Instagram Hakkında İşinize Yarayacak Bazı Bilgiler

XTRIAL

Üye
13 Ara 2020
223
278

2tvb2gm.gif

Merhaba Sevgili THT Ailesi...
Bu yazımızda instagram hakkında bilinmeyen veya dikkat edilmeyen
bazı özelliklere göz atacak ve tüyolar vereceğiz.

KONU BAŞLIKLARI/İÇERİĞİ:
1- Instagram Hakkında Kısa Bilgi ve Kullanıcı Sayısı?
2- Instagramda En Çok Beğeni Alan Gönderiyi Biliyor Musunuz?
3- Takip Ettiğiniz Kişilerden Bildirim/Uyarı Alın!
4- Beğendiğiniz Tüm Gönderileri Görün!
5- Gönderilerinizi Ücretsiz Öne Çıkarın!

............................................................................................
1. Adım Alakalı İçerik Ve Uygun Görsel Tasarımı (kullanımı)
2. Adım Paylaşım Zamanı
3. Adım Aktif Hashtag (etiketler) Kullanımı
....................................................................
3.1- Hashtag (Etkiketlerin) Önemi
3.2- Hashtag (Etiket) Analizi

1- INSTAGRAM HAKKINDA KISA BİLGİ VE KULLANICI SAYISI

Instagram, ilk kez Burbn olarak San Francisco'da geliştirilmeye başladı. Bu, Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından oluşturulan
bir mobil check-in uygulaması idi. Burbn'nin Foursquare'e çok benzediğini fark eden Systrom ve Krieger, uygulamalarını fotoğraf
paylaşımına odakladı. İsim olarak "instant camera" (polaroid fotoğraf makinası) ve "telegram" (telgraf) kavramlarının
bir parçası olarak uygulamayı yeniden adlandırdılar.

İlk Instagram gönderisi, 16 Temmuz 2010'da Mike Krieger tarafından yayınlanan South Beach Limanı'nın bir fotoğrafıydı.
6 Ekim 2010 yılında, Instagram iOS uygulaması resmi olarak App Store üzerinden yayınlandı.
3 Nisan 2012'de Instagram, Android telefonlara yönelik uygulamasının bir sürümünü yayınladı ve
bir günden kısa bir süre içinde bir milyondan fazla indirildi.

2022 Yılı Verilerine Göre
Mevcut İnstagram Kullanıcı Sayısı Dünya Çapında
+2 Milyar
Türkiye'de instagram Kullanan Sayısı İse +46 Milyon
Şeklindedir.

2. INSTAGRAMDA EN ÇOK BEĞENİ ALAN GÖNDERİYİ BİLİYOR MUSUNUZ?

Wikipedia'da yer alan bilgilere göre bu yumurta resmi instagramda tam 54.2 milyon beğeni almıştır.

Gönderinin Hikayesi ise şu şekildedir;

4 Ocak 2019'da, @world_record_egg hesabı, Kylie Jenner'in kızının 18.5 milyon beğenisine sahip bir resmi olan,
o zamanın en çok beğeni alan Instagram gönderisini aşmak amacıyla bir yumurta fotoğrafı yayınladı. Fotoğraf başlangıçta
Serghei Platanov tarafından çekildi ve daha sonra 23 Haziran 2015'te "eggs isolated on white background"
başlığı ile Shutterstock'a gönderildi.

14 Ocak 2019'da, kuş yumurtası gönderisi Instagram'da en çok beğenilen mesaj oldu ve paylaşımı yapan hesabın sahibi "Egg Gang"
Instagram hikâyesinde "Bu çılgınlık. Yaşamak için ne zaman ama!" ifadesini kullanarak takipçilerine teşekkür etti.
Instagram'da en beğenilen paylaşım unvanının eski sahibi olan Kylie Jenner ise rekorunun egale edilmesinin ardından,
"al bakalım küçük yumurta" açıklamasıyla sıcak asfalta yumurta kırdığı kısa bir video paylaştı. Yumurtanın orijinal fotoğrafçısı ise fotoğrafının
popülaritesine şaşırdı ve "Yumurta sadece bir yumurta" yazdı.

