Html İle ne Yapılır

Derbeder001

Yeni üye
30 Tem 2017
5
0
Adana
Abilerim Kardeşlerim dilleri ögrenmeye başladım ve araştırmalarım sonucu ilk html ile başlamamı tavsiye ettiler yarısına kadar geldim ama aklıma bi soru takıldı bunu öğrendikten sonra bunla ne yapabilirdim? ne işime yarıcak? gibi sorular geldi aklıma bilgilendirirseniz sevinirim :))

DARKF0REST

Üye
15 Eki 2019
135
0
Abilerim Kardeşlerim dilleri ögrenmeye başladım ve araştırmalarım sonucu ilk html ile başlamamı tavsiye ettiler yarısına kadar geldim ama aklıma bi soru takıldı bunu öğrendikten sonra bunla ne yapabilirdim? ne işime yarıcak? gibi sorular geldi aklıma bilgilendirirseniz sevinirim :))

HTML(Hiper Metin İşaretleme Dili) ile ilgili şöyle düzünebilirsin.Betimleyici bir anlatım yapıcağım rahatsızlık duymazsanız;
önünde bir kağıt var ve resim yapıyorsun işte o kullandığın kaleme benzetebilrsin htmli formlar metinler videolar vs(html5 ile jsin yapabildiği bazi şeyler yapılabiliyor artık) css ide boya kalemleri olarak düşün renk verirsin daha hoş şekle getirirsin basitçe böyle front-end resimin görünen yüzü tabi ileride büyük işler için back-end kısmınada hakım olman gerekicek ama o biraz daha 2.planda olan kısım şuan için
örnek için bakabilirsin örnek;
[ame="https://www.youtube.com/watch?v=uyaV_EWWRmo"]Örnek HTML VE CSS kullanımı[/ame]

Son düzenleme:

Liserjik

Kıdemli Üye
11 Ağu 2018
2,180
7
6
Web sayfaları, raporlar vb. dökümanlar hazırlayabilirsiniz. CSS ile görünümü güzelleştirip JS ile istemci üzerinde işlemler yapabilirsiniz. PHP, ASP, Python, JS vb. ile diller ile web sitesi üzerinde işlemler yaptıracağınız web frameworkler oluşturabilir ve ya üzerinde çalışabilirsiniz.

sw1ndler

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
590
136
Html den js yi aktif edebilirsen 650 dolardan Chrome exploit yapıp satarsın

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.