İnstagram Hesabıma Saldırı Yapılıyor Ne Yapmalıyım

_Crasher_

Yeni üye
27 Mar 2021
39
0
sivas
sleamlar,

sabah kalktığımda instagram hesabım kilitlenmişti açtım ve 10 hacker adında hesablar beni takip ediyodu (hepsi çok tehlkeli gözüküyorlar)

ve birisine beni sabah neden takip ettin amacın ney diye yazdım ve cevabı

"Evet, yardıma ihtiyacın olursa diye bir bilgisayar korsanıyım diye bir şeyi hacklemene yardım edebilirim"

dedi ben onların takip ettiğini fark etmeden önce bir gönderi paylaştım arkadaşımın dc sini hackleyip şaka yapmıştım tabi arkadaşım birşey demedi o konuda sıkıntı yok, sonradan fark ettim hackerlerin beni takip ettiğini şimdi ise ne yapacağımı bilmiyorum bazı yüzümü gösteren şeyler paylaştım

kişisel verilerime felan erişebilirlermi bana santaj yapabilirlermi onu öğrenmek istiyıorum ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

_Crasher_

Yeni üye
27 Mar 2021
39
0
sivas
Cevap: instagram hesabım tehlikedemi ?

hocam özet geçeyim size Slyfer

sabah kalktığımda instagram hesabım kilitlenmişti açtığımda 10 a yakın hacker adında kullanıcılar beni takip ediyordu, birisine yazdım neden beni takip ettin diye bana cevabı

"Evet, yardıma ihtiyacın olursa diye bir bilgisayar korsanıyım diye bir şeyi hacklemene yardım edebilirim"
dedi bunun amacını anladım ama diğerleri bana birşey yaparlarmı

KARA ALP

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,071
68
İSTİHBARAT

1. Bilmediğin bağlantılara linklere asla tıklama
2. İki faktörü kimlik doğrulamayı aktif et.
3. Tanımadığın kişiler ile iletişim kurma.
4. Bilmediğin dosya uygulama indirme.
5. Garanti olsun diye şifreni yenile sağlam bir şifre yap

Buradaki maddeleri ele alarak dikkat edersen hesabın güvende olacaktır.

anonim321

Katılımcı Üye
12 Ocak 2021
298
33

sleamlar,

sabah kalktığımda instagram hesabım kilitlenmişti açtım ve 10 hacker adında hesablar beni takip ediyodu (hepsi çok tehlkeli gözüküyorlar)

ve birisine beni sabah neden takip ettin amacın ney diye yazdım ve cevabı

dedi ben onların takip ettiğini fark etmeden önce bir gönderi paylaştım arkadaşımın dc sini hackleyip şaka yapmıştım tabi arkadaşım birşey demedi o konuda sıkıntı yok, sonradan fark ettim hackerlerin beni takip ettiğini şimdi ise ne yapacağımı bilmiyorum bazı yüzümü gösteren şeyler paylaştım

kişisel verilerime felan erişebilirlermi bana santaj yapabilirlermi onu öğrenmek istiyıorum ?

Seni troluyor olabilirler hesabın ismini yaz instegram giriş sayfasından sonra şifremi unutuma bas orda telefon numarası çıkarsa son 2 hanesine bak eğer rehberinden biriyse bulursun onun dışında hocam yazmış onun dediğini uygularsan hesabın güvende olur

'Aspect

Özel Üye
29 Şub 2020
1,396
1,574
Instagram

İki faktörlü doğrulamayı etkinleştir. O hesapları engelle. kullanıcı adı ve şifreni değiştir. Hesabında herkesin görebileceği kişisel bilgilerini sil. Böylece bi sorun oluşabileceğini sanmıyorum :)

blatgod

Katılımcı Üye
16 Kas 2019
281
3

merhaba..

endişelenmeni gerektirecek hiçbir şey yok, instagram hesaplarının güvenliğini sağlamayı unutma ve arkadaşlarımızın da dediği gibi bilmediğin hiçbir bağlantıya dokunma.

Son düzenleme:

XKaraGERGEDANX

Uzman üye
19 Ocak 2021
1,372
113
3301/1.1.ano

karşıdaki kişinin tecrübesine göre değişir ne derecede tehlikede olduğun ama sen bilmediğin bir dosya açmazsan yada bilmediğin bir linke tıklamazsan aşırı büyük bir problemle karşılaşmazsın

megat

Kıdemli Üye
24 Şub 2016
3,324
34
-

Kullandığın maili ve şifreyi değiştir çift faktörlü doğrulama kullan sorun ortadan kalkacaktır bu tarz mesaj atanlarıda ciddiye almayınız.

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
150
New World

Merhaba,

Benim aklıma takılan bir husus var ==> Neden sizi tehdit etme gereği duysunlar? Neden böyle bir açık versinler veya kendilerini tehlikeye atacak yaklaşımlarda bulunsunlar?

Yine de şüpheleniyorsanız çift doğrulama yöntemini kullanabilirsiniz.

Bilginize,

KΛRΛ

Uzman üye
26 Mar 2018
1,233
202

Az önce ikinci defa robot doğrulaması yapmam istendi ve konudan dikkatimi çekti takipçilerime baktım. Kullanıcı adında hacker olan birisi beni takip ediyor gizli hesap olduğu için bu kişiyi kabul ettiğimi hatırlamıyorum. Sanırım genel bir şeyler deniyorlar :)

kurtdereli

Uzman üye
19 Tem 2020
1,086
243
-Türkistan-

endişelenmeyin büyük ihtimalle trol yapıyorlardır ama ne olur ne olmaz diye hesabınızın adını değiştirin, hesapları engelleyin, engellemeden önce taciz seçeneğinden şikayet edin. Ama tabikide size önerdiğim en iyi çözüm hesabınızı kalıcı olarak silmenizdir, her türlü önleme karşı.

Helin447

Üye
8 Eyl 2016
81
2
Samsun

Sanal da geçirdiğim süre boyunca çok şey gördüm ve bu soruya bunları göz önünde bulundurarak cevap vermek gerekirse istersen hiçbir link e tıklama kişiye ulaştıktan sonrası çok kolay yani aslında her zaman tehlikedesiniz sadece birinin sizi göüne kestirmesi lazım.

'Bertuğ

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,864
608

Merhabalar ;

İnstagram hesabının şifresini ve mailini değiştir , büyük ihtimal hesaba girip korkutmak amaçlı yapmışlardır , farklı yerlere asla şifreni girme .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.