3 Şubat 2019'da, @world_record_egg hesabının yaratıcısının, Londra merkezli bir
reklam şirketinde çalışan Chris Godfrey olduğu ortaya çıktı.

3. TAKİP ETTİĞİNİZ KİŞİLERDEN BİLDİRİM/UYARI ALIN!

Gönderilerini hiç kaçırmak istemediğiniz bir instagram hesabı varsa bu hesap için uyarıları etkin hale getirebilirsiniz.
Bunun için instagram uygulamasında uyarılarını almak istediğiniz profil sayfasını açın ve sağ üstteki Bildirim (zil) ikonuna tıklayın,
daha sonra bildirimlerini almak istediğiniz gönderi türlerini aktif edin ve her yeni paylaşım geldiğinde size bildirim gelsin.

4. BEĞENDİĞİNİZ TÜM GÖNDERİLERİ GÖRÜN!

Birkaç gün önce bir gönderi/post beğendiniz, ancak gönderinin hangi hesaptan paylaşıldığını unuttunuz.
Veya bir arkadaşınızın hangi gönderileri beğendiğini merak ediyorsunuz?
Aşağıda izleyeceğiniz adımlar ile hesabınız üzerinden bugüne kadar beğendiğiniz tüm gönderileri görüntüleyebilirsiniz.

1. Instagram uygulamasını açtıktan sonra Profil sayfamızı açıyoruz ve sağ üstte yer alan seçenekler düğmesine tıklıyoruz.
2. Gelen ekrandan "Ayarlar" diyoruz.
3. "Hesap" düğmesine tıklıyoruz.
4. Gelen ekranı aşağı kaydırarak "Beğendiğin Gönderiler" düğmesine tıkladığımızda
bugüne kadar beğenilen tüm gönderileri görebiliriz.

5- GÖNDERİLERİNİZİ ÜCRETSİZ ÖNE ÇIKARIN!

Instagram gönderilerinizi herhangi bir ücret ödemeden nasıl öne çıkarabilir,
sizi takip etmeyen kişilere gönderilerinizi nasıl ulaştırırsınız biraz bundan bahsedelim.

1. ADIM ALAKALI İÇERİK VE UYGUN GÖRSEL TASARIMI (KULLANIMI)

Öncelikle paylaşımlarınızın insanların ihtiyaç veya eğlencelerine hitap etmesi gerekir.
Böylelikle sizleri takip etmek veya gönderilerinizi beğenmek için bir sebepleri olabilir.
Buna bir örnek verecek olursak aşağıdaki görsel durumu açıklayacaktır.

Aradaki farkı görebildiniz mi?
size cazip gelen de sağ tarafta ki görsel olmuştur.
Paylaşım yapacağınız gönderilerin tasarımlarına dikkat etmeniz sizi öne taşır.

2. ADIM PAYLAŞIM ZAMANI

Tasarlardığınız veya paylaşmak istediğiniz içeriğin yaş grubu önemli ve bu yaş grubuna göre aktiflik zamanını göz önüne alarak,
Örneğin çalışan bireyler genelde akşam 8:00 ila 10:00 saatleri arası aktif olurken öğrenci grupların aktif olma zamanı
buna göre farklılık göstermektedir. Bu durum içeriğinizin alakalı olduğu kitleye erişebilmek adına önemli adımlardan biridir.
Bu konu üzerinde anketleri ve verileri inceleyerek instagram'ın en aktif olduğu saatte gönderilerinizi paylaşmak,
diğer zamanlara göre daha fazla ziyaretçi çekecektir.

