IMEI Sorunu

8 Ara 2018
115
0
Merhabalar THT Üyeleri, kısa bir zaman önce xioami telefon aldım, IMEI sorguladığımda imeinin kayıtlı olmadığını gördüm, satın aldığım yere gittim ve durumu anlattım. Telefonda birşeyler yaptı ve kaydettiğini söyledi. Tekrar IMEI'lere baktığımda İlk İMEİ numarasının yerinde 0 yazıyordu ikinci imeide farklı bir IMEI numarası gördüm, ayrıca ek olarak MEID Diye bir seçenek çıkıyor. Bu imeilerin ikisi de kayıtlı gözükmüyor. Bir hafta önce telefondaki ilk IMEI numarasındaki telefonun kapanacağını dair mesaj aldım. Birileri aydınlatabilir mi? Telefonumdaki IMEI farklı gözüküyor ama o da kayıtlı değil? Ne yapmalıyım kapanır mı sizce ?
Herkese şimdiden teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:

AskerBeyy

Yeni üye
1 Şub 2019
5
0
Cevap: Imei

Merhabalar THT Üyeleri, kısa bir zaman önce xioami telefon aldım, IMEI sorguladığımda imeinin kayıtlı olmadığını gördüm, satın aldığım yere gittim ve durumu anlattım. Telefonda birşeyler yaptı ve kaydettiğini söyledi. Tekrar IMEI'lere baktığımda İlk İMEİ numarasının yerinde 0 yazıyordu ikinci imeide farklı bir IMEI numarası gördüm, ayrıca ek olarak MEID Diye bir seçenek çıkıyor. Bu imeilerin ikisi de kayıtlı gözükmüyor. Bir hafta önce telefondaki ilk IMEI numarasındaki telefonun kapanacağını dair mesaj aldım. Birileri aydınlatabilir mi? Telefonumdaki IMEI farklı gözüküyor ama o da kayıtlı değil? Ne yapmalıyım kapanır mı sizce ?
Herkese şimdiden teşekkür ederim
Ben imei atıyorum mi cihazlarda imei atıldıktan sonra sadece 2. Hat çalışır
İmei atmadan önce randevu alınır mi hesap oluşturulur MiCloud Apple iCloud gibi

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
318
Türkiye

Telefonunuza belirli gün içerisinde kapanacağına dair mesaj geldiyse kapanır o telefon. Aldanmayın, bir şey olmaz falan derlerse yalan söylerler. IMEI atmamışlar. Yada kullanılmayan bir telefonun IMEI'sini aktarmaya çalışmışlar. Siz aynı telefoncuya tekrar gidin. Sorun düzelene kadar hakkınızı arayın. Telefon kapanmadan sorunu halletmeye çalışsınlar. Olmadı tüketici mahkemesine başvurun...

26 Haz 2016
2,819
598

telefonu orijinal almadıysanız iade etmenizde fayda var şimdi olmasa 1 yıl sonra sıkıntı yaşarsınız. imei atılmış telefonlar güncelleme almaz. tehlikelere açık olur. Bir süre sonra bazı programları yükleyemez hale gelirsiniz. Ayrıca korsan telefon vergi kaçakçılığıdır. Devletimize de zarar verir. İyi forumlar dilerim..

HBackeR

Üye
19 May 2018
204
0
rootland

Eğer cihaz yurtdışından getirilmiş olup IMEI Repair işlemi yapılmışsa(Başka cihazın IMEIsi) bu işlem yapılmış ise ve atılan imei başka bir cihazda da kullanılıyorsa IMEI Kapatılır... ama Yurtdısından getirilmiş olup Alındıgı ülkenin imeisine sahip ise bu sefer 4-6 ay içerisinde Türkiye Sınırlarında Otomatik olarak BTK tarafından iletişime kesilir. İyi Forumlar! /(Ayrıca IMEI Başka bir cihazdan kopyalanmıssa IMEI sahibi size dava acabilir. çünkü bu Suçtur.)

POOX

Yeni üye
2 Ara 2018
15
0

cihazınız ükemize kaçak yolla girdiği için btk sisteminde kırmızı litedesiniz cihazınızın imei kaydını yaptırarakkullamaz iseniz cihazınızın sinyali kesilicektirve kullanım saglayamazsınız buyüzden imei numaranızı btk üzerinde kayıt ettirin 1800 tl biucret vardı diyehatırlıyorum btk harici kimse kayıt yapmaz unutmayın btk yı 120 arayarak ulaşa bilirsiniz faturanızı ve bir kaç belgenizi isteyecektir
İYİ FORUMLAR (Detaylı Bilgi İçin 120'yi arayınız )

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.