İngilizce Video Nasıl Türkçe'ye Çevrilir ?

REYNMEN

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
371
0
127.0.0.1
İngilizce videoyu Türkçe diline çevirmem lazım bunun için de transcribe uygulaması veya sitesi gerekiyor, bir kaç tane buldum fakat bu site veya uygulamalar ya çeviri de sıkıntı oluyor ya da cümleyi tam anlamıyla yakalayamıyorlar. Bildiğiniz, kullandığınız uygulama veya site veya başka şekilde bildiğiniz yöntem varsa yardımcı olursanız sevinirim dostlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

XKaraGERGEDANX

Uzman üye
19 Ocak 2021
1,372
113
3301/1.1.ano
Cevap: Ingilizce videoyu türkçe diline çevirmem gerekiyor

google çeviri yi açıp dili seç dostum ingilizce to türkçe olcak senin ki

sonrasında mikrofona tıkla videoyu başlat sesi algılayup çeviracektir denemediysen denemeni tavsiye ederim

iyi forumlar..

VenozLexz

Yeni üye
1 Mar 2020
18
0

Merhabalar,

Bunun için kusursuz bi site maalesef yok ya yanlış çeviriyor ya da bazı kelimeleri anlamıyor. En iyisi bence Google çeviri ama o da pek başarılı değil 😕

REYNMEN

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
371
0
127.0.0.1

Merhabalar,

Bunun için kusursuz bi site maalesef yok ya yanlış çeviriyor ya da bazı kelimeleri anlamıyor. En iyisi bence Google çeviri ama o da pek başarılı değil 😕

Kesinlikle, şansımı forumda deniyeyim dedim..

Merhaba, benim en başarılı oalrak kullandığım site : Tıkla bu site bence güzel çeviriyor fakat makine çevirisi olduğu için hataları olabilir. Kelime kelime de çevirebilrisin tureng sözlük kullanarak: https://tureng.com/tr/turkce-ingilizce

Teşekkür ediyorum site bir nebzede olsa işime yaradı :)

Kısa (-10dk) bir video ise yollarsanız ben hallederim.

Düşünceniz için teşekkür ederim hocam fakat eğitim serisi olduğu için öyle tek videoluk bir iş değil

'PedroDavis

Kıdemli Üye
24 Haz 2015
2,336
190
112

Merhaba,

VB Audio Cable öneririm ancak kelimeleri yutma durumu var mı bilmiyorum, zamanında kullanan bir kaç tanıdığım var.

MaliciousX

Katılımcı Üye
16 Kas 2019
284
49
10
Nikomedya

Video serisi ise, ayrı ayrı speech to text ve translate kullanabilirsiniz. Yardım edemediğime üzüldüm. Kolay gelsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.