Huawei HG253 Turkcell Superonline Port Sorunu !

Slayer~Man

Uzman üye
10 May 2014
1,610
0
Trabzon
Arkadaşlar öncelikle cümleten selamun aleyküm. Ben Turkcell 20 Mbs kampanyasına üyeyim. Bilgisayarım masaüstü pc . Modem kablosuz Huawei HG253 olduğundan bilgisayarımda Tp-Link TL-WN821N Usb Wireless Adaptörü var. Darkcomet için port açmaya çalışıyorum. Fakat bir türlü başaramıyorum. Yardım edebilecek olanlara şimdiden teşekkür ederim. Fotoğrafları alta atıyorum. Yanlış yaptığım bir yer varsa lütfen söyleyiniz...

1) Antivirüs programım olan Kaspersky'ı kapatıyorum.

2) Windows 7 kullanıyorum ve windows güvenlik duvarını kapatıyorum.

3) Modemin firewall'ını yani güvenlik duvarını kapatıyorum.

4) Modemimdeki port açma sayfası bu şekilde...

5) Ben ayarlarımı bu şekilde dolduruyorum.

6) Open Port Check Tool sitesinde kapalı görünüyor.

7) PFportchecker programındada kapalı görünüyor.

Evet arkadaşlar problemim bu. Yardımlarınızı bekliyorum :)

CyberArmy123

Uzman üye
17 May 2014
1,764
0
Ankara
Bu siteler modeminde açık olan portlara bakmıyorlar. Bilgisayarında o portu çalıştıran bir program varsa ve port düzgün çalışıyorsa success diyor. O yüzden portu test etmeden önce listen bölümünden eklemek lazım. Ama böyle yapmana rağmen olmuyorsa windows güvenlik duvarına gir oradan darkcomete izin ver sonra dene. Ama yine olmazsa şuana kadar açmadığın bir portu dene.

Slayer~Man

Uzman üye
10 May 2014
1,610
0
Trabzon
9999 , 7777 , 1234 , 1403 vs. bu portları hiç açmamıştım bunlarıda denedim olmuyor superonline mh'ni aradım. 21 portunu filezilla için açmak istediğimi söyledim. Bana statik IP kullanmadığımı ve ayda 5 tl verirseniz statik ıp olacağını söyledi. Bende sordum onu almadan açsam olmaz mı diye kadın dediki superonline kullanıcılarının port açma hakkı yoktur . Ancak sistem üzerinden biz açabiliriz :D

DesDeRe*

Kıdemli Üye
3 Nis 2012
3,192
1
STUB
9999 , 7777 , 1234 , 1403 vs. bu portları hiç açmamıştım bunlarıda denedim olmuyor superonline mh'ni aradım. 21 portunu filezilla için açmak istediğimi söyledim. Bana statik IP kullanmadığımı ve ayda 5 tl verirseniz statik ıp olacağını söyledi. Bende sordum onu almadan açsam olmaz mı diye kadın dediki superonline kullanıcılarının port açma hakkı yoktur . Ancak sistem üzerinden biz açabiliriz :D

ben turkcell superonline kullanıyorum ben nasıl port açıyorum . Akşam bi team at bakayım

9 Haz 2016
111
0
hocam ne yaptınız çözebildinizmi sorunu ;
çözdüyseniz nasıl oldu bilgi aktarmanız mümkünmüdür acaba
1 haftadır uyku uyumadım ama hala bir gelişme yok
sadece cyber ghost açıkken 4 tane port açık gösteriyor o kadar

eagle123

Yeni üye
30 Tem 2007
41
0
aynı sorun bendede war naptınız çöze bildinizmi ??
superonlineyi aradım oda hata aldıgını söyledi sabah tekrar arayınız dedı aramadım ben yapamadım onlarmı yapıcak sizde var mı gelişme

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.