Hosting firmaları phishing olayını nasıl anlıyor?

BigMen

Yeni üye
8 Şub 2019
10
0
Öncelikle konu yeri yanlış ise şimdiden özür diliyorum, kusuruma bakmayın.

Bir arkadaşım var ve kendisi oldukça saf birisi :) ben bu arkadaşımın instagram şifresini alabilmek için forumdaki scriptlerden birisini kuracağım. Linki sadece bu arkadaşıma atacağım ve başka hiç kimseye yaymayacağım. Anlamadığım nokta şurası, hosting firmaları bizim phishing yaptığımızı nasıl anlıyor? Sonuçta tek tek siteleri gezip kodlarını vs. denetleyecek hali yok, bu oldukça zahmetli ve uzun bir iş.

Ben ücretli bir şekilde host alsam ve bu hostinge phishing scriptlerinden birisini kurup linki sadece 1 kişiye, yani arkadaşıma atsam benim phishing yaptığımı firma nerden ve nasıl anlayabilir?

Hazır konusu açılmışken, bildiğiniz ücretli (ucuz) veya ücretsiz cpanel hosting satan/veren firma önerir misiniz? Poyrazhost, 00web gibi bilindik firmalarını söylemezseniz sevirim ve ücretsiz aldığım .tk domaini bağlayacağım, şimdiden teşekkürler.

MwTugi

Kadim Üye
19 May 2016
5,120
279
9
Nereye !
yardimci olacaktim taaaki ""Bir arkadaşım var ve kendisi oldukça saf birisi ben bu arkadaşımın instagram şifresini alabilmek için "" yazisini okuyana kadar uslu dur.

o saf arkadasin ailesi savciliga vermesin seni ufaklik :)

BigMen

Yeni üye
8 Şub 2019
10
0
yardimci olacaktim taaaki ""Bir arkadaşım var ve kendisi oldukça saf birisi ben bu arkadaşımın instagram şifresini alabilmek için "" yazisini okuyana kadar uslu dur.

o saf arkadasin ailesi savciliga vermesin seni ufaklik :)

Oldukça yakın bir arkadaşım, fakat benim arkamdan iş çevirdiğine dair duyumlar aldım. Birisi bana bazı ss'ler attı ve bende bunların doğruluğunu teyit etmek amaçlı böyle bir yola başvurdum. Direkt kendisine söylesem aramız bozulabilir, sessiz sakin bir şekilde halletmek istiyorum bu işi. Herhangi kötü bir amacım yok, yardım eden birileri elbet olacaktır :) yine de teşekkürler.

AOSTR

Uzman üye
30 Tem 2016
1,325
3
Wroclaw
Yüklediğin dosyadan ve scriptten anlıyorlar sonuçta koskoca Hosting firması :) Bu tarz arkadaşınızın veya herhangi birinin emeğini hiçe sayamazsınız sonuçta o onun kişisel hesabı. Konuşarak halletmek yerine bu tarz şeyler çok gaddarcadır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.