Instagram Ele geçirme Konusunda kendine güvenenler yoruma

42ulker42

Yeni üye
3 Şub 2015
5
0
NEDEN SEN ? FARKIN NE ?

Instagram da herhangi bir hesabı hiçbir bilgi olmadan adım adım nasıl ele geçirilebilir ? Adım adım analiz veri toplama ve saldırı yöntemleri nelerdir ?
Burada bir tartışma yaratmak istiyorum. Yoruma açıklama yazacak arkadaşlar klasik yöntemlerden ziyade kendilerine güvendikleri noktaları da belirtirse burada sadece teknik oalrak bir hacking den öte hacking mantalitesi ve düşünce şeklini de benimsemiş oluruz. Burada bu şekidle bir tartışma yaratmak istedim. Farklı bir bakış açısı ile. Umarım faydalı olur.

Lütfen yorumlarda detayları ve farklılıkları belirtin.

Not: Instagram örnek amaçlı güncel kullanılan bir platform olduğu için seçilmiştir.

help_23

Basın&Medya Ekibi Çaylak
20 Haz 2023
168
46
Burda bu konu ile nerdeyse kimse ilgilenmez.
Bence öyle düşünme dostum benim yöntemim şu kişileri ilk başta takipçi sayısı yükseltmeleri için bir site öneriyorum sonra da bu siteye giriş için Instagram şifresi ve kullanıcı adı istiyorum ama o site hiç bir zaman bir yere çıkmıyor ama oradaki bilgiler bende oluyor yani aslında bakıldığında oltalama yani benim kendime has yöntemim yok
İyi forumlar...

Ve bence başlığın daha dikkat çekici olması gerekirdi

Butcherb3y

Uzman üye
1 Eyl 2022
1,547
1,148
Anıtkabir
Bence öyle düşünme dostum benim yöntemim şu kişileri ilk başta takipçi sayısı yükseltmeleri için bir site öneriyorum sonra da bu siteye giriş için Instagram şifresi ve kullanıcı adı istiyorum ama o site hiç bir zaman bir yere çıkmıyor ama oradaki bilgiler bende oluyor yani aslında bakıldığında oltalama yani benim kendime has yöntemim yok
İyi forumlar...

Ve bence başlığın daha dikkat çekici olması gerekirdi
Bence bu konuda çoğu kişinin kendi yöntemi olacağını sanmam herkes sosyal mühendislik diyip geçer olan da zaten sosyal mühendislik

silentman0142

Katılımcı Üye
29 Nis 2023
326
56
kimisi hesapta telif hakkı var kimisi mavi tik vaat eder. benim önerim şüpheli giriş. mail adresine sahte bir mail atmak mailide busiennes mail tarzında şu site var mail.com buradan engineer gibi bir mail adresi ile fake scripte yönlendirebiliriz. mail adresini de youtube hesabı varsa hesabına destek olcanı söyleyip ismini bulamadım diyip ss attırabiliriz hesaplar bölümünü misal. bruteforce diyen olabilir o işlem zor ihtimal şifreyi tak diye bulmak lazım.

help_23

Basın&Medya Ekibi Çaylak
20 Haz 2023
168
46
kimisi hesapta telif hakkı var kimisi mavi tik vaat eder. benim önerim şüpheli giriş. mail adresine sahte bir mail atmak mailide busiennes mail tarzında şu site var mail.com buradan engineer gibi bir mail adresi ile fake scripte yönlendirebiliriz. mail adresini de youtube hesabı varsa hesabına destek olcanı söyleyip ismini bulamadım diyip ss attırabiliriz hesaplar bölümünü misal. bruteforce diyen olabilir o işlem zor ihtimal şifreyi tak diye bulmak lazım.
Kardeşim işte bu da oltalama yöntemine giriyor istersen bunun hangi yönteme dahil olduğunu araştırarak bulabilirsin

silentman0142

Katılımcı Üye
29 Nis 2023
326
56
Kardeşim işte bu da oltalama yöntemine giriyor istersen bunun hangi yönteme dahil olduğunu araştırarak bulabilirsin
yanlış anlamadıysam konunun açılma sebebi fikir belirtilmesi ondan ötürü yöntem sundum butcherın dediği gibi sosyal mühendislik diyip geçmemek için.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.