3. ADIM AKTİF HASHTAG (ETİKETLER) KULLANIMI

3.1- Hashtag (Etkiketlerin) Önemi: Hashtag (etiket) kullanımı oldukça önemli ve etkili bir yöntemdir. Kullandığınız hashtag (etiketler) sayesinde
sizi takip etmeyen kullanıcılar gönderilerinizi görebilir ve beğenebilir. Bu sayede beğeni ve takipçi çekmiş olursunuz.

3.2- Hashtag (Etiket) Analizi: hashtagify.me gibi araçları kullanarak hangi hashtag'ların aktif olarak kullanıldığını keşfedebilirsiniz.

Gönderileriniz ile alakalı olarak Örneğin; soğuk hava ile ilgili bir görsel paylaşırken bu konu ile alakalı
hastagları inceleyip, etiket altında en çok gönderi alanları tercih edebilirsiniz. Instagram'da diğer
kullanıcılara ulaşıp başarılı olmanınyolunun doğru hashtag'ları kullanmaktan geçtiğini unutmayın.

Gönderilerinizi (Postlarınızı) bunları dikkate alarak paylaştığınızda aradaki farkı sizlerde göreceksiniz.

Not: Ben sadece belli başlı bir kaç uygulamadan bahsettim.
Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlarımız da bu konu altında yorumlarını bırakabilir.

af8mqjc.gif

Okuyarak vakit ayırdığınız için teşekkür eder, iyi forumlar dilerim...

ovca0xc.gif

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,565
Tanrı dağı

2tvb2gm.gif

Merhaba Sevgili THT Ailesi...
Bu yazımızda instagram hakkında bilinmeyen veya dikkat edilmeyen
bazı özelliklere göz atacak ve tüyolar vereceğiz.

KONU BAŞLIKLARI/İÇERİĞİ:
1- Instagram Hakkında Kısa Bilgi ve Kullanıcı Sayısı?
2- Instagramda En Çok Beğeni Alan Gönderiyi Biliyor Musunuz?
3- Takip Ettiğiniz Kişilerden Bildirim/Uyarı Alın!
4- Beğendiğiniz Tüm Gönderileri Görün!
5- Gönderilerinizi Ücretsiz Öne Çıkarın!

............................................................................................
1. Adım Alakalı İçerik Ve Uygun Görsel Tasarımı (kullanımı)
2. Adım Paylaşım Zamanı
3. Adım Aktif Hashtag (etiketler) Kullanımı
....................................................................
3.1- Hashtag (Etkiketlerin) Önemi
3.2- Hashtag (Etiket) Analizi

1- INSTAGRAM HAKKINDA KISA BİLGİ VE KULLANICI SAYISI

Instagram, ilk kez Burbn olarak San Francisco'da geliştirilmeye başladı. Bu, Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından oluşturulan
bir mobil check-in uygulaması idi. Burbn'nin Foursquare'e çok benzediğini fark eden Systrom ve Krieger, uygulamalarını fotoğraf
paylaşımına odakladı. İsim olarak "instant camera" (polaroid fotoğraf makinası) ve "telegram" (telgraf) kavramlarının
bir parçası olarak uygulamayı yeniden adlandırdılar.

İlk Instagram gönderisi, 16 Temmuz 2010'da Mike Krieger tarafından yayınlanan South Beach Limanı'nın bir fotoğrafıydı.
6 Ekim 2010 yılında, Instagram iOS uygulaması resmi olarak App Store üzerinden yayınlandı.
3 Nisan 2012'de Instagram, Android telefonlara yönelik uygulamasının bir sürümünü yayınladı ve
bir günden kısa bir süre içinde bir milyondan fazla indirildi.

2022 Yılı Verilerine Göre
Mevcut İnstagram Kullanıcı Sayısı Dünya Çapında
+2 Milyar
Türkiye'de instagram Kullanan Sayısı İse +46 Milyon
Şeklindedir.

