İnstagram Hesapları Çalınıyor

CreyS

Katılımcı Üye
20 Şub 2021
263
4
Yeni Zelanda
Merhaba son bir kaç gün içinde bazı arkadaşların hesapları çalınıyor bunu dakikalar içinde yapıyorlar Phish,Trojan, gibi saldırıda bulunmadan direk hesaba sızıyorlar son birkaç günde bunlar baya çoğaldı bunlar böle hesaplara sızmaları mümkünümü karşıdaki kişiye dokunamadan veyahut hiçbir saldırıda bulunmadan dakikalar içinde hesabı çalıyorlar :kızgın

EX

Deneyimli Moderatör
29 Mar 2020
2,010
1,332
Genelde bunun sebebi bizleriz. İnternet ortamında ve uygulamalara güvenmeyiniz. Un Follow uygulamları, İnternet de yer alan sosyal medya panelleri gibi bir çok etken hesaplarınıza sızılmasına izin vermeniz demek oluyor. Her ne kadar uygulamalar güven vermiş olsa da son zamanlarda hesapların çalınmasında en büyük etken rolüdür.

XKaraGERGEDANX

Uzman üye
19 Ocak 2021
1,372
113
3301/1.1.ano
CreyS bak şimdi dostum sana biraz bahsedeyim bu dediğin hiç bişiye dokunmadan çalınma mevzusundan

1.)
ilk olarak fileless dediğimiz bir method var bu şekilde hesabı çalmış olabilirler yani burda nasıl çalıcaklar dersen önbelleklenen verilere sızıp alıyorlar şifreyi yada browserde kayıtlı ise vs.

2.)
instagram da bir bug vardı şifremi unuttum bölümüne ben kendi mail adresimi giriyorum çalmak istediğim hesabın profil linki ni bir ileri adımda girip sonuna böyle tırnak içindeki gibi birşey koyyolar "###, - , ###, - ,$$$, - ,$$$," ve benim ilk adımda girdiğim mail adresine mail gelio ordan o hesabın şifresini değiştiriorum bu şekilde çalınmış olabiliir bu bug örneğidir tırnak içindeki ile hesap çalamazsın ama böyle birşeyler konuluyor sonuna hep fixleniyor sonra yenisini buluyorlar

3.)
modemin üzerinden atack yemiş olabilirsin verilerini çekmişlerdir yada şifreyi snifflemişlerdir sonra şifrede "***" şeklinde görünen yerleri bruteforce ile deneyerek bulmuş olabilirler

4.)
son olarak bu açıkların vs. lerin tümünü kullanan bir site var instahacker.org burdan belli bir para yatırarak veya belli istenilen işlemleri yaparak istediğin hesabın şifresini değiştirebiliyorsun ne kadar doğru bilmiyorum ama öylemiş :)

eğer yardımı dokunduysa teşşekkür butonuna basarsan sevinirim iyi forumlar dilerim..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.