Huaweii modemde port açılmıyor

TrAmiraL

Yeni üye
28 Şub 2013
49
0
Arkadaşlar iyi günler,
Ben darkcomet için 1604 portunu açmak istiyorum, modemin sayfasından port yönlendirmeyi yaptım. Darkcomet dan kontrol edince port kullanılıyor şeklinde gözüküyor ama internet sitelerinde kapalı gözüküyor. Güvenlik duvarı, antivirüs vs kapalı. Videolardan kontrol ettim fakat olmuyor. Modemim huaweii marka, superonline internet kullanıyorum. Ne yapmalıyım ?
0k36E8.jpg

wirklichr

Üye
22 Eki 2014
79
0
Darkcomet kullanmadım fakat verdiğin adreste açtığın portu sorgularken kullandığın uygulamayı açıp port kısmından portunu dinlemen lazım. Yani hiçbir şey yapmadan modemden port açınca açık gözükmez kapalı gözükür ama program kullanılmaya başlayınca açıktır

TrAmiraL

Yeni üye
28 Şub 2013
49
0
ip ni sabitleyip yaptın ve olmuyorsa duckdns yerine normal dns ayarlarlarından ayarlayıp yap

Denedim ama olmadı.

Darkcomet kullanmadım fakat verdiğin adreste açtığın portu sorgularken kullandığın uygulamayı açıp port kısmından portunu dinlemen lazım. Yani hiçbir şey yapmadan modemden port açınca açık gözükmez kapalı gözükür ama program kullanılmaya başlayınca açıktır

Programı açtığımda, program üzerinde o port dinleniyor gözüküyor. İnternet sitelerinde ise kapalı. Ve bağlantı kurulmuyor.

wirklichr

Üye
22 Eki 2014
79
0
Yerel ip adresini sabitledin mi? Modeminde "DMZ" adlı bir kısım bulursan ordaki yerel ip kısmına sabit ip adresini yaz ayrıca. Programdan portu açtığın zaman siteye girip test et

HiLa

Katılımcı Üye
10 Eyl 2015
260
0
Ankara
Aşağıdaki ip adresini kullan deyip ilk satıra 192.168.1.''buraya bir rakam salla'' en altada 192.168.1.1 diye giriş yap sonra bu ilk satıra yazdığını port açarken yazılan ip yerine yaz ozaman olacaktır

TrAmiraL

Yeni üye
28 Şub 2013
49
0
nasıl yaptında sorun çıkmadı ustam bir yeri atlıyor olman lazım adımları nasıl yapıyorsun bir bir yazarsan yardımcı olayım

TCP ve UDP yi ayrı ayrı açtım.
Dahili hosttaki ip yi cmd deki ipv4 adresi olarak aldım.
port için başka bir şey ellemedim.
Darkcomet ve duckdns ayarlarını da musileno'nun anlattığı gibi yaptım.

Yerel ip adresini sabitledin mi? Modeminde "DMZ" adlı bir kısım bulursan ordaki yerel ip kısmına sabit ip adresini yaz ayrıca. Programdan portu açtığın zaman siteye girip test et

DMZ diye bir kısım bulamadım maalesef.

Hocam sen beni yanlış anlamışsın senden şu kısmı açmanı istedim :)
Arayüzün yanındaki oka tıklayıp ss alırmısın :)

Ha pardon, şimdi anladım :D
Myjj99.jpg

Arayüz kısmını WAN2_INTERNET yapıp TCP/UDP tek tek aç

Deniyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.