İngilizce Dil Becerimi C1 Seviyesine Nasıl Yükseltebilirim ve Kelime Bilgimi Nasıl Geliştirebilirim?

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,645
367
Sydney
C1 çok zor şöyle söyleyeyim bir şekilde b1-b2 olursun ama ondan sonrası tamamen ingilizce konusulan bir ülkeye gidip orada yasamaktan geçiyor. Grammer ve kelime bilgin C1 olabilir ama bu kelimeleri gramerleri konusmaya dökemiyorsan sadece chatleşirken işine yarar. Grammeri bir şekilde sanki ders çalışırmış gibi öğrenirsin ama kelimeleri öğrenmen lazım daha sonra örnek cümlerle pekiştirmen lazım daha sonra ara ara tekrar yapman lazım. Yabancı dizileri ingilizce izlerken o kelimeler karşına gelince hatırlarsan ne mutlu sana hatırlayamazsan tekrar etmen lazım.

Kısaca yol haritası : öğren/ezberle - örnek cümlelere bak - tekrar et - insanlarla konuşurken o kelimeyi kullanmaya çalış

firehackturk

Yaşayan Forum Efsanesi
21 Ağu 2016
9,864
341
27
anka
hafızana ve mevcut kelime haznene grammer bilgine göre bikaç ayda b2'ye getirebilirsin. c1 için gün içinde aktif şekilde konuşma pratiği yapmalısın. turistik yerlerde takılabilirsin örnek olarak.

rufiqcavadov

Katılımcı Üye
21 Eyl 2019
897
135
hafızana ve mevcut kelime haznene grammer bilgine göre bikaç ayda b2'ye getirebilirsin. c1 için gün içinde aktif şekilde konuşma pratiği yapmalısın. turistik yerlerde takılabilirsin örnek olarak.
B1-B2 seviyelerinde olduğumu düşünüyorum hocam. Ama kelime bilgim az. Gramer kolay geldi bana nedense. Kelimeyi çözersem gerisi kolay.

rufiqcavadov

Katılımcı Üye
21 Eyl 2019
897
135
Sık sık altyazılı dizi ve film izle yanına bi not defteri ve kalem alıp. bilmediğin kelimeleri not al denk geldikçe.
Hocam bilmediğim kelimeleri genelde not alıyorum ama mesela İngilizce karıştırmak kelimesi var. Mesela bunları nasıl ayırt edebileceğimi bilmiyorum. Bir kelimenin 20'ye yakın anlamı var. Neyi nerede kullanacağını bilmiyor insan. Örnek stir de karıştırmak. Mix de karıştırmak. Shuffle da karıştırmak. Shuffle mesela kartları falan karıştırırken kullanılan bir kelime. Mix işte mixer falan gibi gibi. Bunları ayırt etmek bir az can sıkıcı olabiliyor. Bu tür sorunların üstesinden nasıl gelirim peki?

firehackturk

Yaşayan Forum Efsanesi
21 Ağu 2016
9,864
341
27
anka
Hocam bilmediğim kelimeleri genelde not alıyorum ama mesela İngilizce karıştırmak kelimesi var. Mesela bunları nasıl ayırt edebileceğimi bilmiyorum. Bir kelimenin 20'ye yakın anlamı var. Neyi nerede kullanacağını bilmiyor insan. Örnek stir de karıştırmak. Mix de karıştırmak. Shuffle da karıştırmak. Shuffle mesela kartları falan karıştırırken kullanılan bir kelime. Mix işte mixer falan gibi gibi. Bunları ayırt etmek bir az can sıkıcı olabiliyor. Bu tür sorunların üstesinden nasıl gelirim peki?
googleda youtubeda vs örnek cümle yapıları için pdfler notlar paylaşan kanallar var. cümlelerin yapısına göre hangi kelimeleri hangi anlamda kullanmış az çok fikir edinebilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.