Instagram hesabımı çalıp hikaye paylaştılar

Utku464

Yeni üye
8 Ara 2018
9
0
Merhabalar bu sabah saat 2.30 gibi annemin hesabina giris yapilmis e-postasi ve sifresi degismis hesaba hikaye atmislar

calan kisi sadecea annemin degil baskalarinin hesabinida calmis lutfen yardim edin

ne yapmaliyim arkadaslar?

Moderatör tarafında düzenlendi:

İmmortalTürk1

Katılımcı Üye
17 Ocak 2019
414
24
Merhabalar bu sabah saat 2.30 gibi annemin hesabina giris yapilmis e-postasi ve sifresi degismis hesaba hikaye atmislar hikayenin linki ektedir

calan kisi sadecea annemin degil baskalarinin hesabinida calmis lutfen yardim edin calan kisinin hesabi asagidadir

ne yapmaliyim arkadaslar? lutfen yardim edin

Merhaba değerli üye.

Bu tür konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. Son zamanlarda böyle olaylar çoğaldı.
Hesabı çalan kişi elbet Mail veya telefon değiştirecektir bağlantınızı kesmek istediği için. Eğer değiştirmiş ise mailinize e mail removed veya changed tarzında Mail gelecek aşağı kısımdan bunu ben yapmadım diyerek revertten hesabı kurtarabilrsiniz. Aynı şekilde telefon numarası için de mail gelebilir. Bunu ben yapmadım diyerek size gösterdiği yoldan hesabı kurtarabilrsiniz.

Ve son olarak İOS ekranından şansınızı deneyebilirsiniz. Bu yöntem için hesabı çalan kişi 2 faktör açmış olmaması gerekmekte. Uygulamaya girip hesap ekle kısmına gelin hesap ekle diyin. Daha sonra k. Adı ve şifre isteyecek girmeyin. Alt kısımda daha fazla yardıma ihtiyacım var seçeneğine basıp ilerleyin. Hesabımı bul ekranı açılacaktır. K. Adınıızı yazıp ilerleyin. Daha sonra eposta vs gönder ekranının hemen altında daha fazla yardıma ihtiyacım var seçeneğine basın. Karşınıza bir ekran gelecektir o ekranda ki telefon numarası veya eposta size aitse kod gönderip girebilirsiniz.

Not: İOS ekranına ulaşmak için çalınan hesaba önceden girilmiş bir cihaz olması lazım. Ve çalan kişinin de 2 faktörlü doğrulamayı açmamış olması lazım.

Kurucu Mail sizde ise bu yöntemi de deneyebilirsiniz.

1- İlk olarak hedef Instagram hesabına giriş yapıyoruz, karşımıza 2 faktörlü doğrulama bölümü geldi ve kodu istiyor.
2- Hesabımıza şifre yenileme bağlantısı göndermemiz gerekiyor ve gönderiyoruz

3- Kurucu maile giriyoruz ve şifremizi değiştikten sonra tekrar doğrulama yeri geliyor
4- Maile tekrar geliyoruz ve "Your Instagram password has been changed" konusuna tıklıyoruz ve şifremizi oradan değiştiriyoruz.
Şifremizi oradan değiştirdikten sonra otomatik olarak instagram hesabımıza atacaktır.

Chester Hoca

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
876
2
800
DATA
Merhaba, artık Türkiye standartları altında Türk hesap çalmanın cezası vardır karakola gidip veya EGM'ye şikayette bulunup hesabın kullanıcı adını atarsanız çalan kişiye suç duyurusunda bulunursunuz ve gerekli işlemleri emniyet güçleri halledecektir

"Elif

Katılımcı Üye
8 Ara 2018
507
1
44
26
Merhaba, hacklenilen hesabınızda mevcut bir mail var ise işiniz kolaylaşıcaktır. Karşı taraf erişiminizi tamamen kesmek için mailinizi kaldıracak lakin mailinize instagram tarafından güvenlik maili gelecektir(24 saat geçerli bağlantı) bu sayede hesaba erişim sağlayabilirsiniz. Eğer bağlantı geçersiz ise instagram destek ekibine başvurabilirsiniz. https://help.instagram.com/contact/151081798582137 adresine giderek gerekli yerleri doldurarak hesabınızı kurtarabilirsiniz. Kurtarma işlemini kısaltmak için gönderdiğiniz formu tekrar tekrar site tarafından engellenene kadar göndermeniz gerekiyor. + Olarak engellendiğinizde Vpn kullanarak tekrar aynı işlemleri uygulayabilirsiniz.
Bunun haricinde hesabınızda dolandırma işlemi yapılıyor ise en yakın savcılığa giderek suç duyurusunda bulununuz. Ve bu olaydan etrafınızdaki kişileri uyarmak faydalı olacaktır.

MCO Artz

Katılımcı Üye
18 Kas 2019
267
80
Ötüken
Instagram Destek Mail'ine, TC Kimlik ve Instagram hesabının kullanıcı adı ile beraber selfie çekerek mail adrese göndererek iletişime geçip hesabını geri alabilirsin ayrıca, Siber Suçlarla Mücadele İhbar Hattı'na şikayette bulunabilirsin.

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
2
152
New World
Merhaba,

Bu tarz hesap hacklemeleri son dönem içinde çok sık yaşanmakta ve bazen ciddi sonuçlar doğurmaktadır. Bu yönde maddi ve manevi bir zararınız var ise Cumhuriyet Savcılığına, Cimer veya Siber Suçlar Merkezine sosyal medya hesap bilgilerinizi içeren bir dilekçe ile müracaat etmeniz gerekir. Bu dilekçe incelendiğinde eğer hesabınızı hackleyen kişi veya kişiler Türkiye'de ise Türk Ceza Kanunlarının Siber Suçlar yasasına göre cezai işlem uygulanır ve maddi / manevi zararınız bir şekilde giderilir.

Bilginize,

TSRooT

Üye
10 Ağu 2019
123
26
Merhaba değerli tht üyesi.

Hesabın e-postası değiştiği zaman instagram size "Hi kullanıcıadı, The email on your Instagram account was changed from [email protected] at 13:38 (PDT) on Monday, October 05 2020.
Your new email is [email protected]. If you didn't change your email address, you can secure your account here." diye bir e-posta gönderiyor.

Secure your sccount here butonuna basarak hesabını geri alabilirsin.

Nonantiy

Moderasyon Ekibi Lider Yardımcısı
28 Haz 2020
1,990
5
1,084
Kayseri
Merhabalar, sifrenizi guvenli bir sifre ile degistirebillirsiniz. Ayrica kisiyi Instagram destekle iletime gecerek kisiyi sikayet edebillirsiniz.

EX

Deneyimli Moderatör
29 Mar 2020
1,921
5
1,257
Üste yer alan çoğu Yardım Postu yapabileceğiniz her yöntemi hemen hemen sizlere sunmuş. Ek olarak çevrenize böyle bir durum yaşadığınızı duyurmalısınız. Olurda şahıs hesabınızın adını kullanarak başka eğilimler göstermesin. Gerekli tüm doğrulama işlemlerini sağlayınız. Güvenliğiniz için.

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yrd.
5 May 2020
2,439
33
1,513
K E R K Ü K
avukat tut, kötü şeylerde paylaştıysa maddi manevi aç.
emin ol kolay yoldan kazanç elde edersiniz, az para değil telefonda rahatsız etmenin bile bir suçu var telefon iş telefonuysa en az 25.000 lira koparan adamları gördüm.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.