Çözüldü Ilk 40bin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HXR

Üye
17 Mar 2018
146
0
Adana
Arkadaşlar merhaba
11.sınıfı bitirdim yaklaşık 380 gün sonra sınava gireceğim (seneye)
4 yılın ortalaması 88 (tahminen)

İlk 40bin için tyt ve aytde kaçar net yapmam lazım?

Şimdiden teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

burak513165

Uzman üye
29 Tem 2017
1,439
33
VATAN
bende 12 ye geçtim ama ortalamam bu kadar yüksek değildi senin ki güzelmiş ilk 40 bine girebilmen için tyt 120 soruda 105 garanti yapman lazım

K3YL0CK3R

Katılımcı Üye
24 Eyl 2016
594
0
25
Ankara
Bak saygıdeğer dostum ben sınava gireli 2 yıl oldu ama sana şöyle bir şey söyleyeyim gerisini sen çıkar .
İlk aşama için türkçe ve matematiği fuller gerisinden bildiklerini yapar sonraki aşama yarı yarıya yaparsan ilk 20bin garanti oluyor ha eğer dersen ki yapamam 40bini daha farklı bir şekilde garantilemen şuanlık bana göre söz konusu değil çünkü senin senende giren insanların hepsi zeki olup herkes 100net üstü yapabilir o zaman sen 2017de girsen 100 netle 15bine girecekken 2019 senesinde girince 50 60bin civarı olursun . Umarım anlatabilmişimdir
İyi forumlar ..

HXR

Üye
17 Mar 2018
146
0
Adana
Bak saygıdeğer dostum ben sınava gireli 2 yıl oldu ama sana şöyle bir şey söyleyeyim gerisini sen çıkar .
İlk aşama için türkçe ve matematiği fuller gerisinden bildiklerini yapar sonraki aşama yarı yarıya yaparsan ilk 20bin garanti oluyor ha eğer dersen ki yapamam 40bini daha farklı bir şekilde garantilemen şuanlık bana göre söz konusu değil çünkü senin senende giren insanların hepsi zeki olup herkes 100net üstü yapabilir o zaman sen 2017de girsen 100 netle 15bine girecekken 2019 senesinde girince 50 60bin civarı olursun . Umarım anlatabilmişimdir
İyi forumlar ..

100 yapsa yeterli Ortalaması gayet iyi :)

bende 12 ye geçtim ama ortalamam bu kadar yüksek değildi senin ki güzelmiş ilk 40 bine girebilmen için tyt 120 soruda 105 garanti yapman lazım

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim

ᴄʀᴜᴇʟ

Özel Üye
24 Eyl 2013
4,420
57
Ahıska
Dostum neticede sınav sisteminiz değişti. Bu yıl sıralamalar değişimden nasıl etkilenir hiç kimse net bir şey söyleyemiyor. Ancak soru sayınızın azalmasının muhtemel bir yığılmaya sebep olabileceğini düşünüyorum. Yani şöyle ifade edeyim; önceki sistemde bir matematik sorusuyla 5 bin kişiye fark atabiliyorsan şimdi bir matemamtik sorusuyla 8-10 bin kişiye fark atacaksın. Yine de hala her şey sürpriz. Benim tahminim şu yönde; ilk sınav için 120/85, ikinci sınav için 80/45-50 net yeterli olacaktır. İkinci sınavdan kazancağın 1 net ilk sınava göre çok daha değerli olur bunu da unutma.

HXR

Üye
17 Mar 2018
146
0
Adana
Kardeş her türlü geçersin 110 üsüt yapsan kesin geçersin.
iyi çalışmalar sana

Dostum neticede sınav sisteminiz değişti. Bu yıl sıralamalar değişimden nasıl etkilenir hiç kimse net bir şey söyleyemiyor. Ancak soru sayınızın azalmasının muhtemel bir yığılmaya sebep olabileceğini düşünüyorum. Yani şöyle ifade edeyim; önceki sistemde bir matematik sorusuyla 5 bin kişiye fark atabiliyorsan şimdi bir matemamtik sorusuyla 8-10 bin kişiye fark atacaksın. Yine de hala her şey sürpriz. Benim tahminim şu yönde; ilk sınav için 120/85, ikinci sınav için 80/45-50 net yeterli olacaktır. İkinci sınavdan kazancağın 1 net ilk sınava göre çok daha değerli olur bunu da unutma.

Ortalaman degilde eline bir deneme alınca ki durumun ne ona göre hesap yapalım. Veya birçok denemeyi eline alınca.

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için

Le Chiffre

Katılımcı Üye
4 Ocak 2006
891
55
word.exe
Kardeşim ortalamana göre söylüyorum.

Mat1 : 33 Net
Türkçe : 35 Net
Fen : 15 Net
Sosyal : 7 Net

Bu netler ile ilk 40bin ve 444 puan elde ediyorsun kardeşim. % 90 % 95 ihtimal veriyorum. Var mı başka sorun ?

NighTTeRRorS

Kıdemli Üye
1 Tem 2013
3,113
2
Linux@Grafik
O soruların zorluğuna ve kolaylığına göre değişir. Eğer sorular kolaysa daha fazla net ve kimsenin yapamadığı soruları yapman gerekir ki fazla puan alabilesin. Ama sorular zor olduğunda herkes zorlanacaktır az net yapsan bile kimse yapamasa sen iyi yerlerde olabilirsin

38fatih

Uzman üye
25 Ara 2015
1,147
0
Bohm Kenti
Kimse net bir sey soyleyemez. Puan hesaplamiyorsunuz siralama hesapliyorsunuz 35 matematik neti ile bu yil 300 alam adam 20 bine girebilir ama seneye bircok kisi 35 40 yapar seni siralamada geriye atar. (Ornek verdim) 88 degil de okul birincisi olmaya bak yaklasim 50-60 puan arasi bir puan alacaksin ama okul birincisi olursan + kontenjandan yararlanma hakkin olur. Sen elinden gelenin en iyisini yapmaya calis. Bana sorarsaniz bu seneki sinavda tyt kolay olacak herkes rahat 70 80 90 yapacak ama ayt de indirecekler...

Aydogan'

Ticaret Kategori Sorumlusu
13 Tem 2017
3,125
491
THT's database
Ortalamanız çok da düşük değil aksine iyi bence. En az 100 (Yüz) alarak, geçseniz bile rahatlıkla yerleşirsiniz fakat siz yinede en iyi şekilde çalışıp, garanti olsun diye yapabildiğiniz en üst noktayı yapmaya çalışın.

HXR

Üye
17 Mar 2018
146
0
Adana
O soruların zorluğuna ve kolaylığına göre değişir. Eğer sorular kolaysa daha fazla net ve kimsenin yapamadığı soruları yapman gerekir ki fazla puan alabilesin. Ama sorular zor olduğunda herkes zorlanacaktır az net yapsan bile kimse yapamasa sen iyi yerlerde olabilirsin

110 Net yapman gerek yaparsan muhteşem.

Abartmayın hocam ilk 40k dedim 110 netle 15k girerim

léonαrdo;8246168' Alıntı:
Ortalamanız çok da düşük değil aksine iyi bence. En az 100 (Yüz) alarak, geçseniz bile rahatlıkla yerleşirsiniz fakat siz yinede en iyi şekilde çalışıp, garanti olsun diye yapabildiğiniz en üst noktayı yapmaya çalışın.

Teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.