İnşallah Kelimesi

Poine

Yeni üye
6 Ara 2008
38
0
Afyon

İnşallah kelimesi çoğumuzun dilindedir. Acaba kaçımız bunu tam anlamıyla söylüyor. Toplum İnşallah kelimesinden ne anlıyor? Bu kelimeyi nerelerde kullanıyor. Benim gözlemlediğim kadarıyla toplumda İnşallah kelimesi biraz olumsuzluk yada yapılmayacak birşey için kullanılıyor.

Örneğin birine yarın İnşallah sana uğrarız derseniz, karşı taraf bunun olma olasılığının çok az olduğunu düşünerek şöyle der "Abi gelmeyeceksen söyle beklemeyim. " Çünkü toplumda İnşallah kelimesi genelde bu anlama geliyor; yapılma olasılığı az olan birşey. Allah Kuran`da Kehf 23te "Hiçbirşey için ben bunu kesinlikle yapacağım deme. "24 te "Allah dilerse şeklinde söyleyebilirsin... "der. Bu ayetlerden de anladığımız gibi her planımızın, sonra yapacağımız her işin başına İnşallah (Allah dilerse) demeyi unutmamalıyız. Hepimiz biliyoruz ki her işin başında, içinde ve sonunda Allah var. O dilemediği sürece hiçbir şey için ben bunu mutlaka yapacağım dememeliyiz çünkü tek mutlak var ki o da Allah`ın dilemesi.

AgitCaN

Kıdemli Üye
17 Kas 2007
3,956
29
manisa/laleli
Bu ayetlerden de anladığımız gibi her planımızın, sonra yapacağımız her işin başına İnşallah (Allah dilerse) demeyi unutmamalıyız.

//keşke kimse unutmasa

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.