imei numaramı söyledim yanlışlıkla ACİL YARDIM LÜTFEN

mku1997

Katılımcı Üye
11 Tem 2014
317
0
Konya
ARKADAŞLAR ÇOK ÇOK ÇOK ÖNEMLİ(başlık aslında bu olacaktı da yasak diye biliyorum)

face den birisiyle konuşuyordum telefonla ilgili. muhabbet ilerledi yurt dışı telefon falan derken ben yanlışlıkla imei numaramın ekran görüntüsünü attım. karşımdaki kişi de imei çakma işleri ile uğraşan birisiymiş. benim imei numarasını kullanabilme ihtimali nedir ? kullanırsa benim telefon kapanır sanırım? kendimi güvenceye alabilir miyim? lütfen yardım edin çok içime oturdu. söyleyemiyorum da lütfen imei no mu kullanma diye eşşeğin aklına karpuz kabuğu sokmak istemiyorum

EDİT:
arkadaşlar btk ile konuştum rızanız varken vermişsiniz sıkıntı olabilir bunun için karşı tarafla konuşmanız gerek diyor ne yazmalıyım adama durduk yere mallığıma gidiyorum resmen canım sıkıldı be

Son düzenleme:

#~Massive`

Kıdemli Üye
24 Ara 2015
4,242
0
Alır çakma telefonlara basar o telefonuda örnek benim bildiğim uyuşturucu tüccarına satarsa ve polis yakalasa incelemeye alırlar ve imei senin adına sen el altına gidersin söyleyim sana

IMP4L4

Uzman üye
24 Eyl 2016
1,356
2
Hocam şimdi diyeceğim belki çok saçma gelebilir ama ;

- Polise git SS sini göster de işte fotoğraf attım yanlışlıkla de bu imeiyle olacak şeylerden ötürü ben sorumlu olmak istemiyorum de.

- Sonra kötü bir telefon varsa onun imeisini al devam et.

mku1997

Katılımcı Üye
11 Tem 2014
317
0
Konya
Hocam şimdi diyeceğim belki çok saçma gelebilir ama ;

- Polise git SS sini göster de işte fotoğraf attım yanlışlıkla de bu imeiyle olacak şeylerden ötürü ben sorumlu olmak istemiyorum de.

- Sonra kötü bir telefon varsa onun imeisini al devam et.

hocam ben s7 kullanıyorum başka bi imei çakma işinde telefonun özellikleri kısıtlanabilir mi

Mulfucer

Üye
15 May 2016
213
0
Polise söyle bence bu başına gelenleri, sana yardımcı olabilirler. Bu IMEI numarası başka bir telefonda kullanılırsa belki kişiyi bulabilirler çok bilgim yok.

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
kardeş korkma hiç birşey olmaz başına iş açılmaz.eğer başka bir telefona imei numaranı atarsa sana mesaj gelir telefonunuz klonlandı diye.gidersin ilgili yerlere o imei kayıtı sırasında aldığın makbuzu gösterirsin karşı tarafı kapatırlar senin telefonunu açarlar.yalnız benim başıma bu olay geldiğinde 6-7 sene önceydi galiba sadece mesela senin belirlediğin hat ile çalışıyor.mesela avea ile kullancam diyorsan avea da çalışıyor diğer operatorlerde çalışmıyor.başka operatorde kullanacaksan yeniden dilekçe yazman gerekiyor.birşey olursa gidersin imei attırırsın kafan rahat olur.takma bu kadar

s7 kullanan arkadaş telefonuna bildiğim kadarıyla imei atamıyorsun.sadece pasaport kaydı ile cihazını kayıt ettiriyorsun.özellik olarak hiç birşeyi kısıtlamıyor.merak etme.

mku1997

Katılımcı Üye
11 Tem 2014
317
0
Konya
kardeş korkma hiç birşey olmaz başına iş açılmaz.eğer başka bir telefona imei numaranı atarsa sana mesaj gelir telefonunuz klonlandı diye.gidersin ilgili yerlere o imei kayıtı sırasında aldığın makbuzu gösterirsin karşı tarafı kapatırlar senin telefonunu açarlar.yalnız benim başıma bu olay geldiğinde 6-7 sene önceydi galiba sadece mesela senin belirlediğin hat ile çalışıyor.mesela avea ile kullancam diyorsan avea da çalışıyor diğer operatorlerde çalışmıyor.başka operatorde kullanacaksan yeniden dilekçe yazman gerekiyor.birşey olursa gidersin imei attırırsın kafan rahat olur.takma bu kadar

s7 kullanan arkadaş telefonuna bildiğim kadarıyla imei atamıyorsun.sadece pasaport kaydı ile cihazını kayıt ettiriyorsun.özellik olarak hiç birşeyi kısıtlamıyor.merak etme.

eyvallah çok teşekkür ederim yüreğime su serpildi sağolasın

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.