insta hesabı çalma taktikleri

'AdrenaLiN

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Şub 2012
8,398
151
Instagram hesabı çalmak için 3 tane yol vardır.
1-Brute Force
2-Phishing
3-Zararlı yazılım

Brute force evet çok fazla işe yaramamaktadır ama işini bilen insanlar yaparsa işe yarayabilir.
Hazır wordlist ve cupp ile oluşturulmuş wordlistler zaten işe yaramaz.

Phishing günümüzde akıllıca yöntemler ile hazırlandığı sürece çok iyi bir yöntemdir.
Mesela sahte linki email ile atmak yerine sms ile atabilirsin , aslında burda olan yöntem ve mantık çok önemli.
Sıradığı yöntemlere başvurman lazım.

Zararlı yazılım oluşturarak kurbana atıp hesaplarını eline geçirebilirsin.
Bu zararlı yazılımlardan örnek olarak rat,keylogger,stealer kullanabilirsin.
Eğer kurban ile yakınsan kolayca yutturabilirsin.

DJJan201

Üye
2 Eki 2022
124
28
Kişinin gmail hesabını bul giriş yapmaya çalış adama bildirim gitsin sonra fake no dan sms at instagram hesabınıza xx bölgesinden giriş yapıldı siz değilseniz şifrenizi değiştirin diye ben hep böyle yapıyorum

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,407
3,026
Ağ Kablolarında Geziyor
fake no nasıl atılır

Şu 2 kaynağa bak dostum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.