HTML DIV Kafayı Yedirtir

JackJones34

Katılımcı Üye
15 Nis 2013
914
0
İstanbul
Arkadaslar En Son Çare Olarak Buraya Yazıyorum Zannetmeyınkı Her Problemde Hazıra Kaçıyorum Kesınlıkle ARaştırıp Gelıyorum Ama bulamadım Malesef Sorun Şu

2 div düşünün yan yana 1. div in yükseklığı auto yanı içerisine ne kadar veri girişi yapılırsa o kadar uzayacak diğer div ın uzunluğunda sıkıntı var bunu sabıt gırersem eğer 1. div uzayıp gıdıcek 2. div sap gibi kalcak auto verırsem bu sefer aynı şekilde bilgi girerek bunuda uzatmam gerekıcek kı böyle birşey olamaz benım yapmak ıstedıgım 2. div in uzunluğu 1. div ne kadar uzunsa o kadar olması
eğer 1. div in uzunlugu (height) belli olsaydı misal 600px 2. div i de ona gore yapardım ama auto oldugu ıcın yapamıyorum bunu nasıl ayarlayabılırız ?

JackJones34

Katılımcı Üye
15 Nis 2013
914
0
İstanbul
Css'le halledebilirsin divlere class tanımlayıp :)

babacım zaten div olustururken css kullanıyosunda ne özelliği vericem onu bılmıyorum
#div_icerik #div_menu olsun
#div_icerik
{
width:700px;
height:auto;
}

#div_menu
{
width:100px;
height : ???
}

sözlü olarak böyle ifade edebilirim : div_menünün uzunlugu(height) div_iceriğe Eşit Olsun
ama css kodu nedir bılemıyorum

Son düzenleme:

JackJones34

Katılımcı Üye
15 Nis 2013
914
0
İstanbul
tamam auto dıyınce zaten yazdıkca uzuyo ama şöyle dusun 1. div içerik olsun 2. div kategorileri barındırsın
kagetorılerde 10 lınk olsa atıyorum 100px uzun olucak içeriğe koyucam destan gibi metni o 1000px olucak ee ne olcak 2.div kısa kalıcak benım ıstedıgım 2.div 1.div kadar uzasın umarım anlatabılmısımdır iframe de aynı bılgı geldıkce uzar ama 2.div bilgi geldikçe değil 1. div ne kadar uzunsa o kadar uzamalı

batuhan0088

Kıdemli Üye
23 Haz 2013
3,544
3
Ikisini de aynı divin icine alırsın bir div içine 2 div olusturursun birini sola digerine sağa yaslarsin böylece bilgi geldikçe div uzar tabi arka plan aynı olursa

JackJones34

Katılımcı Üye
15 Nis 2013
914
0
İstanbul
İD tanımla

#div_icerik
{
width:700px;
height:auto;
}

İd'yi divin içine at örn;

<div id="div_icerik">İçerik</div>

id'yi diğer div'lerede uygula

babacım zaten 2 dıv e auto dersen içerikleri aynı olmak zorunda yoksa bırı uzun bırı kısa kalır
Ikisini de aynı divin icine alırsın bir div içine 2 div olusturursun birini sola digerine sağa yaslarsin böylece bilgi geldikçe div uzar tabi arka plan aynı olursa

sizin dedıgınız mantıklı denemek daha kısmet olmadı en kısa zamanda denerım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.