Instagram adıma açılan hesabı kapatma

BoraSyh

Yeni üye
17 May 2018
38
0
Tokyo
Öncelikle Herkese Merhaba Arkadaşlar

Yaklaşık 2 yıldır ınstagram hesabı kullanmıyorum

Başka birisi benim adıma hesap açmış biosuna kadar herşeyi yazmış muhtemelen beni tanıyan biri

Ve Biosunda Argo kelime bulunuyor üstelik aile bireylerimden birisine takip atmış neyse ki engelledim

Hesabını nasıl kapattırabilirim dediğim gibi ınstagram hesabı kullanmıyorum beni taklit ediyorum diye şikayet etsem hiçbir faydası olmucak

Instagram formları hala işe yarıyor mu kullanıcının profil fotoğrafı yok ama biosu var

Cevaplarsanız sevinirim İşe yarayan konular olursa atar mısınız

Son düzenleme:

Çölkaktüsü

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
560
1
TÜRKİYE
hesabı kapatmadan önce suç duyurusunda bulunun ondan sonra hesabı açan kişiyi bulabilirler ve dava açabilirsiniz.
kapatmak için instagramla iletişime geçiniz veya taklit, ölü gibi metodlarla kapatmayı deneyiniz.

Voldemort

Üye
30 Nis 2020
220
1
Merhaba instagram yardım merkezinden form u doldurarak bu konu hakkın da yararlanabilirsiniz,hesabı şikayet edebilirsiniz, en son olmazsa suç duyurun da bulunabilirsiniz umarım bu çözümler işinize yarar iyi dorumlar dilerim

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,747
20
407
Kainat
Merhaba BoraSyh
1) Bu kişiye korku salabilirsiniz, ne demek istiyorum: Sizin resminizi kullanarak sosyal medya açıyor ise savcılığa giderek suç duyurusu açabilirsiniz.
2) Profil fotoğrafında resmi yoksa hesaba takip reportu etmek işe yaramayabilir. Eğer postları varsa postları report ediniz.

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,880
1
247
İstanbul
Kendi şahsına adına bir ig hesabı aç,daha sonra bu hesabı çift doğrulama ile doğrula ardından bu hesabı şikayet et taklitten,instagram fake olduğunu anlayınca kapatacaktır.

X-Code

Uzman üye
19 Mar 2019
1,855
3
335
Localhost
Merhaba;

Öncelikle Bu Bağlantıya Tıklayarak İlgili Yardım Merkezi Sayfasına Gidiyoruz. Akabinde İnstagram Hesabınız Olmadığı İcin Aşağıda Gösterdiğim Bağlantıya Tıklıyoruz. Ve Karşınıza Gelen Formu Düzgün Bir Şekilde Dolduruyoruz. Size 24 Saat İçerisinde Dönüş Yapılacaktır. Dönüş Yapilmiyorsa Üst Üste Form Göndermeyin, Spam Olarak Algilanip İşleminize Bakmayacaklardir.

IvvLTn.jpg

Iyi Forumlar...

Soulfly12

Katılımcı Üye
16 Mar 2017
366
1
Profil fotoğrafı yok ise taklit formu işe yaramaz, karalama yapan hesapları kapatan yönetici destekli hesapları bulunan arkadaşlar var lakin onlarda ücret ile yapmakta form atabilirsin lakin kapanacağını sanmıyorum onun yerine hikayede paylaşıp senin olmadığını söylemen yararlı olur.

EX

Moderatör
29 Mar 2020
1,909
5
1,249
Merhaba, hesabın da "Profil fotoğrafı" bulunmuyor ise forumun yararlı olacağını düşünmüyorum. Yine de deneyebilirsin.Ya da "spam" yolu ile kapatma gerceklettirebilirsiniz. Bu gibi durumlarda yapılabilecek en basit yönetem "spam" atmaktır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.