Çözüldü HTML'i PHP ile İlişkilendirme Nasıl Yaparım ?

EnginCR

Üye
8 Ara 2018
155
36
Türkiye
Merhaba ben fake script yapmak istiyorum ilk sayfa HTML ile kodlanan index.html olacak ama diyelim ki username yazılacak ve 2. sayfada username.php olarak gelcek yazılan bilgileri bilgiler.php sekmesinde kaydedecek yani tam anlatamadım biliyorum ama HTML'i nasıl PHP ile ilişkilendirip bilgileri çekebilirim

Moderatör tarafında düzenlendi:

C 0 D E R

Katılımcı Üye
21 May 2020
429
2
48
SIFIR6
Şimdi html ile temasını yaptın ise iş PHP'ye kalıyor.
Yapman gereken html ile oluşturduğun formu post etmek, istediğin veya aynı sayfa üzerine olabilir ilk önce post mantığını kavraman gerekiyor. Ardından iş yazdırmaya geliyor bunu ise php içerisinde dizin işlemleri şeklinde yapabilirsin dosya açma,dosya okuma,dosya yazdırma ve dosya kapatma gibi method kelimelerle bulursun.

Bknz:
Kod:
<?php
if($_POST){
$kadi = $_POST['kadi']; //Kullanıcı adını bu kısımda değişkene atadım
echo $kadi; // bu kısımda kullanıcı adını ekrana yazdırdım sen bu kısımdan sonrasında dizin işlemlerini kullancaksın.
}
?>

<!-- Mantığı anlaman açısından html taglarını açtım -->
<html>
<form method="POST">
<input type="text" name="kadi">
<input type="submit" value="Gönder"
</form>
</html>

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.