Çözüldü Instagram Hesap Çaldım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bydeniz07

Üye
29 Tem 2016
188
0
Antalya
merhaba arkadaşlar bitane mavi tiksiz fakat tanınmış survivor yarışmacısı olan birinin hesabını aldık fidye istedik şikayet ederim falan demedi ama yalvardı falan filan. biz hesaba fidye istedik fidye istemek sorun çıkartırmı ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
6
592
merhaba arkadaşlar bitane mavi tiksiz fakat tanınmış survivor yarışmacısı olan birinin hesabını aldık fidye istedik şikayet ederim falan demedi ama yalvardı falan filan. biz hesaba fidye istedik fidye istemek sorun çıkartırmı ?

İnstagram Hesabı Çalmanın Cezası Nedir?

Kişiler tarafından yaptıkları şey sadece bir hesap çalma olarak biliniyor ama Türk Ceza Kanunu Maddelerinde 5,6 ayrı suç işlemiş sayılıyor.

Devamına burdan bakabilirsiniz : İnstagram Hesabım Çalındı - Çalanı Buldum - Hesap Çalmanın Cezası » İnstagram, Sosyal Medya » Ufuk Karaca ® Sosyal Medya Günlüğü

bydeniz07

Üye
29 Tem 2016
188
0
Antalya
İnstagram Hesabı Çalmanın Cezası Nedir?

Kişiler tarafından yaptıkları şey sadece bir hesap çalma olarak biliniyor ama Türk Ceza Kanunu Maddelerinde 5,6 ayrı suç işlemiş sayılıyor.

Devamına burdan bakabilirsiniz : İnstagram Hesabım Çalındı - Çalanı Buldum - Hesap Çalmanın Cezası » İnstagram, Sosyal Medya » Ufuk Karaca ® Sosyal Medya Günlüğü

merhaba çaldığımız hesaplar türk değil o yüzden sorun olmayacağını birçok arkdaş belirtti. asıl olay fidye istediğimizde bir suç teşkil edermi.

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
6
592
merhaba çaldığımız hesaplar türk değil o yüzden sorun olmayacağını birçok arkdaş belirtti. asıl olay fidye istediğimizde bir suç teşkil edermi.

Ha şimdi konu anlaşıldı. Birşey olmaz yabancıysa sorun yok. Konuda TÜRK değil yabancı diye baştan yazmalıydı. Sorun değil ama fidye olayı biraz can sıkıcı olmuş. Eğer kafa yorarsa TÜrkiyeden dava açabilir ama hiç hiç sanmıyorum.

realsim

Katılımcı Üye
16 Mar 2018
539
0
Türk hesabı olmaması tarafınıza bir avantaj olmuş fakat Ducky Layne çetesi diye geçen topluluğun sonunu biliyorsunuzdur umarım,Ki Türk survivorun da ise yani Acun un bir telefonu yeteceğini de bilelim :D sonucunu paylaşmanız dileğiyle iyi forumlar

bydeniz07

Üye
29 Tem 2016
188
0
Antalya
Ha şimdi konu anlaşıldı. Birşey olmaz yabancıysa sorun yok. Konuda TÜRK değil yabancı diye baştan yazmalıydı. Sorun değil ama fidye olayı biraz can sıkıcı olmuş. Eğer kafa yorarsa TÜrkiyeden dava açabilir ama hiç hiç sanmıyorum.

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum

Türk hesabı olmaması tarafınıza bir avantaj olmuş fakat Ducky Layne çetesi diye geçen topluluğun sonunu biliyorsunuzdur umarım,Ki Türk survivorun da ise yani Acun un bir telefonu yeteceğini de bilelim :D sonucunu paylaşmanız dileğiyle iyi forumlar

merhaba türk survivoruyla alakasızdır .

Moderatör tarafında düzenlendi:

Corle0ne

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Haz 2016
9,593
502
StPetersburg
Ben olsam kişinin yarışmada şampiyon olup olmadığını araştırırım, ünlü mü yoksa gönüllü mü

Şampiyon ise yarışmadan aldığı para yüksek meblağdır o yüzden dava açabileceğini düşünüyorum ki bu hem siber suç hem gasp olarak tanımlanır

3 yıl hesap çalmaya dersek 6 yıl gasp desek rahat 9 yıllık cezası var

Lakin şampiyon değilse primlerden aldığı parayla uluslararası dava açacağını zannetmiyorum

ama zaten ünlü zenginse geçmiş olsun

M4K4R

Kıdemli Üye
14 Mar 2017
4,368
3
Konu içeriği incelemiş olup sorunun çözüldüğüne kaanat getirilmiş ve daha fazla post kasılmasını önlemek,sorunu yaşayan diğer üyelerimizin arama yaptıklarında daha kolay bulması için konu kilitlenip "çözüldü" ibaresi eklenmiştir.

Eğer konu sahibinin sorunu devam ediyorsa özel mesaj ile belirtebilir konunun açılmasını rica edebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.