İnstagram hesap kapatmak suç mudur

Blackrik

Yeni üye
24 Tem 2021
35
4
18
Merhaba bir devlet adaminin (mavi tiksiz) kimlik taklidi formuyla hesabını kapatsam suç işlemiş olurmuyum beni bulabilirlermi

BekKam

Üye
26 Şub 2021
163
74
Ötüken ovası
Merhaba bir devlet adaminin (mavi tiksiz) kimlik taklidi formuyla hesabını kapatsam suç işlemiş olurmuyum beni bulabilirlermi
Merhabalar bu konu başıma gelen bir şey eğer kapattığın kişinin haberi yoksa seni bulabilir (özellikle devletde çalışan üst düzey personel). Seni şikayet ederse mahkemeye çıkarsın. Eğer sabıkan temizse büyük ihtimalle tutuksuz yargılanırsın 18 yaşından küçüksen en fazla ev hapsi alırsın.

Toolbrowser

Uzman üye
10 Tem 2021
1,064
649
42
Sayin Kullanici Tiktok Hesabim vardi. 15000 takipciliydi. Bir kac grupluk spam timi kurmustum. Milli hesaplara Turkiye sevdalisi hesaplara asla karismazdik. Ama hesap çalmak suçtur. Ve bu sucu asla işlemezdik. Sikayet yoluyla hesap kapattirsan instagram o sikayet edenin bilgisini karsi tarafa vermeyecektir. Rahat olun. Kolay gelsin.

_x_phantom

Üye
21 Ağu 2021
52
24
23
?
Sayin Kullanici Tiktok Hesabim vardi. 15000 takipciliydi. Bir kac grupluk spam timi kurmustum. Milli hesaplara Turkiye sevdalisi hesaplara asla karismazdik. Ama hesap çalmak suçtur. Ve bu sucu asla işlemezdik. Sikayet yoluyla hesap kapattirsan instagram o sikayet edenin bilgisini karsi tarafa vermeyecektir. Rahat olun. Kolay gelsin.
dostum bu bir suçsa en az 10 yıl yerim ;)
korkum yok 1 ay önce tüm bilgilerim çalımaya çasısılda ala bildikeri tek bilgi oturdugum sehir oldu sonra o sehrin korede oldunu örenine benle urasmadılar yani demem o ki
korku nedir bilmem ama isteyenlere örete bilirim burda yeniyim
önceden baska hack guruplarında bulundum

Toolbrowser

Uzman üye
10 Tem 2021
1,064
649
42
dostum bu bir suçsa en az 10 yıl yerim ;)
korkum yok 1 ay önce tüm bilgilerim çalımaya çasısılda ala bildikeri tek bilgi oturdugum sehir oldu sonra o sehrin korede oldunu örenine benle urasmadılar yani demem o ki
korku nedir bilmem ama isteyenlere örete bilirim burda yeniyim
önceden baska hack guruplarında bulundum
Şikayet ederek Kapattırmak suç değil. Hesap Çalmak Suçtur. :cool:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.