html php de yardim gerek

eli199

Üye
22 May 2016
73
0
Baku
salam arkadaslar bu gun bir sorun ile rastlasdim ,bir arkadas iddia ediyorki html le kurulan siteler daha kolay hack olunuyor ,php htmlden daha guvenli diye .bana yardim edersez sevinirim

xenceri

Uzman üye
16 Ağu 2010
1,948
0
İstanbul
HTML siteler de heçklenebilir.
Aynı server'da herhangi bir server heçklendiği zaman, otomatik olarak HTML olan server da heçklenmiş olur.
iyi de ona html siteyi hackledim denmez server 'ı hackledim denir :) Ayrıca html server diye bir şey yok zaten. Server bir tanedir. İçinde isteyen istediği şeyi atar.
Yani kimse gelip html hackledim demesin komik görünüyor sonra.

eli199

Üye
22 May 2016
73
0
Baku
yani kardes beni dogru anladiniz umarim bu artik kim isden kendi rizasiyla cikacaq konusu o soylediyi gibi servere ulasmadan siteyi hacklerse ben hackleye bilmese o cikacak

Plut0

Katılımcı Üye
31 Tem 2016
727
1
5dimensional
Tamam php de hacklenmiyor ama php lerde veritabanı olduğu için o veritabanından sisteme sızmak daha kolay oluyor.

Ayrıca server hackledikten sonra ha php ha html ha asp ne farkederki içerik

Taktınız veritabanına :).
Koyun veritabanı kullanıcı ismini büyük küçük harf, sayı ve özel şekil kombinasyonu.
Şifreyi de aynı şekilde yapın, bakalım veritabanına giren oluyor mu :).

!RéM

Katılımcı Üye
19 Haz 2009
334
0
Taktınız veritabanına :).
Koyun veritabanı kullanıcı ismini büyük küçük harf, sayı ve özel şekil kombinasyonu.
Şifreyi de aynı şekilde yapın, bakalım veritabanına giren oluyor mu :).

Dostum ztn sql sızmalar genelde veritabanındaki bir açıktan vs oluyor kimse id şifre kırmıyor veritabanının

!RéM

Katılımcı Üye
19 Haz 2009
334
0
SQL'i ortadan kaldırmak aşırı basit.
Doğru kodlanmış PHP diyorum, yani sql açığı olmayacak..

Valla durup durup kendi bilgimi sınıyorum.php de yada html de ne gibi bi açık olabilir ? kodlarda ne gibi bi açık olabilir ? HTML sede PHP side içindeki diğer bulunan dosyalarda Xsrf gibi bazı dosyalardan sisteme sızılır Ama veritabanında açıklar olabilir yada admin panel şifreleri standart olduğu için admin panelde siteye sızılabilir Bunlar Phpde olur genelde HTML de görmezsin

eli199

Üye
22 May 2016
73
0
Baku
Valla durup durup kendi bilgimi sınıyorum.php de yada html de ne gibi bi açık olabilir ? kodlarda ne gibi bi açık olabilir ? HTML sede PHP side içindeki diğer bulunan dosyalarda Xsrf gibi bazı dosyalardan sisteme sızılır Ama veritabanında açıklar olabilir yada admin panel şifreleri standart olduğu için admin panelde siteye sızılabilir Bunlar Phpde olur genelde HTML de görmezsin

benim konumda su kardes bak html le kurulan bir siteyi hacklemek ve indexlemek ne kadar dogru ve nerde gorulmus bir sitede hic bir veri akisi yok her sey ortada bu ne kadar doru

Plut0

Katılımcı Üye
31 Tem 2016
727
1
5dimensional

PHP'nin avantajı kodlar server-side çalışır ve kullanıcılar göremez.
Ve, dikkat edersen adam akıllı kodlanmış dedim, çünkü GET ve POST methodları arasında değişik sıkıntılar çıkıp paketleri sniffleyebiliyorlar heçkır abiler, onun için adam akıllı kodlama şart.
Eğer adam akıllı kodlanmış bir site ise, PHP olsa da heçklenemez diyorum.

eli199

Üye
22 May 2016
73
0
Baku
Ve, dikkat edersen adam akıllı kodlanmış dedim, çünkü GET ve POST methodları arasında değişik sıkıntılar çıkıp paketleri sniffleyebiliyorlar heçkır abiler, onun için adam akıllı kodlama şart.

kardes bak bana sunu anlat bir sitede hic bir uplod yok veri kaydi ortada ve site reklam gibi yigiliyor yani tanitim sitesi hic bir online olaraq sorgu yok kayit yok giriyorsun ve siteye bakiyorsun bilgilendirici site yani bu site html css uzerinde kurumaq daha mantiqa uygun olur ,php ile kurmaq neye lazim

!RéM

Katılımcı Üye
19 Haz 2009
334
0

Hocam bilmiyorsam aydınlat beni biraz dalgaya alıyorsunda HTML yada PHP kodlarında ne gibi açık olabilir onu anlamıyorum demek istediğim şu aslında asıl hacklenen PHP değil veritabanı yada admin panelidir.Doğru kod yanlış kod HTML sayfanın kodlarında ne gibi bi açık olabilir örnek verebilirmisin ? Heçkır abi

Plut0

Katılımcı Üye
31 Tem 2016
727
1
5dimensional
kardes bak bana sunu anlat bir sitede hic bir uplod yok veri kaydi ortada ve site reklam gibi yigiliyor yani tanitim sitesi hic bir online olaraq sorgu yok kayit yok giriyorsun ve siteye bakiyorsun bilgilendirici site yani bu site html css uzerinde kurumaq daha mantiqa uygun olur ,php ile kurmaq neye lazim

Dediğin gibi bir şey ise, PHP'ye gerek yok.
Fakat, çoğu site PHP, kullanıyor neden?
Çünkü çoğu site dediğin gibi değil ^^.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.