İlk Visual Basic Projem

Javabex

Üye
29 Eki 2018
223
0
Dikkate alacağım THT159

Kodlama konusunda hiçbir bilgim olmadığını bilerek mi böyle bir yorum yaptınız acaba ? Javabex

kodlama bilginizin olması önemli değil arayüz yaparken.. sadece arayüz yaparken butonlara tıklayınca panel1 - panel2 geçişleri için sadece panel1.visible = true // Panel2.visible = false gibi basit bir kod kullanırsın.

https://www.youtube.com/channel/UCQUfwiydQHf0u4Gb6uT-hyA

https://www.youtube.com/channel/UCEQlGiXhpdO4Qhn0sPviagg

https://www.youtube.com/channel/UCigNaporFrKIPHiF1FcWfwA

bu kanallar yabancı kanal diye izlememezlik yapma izle çünkü türkçe video yok, zaten anlaman gereken bir şeyde yok admaın ne yaptığına bak ve aynısını yaparak kendini geliştir.

Javabex

Üye
29 Eki 2018
223
0

Boşa post kasmaya gerek yok çoğu kanallar Banifu UI kullanıyor o da bir tema ayrıca tema daha sağlıklı butonlar checkbox textbox falan filan.

boş post :mutlu:gülenyüz:mutlu:gülenyüz ya hevesi olan 1-2 kişi olmasa bu sitenin yüzüne bakmam 1 postum olsa ne 1000 postum olsa ne :mahcup ha bide tema kullanırken aldığım hataları göstermeyeyim istersen.

iHaSaHi

Uzman üye
3 Haz 2017
1,493
1
Ğ‚¬ºÙ
boş post :mutlu:gülenyüz:mutlu:gülenyüz ya hevesi olan 1-2 kişi olmasa bu sitenin yüzüne bakmam 1 postum olsa ne 1000 postum olsa ne :mahcup ha bide tema kullanırken aldığım hataları göstermeyeyim istersen.

1. Eğer uygulamanda rectangle shape kullanırsan bilgisayarında visual basic power pack olmayan birisiyse program açılmaz ve hata verir bunu bana anlatma neredeyse bende 200 e yakın tema var max 3-4 tanesi hata veriyor.Eğer o kadar gitmek istiyorsan seni tutan yok sil hesabını çek git ;)

C R P

Katılımcı Üye
20 May 2018
507
2
Sade bir tema yapıp label ekleme, yeni bir tema değiştir ve uygun labeller ekle. Tema değiştirmeyi bilmiyorsan söyleyebilirsin yardım edebilirim :) Onun dışında hoş ama mavi öze inanan varmı belki vardır.

Aklıma o geldi onunla ilgili birşey yapmak istedim :) Tema ile ilgili özelden yazıyorum size

C R P

Katılımcı Üye
20 May 2018
507
2

AhmetKnKc

Uzman üye
15 Mar 2018
1,080
1
9
19
Evden
Label' lerin arka plan rengini "Transparent" yaparsanız ve yazı rengini beyaz yaparsanız daha hoş gözükceğine eminim. Ayrıca VB yerine C# ile devam etmeni öneririm. Günümüzde her ne kadar VB kullanılsa da şirketlerde genelde C# kullanılıyor. Eğer C# ile devam etmek isterseniz Youtube' den "Murat Yücedağ" kanalını öneririm. Başarılar dilerim :)

C R P

Katılımcı Üye
20 May 2018
507
2
Trojan enjekte edebilirsin :)

Ufak bir araştırma ile öğrenip yapabilirim , fakat suanlik öyle bir planım yok :)

Label' lerin arka plan rengini "Transparent" yaparsanız ve yazı rengini beyaz yaparsanız daha hoş gözükceğine eminim. Ayrıca VB yerine C# ile devam etmeni öneririm. Günümüzde her ne kadar VB kullanılsa da şirketlerde genelde C# kullanılıyor. Eğer C# ile devam etmek isterseniz Youtube' den "Murat Yücedağ" kanalını öneririm. Başarılar dilerim :)

Önerin ve güzel yorumun için teşekkür ederim , şuan sadece visual basice alışmaya çalışıyorum . Henüz hiçbir kod bilgim yok ama seneye inşallah hepsini öğrenmeye başlayacağım. Shadowfire

Javabex

Üye
29 Eki 2018
223
0
Dikkate alacağım THT159

Kodlama konusunda hiçbir bilgim olmadığını bilerek mi böyle bir yorum yaptınız acaba ? Javabex

hayır daha uzun süredir bu işi bilipte böyle bir program yapan görseydim söve bilirdim araştır dediğim şeyleri emin ol kodlama bilmedne bile harika uygulamalar çıkartırsın ARAYÜZ yeterli

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.