ilmin yanında siyaset öğrenen öğrenci

v vandetta hafkins

Yeni üye
4 Ağu 2010
19
0
arkadaşlar bu anlatacağım konu ğercek bir olay dan alınma . padişahlık zamanın da bir öğrenci medresede yıllarca ilim öğrenmiş ve artık vakti ğeldini hocası anlatmış .demişki sen bir hamurdun buraya geldin seni yogurduk ve lokma haline getirdik sen zeki ve çalışkan durust birisin artık vakti geldi ve ilmi tüm dünyaya yayma zamının geldi öğrenci hocasının elini öptükten sonra hayır duasını alıp terk etmiş köyler şehirler dağtaş heryere ilim i yaymış yaymış ama ğitmediği tek bir köy varmış o köyde cahil yarım akıllı bir hoca varmış bundan bizim kinin haberi yok muş ve birğün bu köye gelmiş gelmiş ama hocada hutbede yalan yalnış birşeyler anlatıp siyaset yapıyormuş yani din üzerinden kendi yandaşlarına halkı yönlendiriyormuş bizimkide artık dayanamıp demiş siyasetle dini alet etme diye hocaya bagırmış hocada bakmış bu benim tekere çomak sokuyo demiş ve genci azarlamış sen ne anlarsın siyasetten akılmı öğretiyorsun deyip ğenci ölesiye dövdürtmüş ve genc siyaseti öğrenmek için hocasının yanına ğitmiş ve demişki hocam ben bunca yıl ilim ögrendim ama siyaset öğrenmedim bana siyaseti anlat hocada tam on yıl siyaset ilmi anlatmış bu gence on yıl geçtikten sonra genç tekrar dergahtan ayrılmış ve şimdide siyaset ve ilimden bahsetmiş herkesen ve gene aynı köye gelmiş bakmış gene aynı hoca yalan yalnış siyaset anlatıyor bizim gençte aklına birşeytanlık gelmiş ve yediği dayagın hesabını sormaya kara vermiş ve cemaitin içinde bagırmış hoca doğru ssöylüyo aynen dediği gibi arkadaşlar ve tekrar bagırmış genç hoca mubarek zattır hocanın sakalından birtel koparan cennetliktir deyince herkes hocaya hucum etmiş ve hoca dayana yıp acıya orada ölüyo ama hoca ölmeden ilim ile siyaseti beraber olmayacagını anlamış yani arkadaşlar ilim ibadetten ve siyasetten daha üstündür ama doğru ilim yapılırsa üstündür akıl ğüçlü bir silahtır ama doğru bir akıl üstündür .tekrar teşekürler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.