Çözüldü İngilizce Alt Yazı Ekleme

yusufali06

Yeni üye
20 Eki 2020
38
0
Arkadaşlar merhaba bir sorum olacaktı.
Bende 1 video var bu videoya kendim html ile ing alt yazı eklemek istiyorum fakat .vtt dosyası lazım bu dosyayı nereden bulabilirim subtitle-en.vtt diye bir dosya var izlediğim html dersi videosunda o dosyayı buraya atar mısınız (çok lazım)

Bir de kendime ücretsiz olarak .net li site nasıl oluşturabilirim mesela yusufsahin.net diye yapmak istiyorsam nasıl yapabilirim ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

X-Code

Uzman üye
19 Mar 2019
1,855
335
Localhost
Merhaba;

Html5 de Altyazi Ekleme İşlemini <track> Tagı İle Yapabilirsiniz. Örnek Kullanımı Aşağıdaki Gibidir. Bu Kodu Kendinize Göre Düzenleyip Kullanabilirsiniz. Videonuza Altyazi Eklemek İçin kind Elementine subtitles Yazmalısınız. Ve srclang Elementine de Altyazinin Dilini Yazmalısınız.

Kod:
<video>
<source src="video.mp4" type="video/mp4">
<track src="altyazi.srt" kind="subtitles" srclang="tr" label="Turkish_subs">
</video>

2. Sorunuza Gelecek Olursak Bir Web Sitesi Oluşturmak Ve Yayınlamak İçin Neler Yapmanız Gerektiğini Bu Konu İle Öğrenebilirsiniz. Ücretsiz .net Domain İcinde (Hayla Geçerliyse) Bu Konumu İnceleyerek 1 Yıllık Ücretsiz Domain Alabilirsiniz.

Iyi Forumlar...

Son düzenleme:

yusufali06

Yeni üye
20 Eki 2020
38
0
Merhaba;

Html5 de Altyazi Ekleme İşlemini <track> Tagı İle Yapabilirsiniz. Örnek Kullanımı Aşağıdaki Gibidir. Bu Kodu Kendinize Göre Düzenleyip Kullanabilirsiniz. Videonuza Altyazi Eklemek İçin kind Elementine subtitles Yazmalısınız. Ve srclang Elementine de Altyazinin Dilini Yazmalısınız.

Kod:
<video>
<source src="video.mp4" type="video/mp4">
<track src="altyazi.srt" kind="subtitles" srclang="tr" label="Turkish_subs">
</video>

2. Sorunuza Gelecek Olursak Bir Web Sitesi Oluşturmak Ve Yayınlamak İçin Neler Yapmanız Gerektiğini Bu Konu İle Öğrenebilirsiniz. Ücretsiz .net Domain İcinde (Hayla Geçerliyse) Bu Konumu İnceleyerek 1 Yıllık Ücretsiz Domain Alabilirsiniz.

Iyi Forumlar...
Kodların neler olduğunu biliyorum bana subtitle-en.vtt bu dosya lazım bunu bulamadım bi türlü sizde varsa dosya.co ya filan koyar mısınız acaba ?

X-Code

Uzman üye
19 Mar 2019
1,855
335
Localhost
Kodların neler olduğunu biliyorum bana subtitle-en.vtt bu dosya lazım bunu bulamadım bi türlü sizde varsa dosya.co ya filan koyar mısınız acaba ?

O Dosya Belirli Sabit Bir Dosya Değildir Dostum. Videodan Videoya Göre Değişir. Vtt Dosyaları Videoların Altyazilarinin Bulunduğu Dosyadir. Buda Doğal Olarak Her Videoda Farklı Olur. Bu Vtt Dosyasını Kendiniz Oluşturmaniz Gerekir. Blender Gibi Programlar İle Kendiniz Oluşturabilirsiniz. Lakin Bunlar Genelde Size Vtt Formatında Değilde Srt Formatında Çıktılar Verir. Bu Site İle de Srt Formatını Vtt Formatına Çevirebilirsiniz.

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay

Merhaba,

.VTT dosyası, N/A tarafından geliştirilen Web Video Text Tracks File dosya tipiyle ilişkilendirilmektedir, Text Formatına sahiptir ve Video Files kategorisine aittir.

her video için farklı bir dosyadır bu yüzden internetten bulabilmeniz için sahip olduğunuz videonun adını yazarak aratma yapmak zorundasınız.

.VTT dosyası nasıl açılır?

.VTT dosyası, üzerine çift tıklayarak yürütülür. Dosyayı açacağınız yazılımı daha önce kurduysanız ve dosya ilişkilendirmeleri doğru şekilde ayarlandıysa, .VTT dosyası açılabilir. Windows sürekli olarak dosyayı açmak için hangi programın kullanılması gerektiğini soruyorsa, sorun büyük ihtimalle bozuk dosya ilişkilendirmelerinden kaynaklanıyor demektir.

iyi forumlar dilerim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.