o sitede illegal bir iş yaparsanız bunu alıp bilişim suçlarına bildirirler bildirmezler ise kendileri sıkıntıya girer bunun için çoğu hosting firması sizden tcnizi ister eğer legal bir iş yapacaksanız güvenilir bir siteden hosting alıp oraya tcnizi gönül rahatlığıyla verebilirsiniz ama çok tercih edilen ve güvenilir olmasına dikkat ediniz iyi formlar

C3T0

Yeni üye
7 Şub 2022
36
11

Saçmalık.
Asla güvenme.!

15 Eki 2019
218
26

Tc kimlik istemesi firma için iyi birşey illegal bişey yapılma durumunda işlem yapılır. eğer site güvenli , popüler ve herkesin övdüğü firma ise ben bi sorun görmüyorum ama onlar birşey yapmasalar bile eğer şirketin verisi sızdırılırsa tc yine zarara uğrar. şans işi gibi birşey :)

Ardatt

Yeni üye
2 Şub 2022
28
2
Şirket eski bi şirket sadece isim değişikliği yaptı die biliyorum bide daha önce sunucu almıştım veritabanında tc'em var başka yere vermekte istemiyorum
Edit:aldım swyi teşekkürler herkese

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.