2. INSTAGRAMDA EN ÇOK BEĞENİ ALAN GÖNDERİYİ BİLİYOR MUSUNUZ?

Wikipedia'da yer alan bilgilere göre bu yumurta resmi instagramda tam 54.2 milyon beğeni almıştır.

Gönderinin Hikayesi ise şu şekildedir;

4 Ocak 2019'da, @world_record_egg hesabı, Kylie Jenner'in kızının 18.5 milyon beğenisine sahip bir resmi olan,
o zamanın en çok beğeni alan Instagram gönderisini aşmak amacıyla bir yumurta fotoğrafı yayınladı. Fotoğraf başlangıçta
Serghei Platanov tarafından çekildi ve daha sonra 23 Haziran 2015'te "eggs isolated on white background"
başlığı ile Shutterstock'a gönderildi.

14 Ocak 2019'da, kuş yumurtası gönderisi Instagram'da en çok beğenilen mesaj oldu ve paylaşımı yapan hesabın sahibi "Egg Gang"
Instagram hikâyesinde "Bu çılgınlık. Yaşamak için ne zaman ama!" ifadesini kullanarak takipçilerine teşekkür etti.
Instagram'da en beğenilen paylaşım unvanının eski sahibi olan Kylie Jenner ise rekorunun egale edilmesinin ardından,
"al bakalım küçük yumurta" açıklamasıyla sıcak asfalta yumurta kırdığı kısa bir video paylaştı. Yumurtanın orijinal fotoğrafçısı ise fotoğrafının
popülaritesine şaşırdı ve "Yumurta sadece bir yumurta" yazdı.

3 Şubat 2019'da, @world_record_egg hesabının yaratıcısının, Londra merkezli bir
reklam şirketinde çalışan Chris Godfrey olduğu ortaya çıktı.

3. TAKİP ETTİĞİNİZ KİŞİLERDEN BİLDİRİM/UYARI ALIN!

Gönderilerini hiç kaçırmak istemediğiniz bir instagram hesabı varsa bu hesap için uyarıları etkin hale getirebilirsiniz.
Bunun için instagram uygulamasında uyarılarını almak istediğiniz profil sayfasını açın ve sağ üstteki Bildirim (zil) ikonuna tıklayın,
daha sonra bildirimlerini almak istediğiniz gönderi türlerini aktif edin ve her yeni paylaşım geldiğinde size bildirim gelsin.

4. BEĞENDİĞİNİZ TÜM GÖNDERİLERİ GÖRÜN!

Birkaç gün önce bir gönderi/post beğendiniz, ancak gönderinin hangi hesaptan paylaşıldığını unuttunuz.
Veya bir arkadaşınızın hangi gönderileri beğendiğini merak ediyorsunuz?
Aşağıda izleyeceğiniz adımlar ile hesabınız üzerinden bugüne kadar beğendiğiniz tüm gönderileri görüntüleyebilirsiniz.

1. Instagram uygulamasını açtıktan sonra Profil sayfamızı açıyoruz ve sağ üstte yer alan seçenekler düğmesine tıklıyoruz.
2. Gelen ekrandan "Ayarlar" diyoruz.
3. "Hesap" düğmesine tıklıyoruz.
4. Gelen ekranı aşağı kaydırarak "Beğendiğin Gönderiler" düğmesine tıkladığımızda
bugüne kadar beğenilen tüm gönderileri görebiliriz.

5- GÖNDERİLERİNİZİ ÜCRETSİZ ÖNE ÇIKARIN!

Instagram gönderilerinizi herhangi bir ücret ödemeden nasıl öne çıkarabilir,
sizi takip etmeyen kişilere gönderilerinizi nasıl ulaştırırsınız biraz bundan bahsedelim.

