İki sorum var

Vibe7

Katılımcı Üye
24 Eyl 2016
287
0
Windows
Merhaba arkadaşlar, benim iki sorum olacaktı lütfen cevaplayabilir misiniz?

1-) Arkadaşlar benim bir projem var. Bu projeyi arkadaşa atmak istiyorum ama projenin çalışma dosyalarını değil. Çalışma dosyalarını görmesini istemiyorum. Daha doğrusu kodlarını. İnternette biraz araştırdım setup halinde atabilirmişiz. Ben de setup yapmak istemiyorum. Yani setup ve çalışma dosyaları dışında nasıl gönderebilirim? Proje de resimler ve veri tabanları var.

2-) Bu sene 11.sınıfa gideceğim. Veri tabanı programcılığını seçtim. Bu alanda beni ne bekliyor arkadaşlar? Bir de 11.sınıf çok önemli programlamaya mı çalışsam derslere mi çalışsam bilemiyorum. Hedefim de iyi üniversiteler var. Yazılım mühendisliği düşünüyorum.

Bu iki sorumu cevaplarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

kondanta

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
910
0
CNCF

1-) Arkadaşlar benim bir projem var. Bu projeyi arkadaşa atmak istiyorum ama projenin çalışma dosyalarını değil. Çalışma dosyalarını görmesini istemiyorum. Daha doğrusu kodlarını. İnternette biraz araştırdım setup halinde atabilirmişiz. Ben de setup yapmak istemiyorum. Yani setup ve çalışma dosyaları dışında nasıl gönderebilirim? Proje de resimler ve veri tabanları var.

2-) Bu sene 11.sınıfa gideceğim. Veri tabanı programcılığını seçtim. Bu alanda beni ne bekliyor arkadaşlar? Bir de 11.sınıf çok önemli programlamaya mı çalışsam derslere mi çalışsam bilemiyorum. Hedefim de iyi üniversiteler var. Yazılım mühendisliği düşünüyorum.

Mhmmmm Database..... Uzmanlik olarak yapilacak belki de en ilginc ama en zor seceneklerden birisi. Bu noktada ogrenecegin sey database nedirden ziyade, bir database management system nasil calisir olacak. Burada agir bir matematik seni bekliyor olacak, query optimizasyonudur vesairedir. Eger ileride cidden bu alanda kalmak istiyorsan programlamanin yaninda iyi bir matematige sahip olmani tavsiye ederim. Senen icin, derslerine agirlik vermen daha onemli. Bos zamanlarinda programlamayi goturursun.

Ilk soruna bianen cevabim yok. Cunku bir sistemi baska bir tarafa ya kodlarini atarak gonderirsin. Ya setuplar gonderirsin. En uc ihtimal teamviewer'dan sadece gosterirsin.

LazyESC

Katılımcı Üye
15 Şub 2012
527
0
Eskişehir

Projenizin klasörüne girerek şu yolu takip ediniz
Proje Klasörü-->Bin-->Debug-->Proje Exe si ve yanında gerekli dosyalar bunları alarak paylaşabilirsiniz.

Vibe7

Katılımcı Üye
24 Eyl 2016
287
0
Windows
Mhmmmm Database..... Uzmanlik olarak yapilacak belki de en ilginc ama en zor seceneklerden birisi. Bu noktada ogrenecegin sey database nedirden ziyade, bir database management system nasil calisir olacak. Burada agir bir matematik seni bekliyor olacak, query optimizasyonudur vesairedir. Eger ileride cidden bu alanda kalmak istiyorsan programlamanin yaninda iyi bir matematige sahip olmani tavsiye ederim. Senen icin, derslerine agirlik vermen daha onemli. Bos zamanlarinda programlamayi goturursun.

Ilk soruna bianen cevabim yok. Cunku bir sistemi baska bir tarafa ya kodlarini atarak gonderirsin. Ya setuplar gonderirsin. En uc ihtimal teamviewer'dan sadece gosterirsin.

Evet ileri de bu meslekte yer almak istiyorum. Matematiğim orta seviye. Bu sene biraz fazla çalışmam gerekiyor o zaman.

Vibe7

Katılımcı Üye
24 Eyl 2016
287
0
Windows
Arkadaşlar yeni konu açmamak için konuyu güncelliyorum. İlk sorumla ilgili bir şey merak ettim. Şimdi ben projeyi setup yapıp kendi bilgisayarıma kursam ve kurduğum dosyaları başkasına atsam herhangi bir sıkıntı çıkar mı? Resim veya veri tabanında ki bilgilerin gözükmemesi gibi.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.