Network Icq da ip bulmak ?

Taha243

Yeni üye
25 Ocak 2019
7
0
Merhaba arkadaşlar bugün icq da bir arkadaşımız bana çok feci derecede küfür etti tek bulmak istediğim onun ip si cmd den netstat -n yazdım ve ondan mesaj bekledim fakat bir sonuç alamadım bu kişinin ip adresini nasıl bulabilirim yardım lütfen

Moderatör tarafında düzenlendi:

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Merhaba,
bu tarzda chat uygulamalarda bu tarz şeylere erişebileceğinizi düşünmüyorum. Çünkü her isteyen böyle bilgilere erişebiliyor olsaydı gizlilik denen bir durum kalmazdı. Eğer konu küfürden rahatsız olmak ise ilgili yazışmanın ekran görüntülerini alıp şikayet ediniz. Eğer ben illa ip adresi bulmak istiyorum derseniz de iplogger gibi siteler kullanıp bir link kısaltma oluşturursunuz ve bu linke girenlerin ip adresini yakalayabilirsiniz. İyi forumlar geçirmeniz dileğiyle. :drunk

Eronmay

Moderasyon Ekibi Direktörü
18 Tem 2016
4,301
1
1,090
Türkiye Cumhuriyeti
Merhaba,

1- ICQ da away pozisyona geçin....bekleyin
2- Ms-Dos promptunu açıp Netstat yazıp bekleyin
3- Daha hiç bi şeyi enter lamayın!
4- IP sini örenmek istediiniz adama "away" durumdayken(sen) msg atın.
5- Cevap size ulaştığında bekleyin mektup yanıp sönsün açmayın!
6- O zarf orda yanıp sönedursun siz Ms-Dos a dönüp daha evvelden yazıp hazır beklediğiniz Netstat
komutunu enterlayın...

S79 MeDuSa

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
339
5
Merhaba,
İplogger basit bir yöntemdir biraz sosyal mühendislikle halledebilirsiniz
ya da SNIFFER, NEETMETİNG kullanabilirsiniz hala geçerliyse tabi.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.