1. ADIM ALAKALI İÇERİK VE UYGUN GÖRSEL TASARIMI (KULLANIMI)

Öncelikle paylaşımlarınızın insanların ihtiyaç veya eğlencelerine hitap etmesi gerekir.
Böylelikle sizleri takip etmek veya gönderilerinizi beğenmek için bir sebepleri olabilir.
Buna bir örnek verecek olursak aşağıdaki görsel durumu açıklayacaktır.

Aradaki farkı görebildiniz mi?
size cazip gelen de sağ tarafta ki görsel olmuştur.
Paylaşım yapacağınız gönderilerin tasarımlarına dikkat etmeniz sizi öne taşır.

2. ADIM PAYLAŞIM ZAMANI

Tasarlardığınız veya paylaşmak istediğiniz içeriğin yaş grubu önemli ve bu yaş grubuna göre aktiflik zamanını göz önüne alarak,
Örneğin çalışan bireyler genelde akşam 8:00 ila 10:00 saatleri arası aktif olurken öğrenci grupların aktif olma zamanı
buna göre farklılık göstermektedir. Bu durum içeriğinizin alakalı olduğu kitleye erişebilmek adına önemli adımlardan biridir.
Bu konu üzerinde anketleri ve verileri inceleyerek instagram'ın en aktif olduğu saatte gönderilerinizi paylaşmak,
diğer zamanlara göre daha fazla ziyaretçi çekecektir.

3. ADIM AKTİF HASHTAG (ETİKETLER) KULLANIMI

3.1- Hashtag (Etkiketlerin) Önemi: Hashtag (etiket) kullanımı oldukça önemli ve etkili bir yöntemdir. Kullandığınız hashtag (etiketler) sayesinde
sizi takip etmeyen kullanıcılar gönderilerinizi görebilir ve beğenebilir. Bu sayede beğeni ve takipçi çekmiş olursunuz.

3.2- Hashtag (Etiket) Analizi: hashtagify.me gibi araçları kullanarak hangi hashtag'ların aktif olarak kullanıldığını keşfedebilirsiniz.

Gönderileriniz ile alakalı olarak Örneğin; soğuk hava ile ilgili bir görsel paylaşırken bu konu ile alakalı
hastagları inceleyip, etiket altında en çok gönderi alanları tercih edebilirsiniz. Instagram'da diğer
kullanıcılara ulaşıp başarılı olmanınyolunun doğru hashtag'ları kullanmaktan geçtiğini unutmayın.

Gönderilerinizi (Postlarınızı) bunları dikkate alarak paylaştığınızda aradaki farkı sizlerde göreceksiniz.

Not: Ben sadece belli başlı bir kaç uygulamadan bahsettim.
Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlarımız da bu konu altında yorumlarını bırakabilir.

af8mqjc.gif

Okuyarak vakit ayırdığınız için teşekkür eder, iyi forumlar dilerim...

ovca0xc.gif
Eline sağlık çok iyi bir konu olmuş.

metin yürekli

Yeni üye
14 Mar 2022
6
0
instgram açtıgım hesapları kapatıyor takip yaptıgımdan dolayı bunları amerika ve rusya numaraları ile nasıl onaylayabilirim. Amerikan numarası ve rus numarası girdiğimde 24 saat yazıyor kapatıyor sizin gibi engin tecrübeli insanların fikirlerini bekliyorum rica etsem

OBT is HeRYerDe

Anka Team
11 Ara 2020
2,565
1,481
instgram açtıgım hesapları kapatıyor takip yaptıgımdan dolayı bunları amerika ve rusya numaraları ile nasıl onaylayabilirim. Amerikan numarası ve rus numarası girdiğimde 24 saat yazıyor kapatıyor sizin gibi engin tecrübeli insanların fikirlerini bekliyorum rica etsem

Dostum Lütfen Bu Mesajı Her Konuya Yazma, İyi Forumlar.

XTRIAL

Üye
13 Ara 2020
223
278
Forumda bununla alakalı bir çok konu var. Ara bölümünden detaylı arama yapabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.