İnstagram Sponsorlu Dolandırıcılık

carussed

Yeni üye
26 Ara 2015
40
0
Merhaba arkadaşlar,konuyu bilinçli olarak en fazla kullanıcının bulunduğu bölüm bu bölüm olduğu için buraya açtım.Konu şu:Bu akşam itibari ile instagramda aşağı doğru inerken gözüme sponsorlu bir reklam çarptı reklam kısaca söyle: ziraat bankasını taklit eden bir reklam aslında acemice bir şekilde samsung glaxy s8 vadetmiş(genelde iphone vadedilir:) ),tabi bu zayıflığı ilk giriş yapan 20 kişi kazanacak acele et şeklinde yazılan yazı ile desteklenmiş her neyse,kendimi bilişim dahisi sanan ben,aptallık edip bu reklama tıkladım açılan sayfada mobilden girdiğim için htttps sertifikasına dikkat edemedim bir hevesle hesap ve şifreyi girdim tabi hesaba giriş yapamadım biraz bekledim,sonuç alamayınca gözümü urlye çevirdim linke dikkatli bakınca sahte olduğunu anladım,internette ufak çaplı bir arama ile bu dolandırma yönteminin yaygın olduğunu gördüm sizede bunun hakkında bilgi vermek ve bu bilgiyi resimlerle somutlaştırmak istedim.Bahsettiğim reklamın resimleri aşağıda.
d7dAB7.png

devamı şu şekilde :
mJyWoY.png

şuda sponsora! eklenen link :
bLXdVG.png

Asıl saçmalık,instagramı kurarken verdiğimiz izinler sayesinde instagramın telefonda kurulu olan programlar dahil telefonun her bilgisine ulaşıp bu bilgiler ışığında,yapılacak olan reklamı nokta atışı yaparak ilgili kullanıcısıya sunmasıdır,telefonda kurulu olan ziraat mobil uygulama bilgisi sayesinde bu reklam sayfama düştü.Yoksa dolandırıcıların marifetinde olan bir olay değil bu,asıl sorun benim banka uygulama bilgim neden reklam amaçlı kullanıldı,bu instagram açığı olmasaydı belkide bu reklam anasayfama düşmeyecekti,belkide dolandırıcı nokta atışı yapamayacaktı.

Son düzenleme:

srgalize35

Üye
15 Kas 2009
201
0
Merhaba arkadaşlar,konuyu bilinçli olarak en fazla kullanıcının bulunduğu bölüm bu bölüm olduğu için buraya açtım.Konu şu:Bu akşam itibari ile instagramda aşağı doğru inerken gözüme sponsorlu bir reklam çarptı reklam kısaca söyle: ziraat bankasını taklit eden bir reklam aslında acemice bir şekilde samsung glaxy s8 vadetmiş(genelde iphone vadedilir:) ),tabi bu zayıflığı ilk giriş yapan 20 kişi kazanacak acele et şeklinde yazılan yazı ile desteklenmiş her neyse,kendimi bilişim dahisi sanan ben,aptallık edip bu reklama tıkladım açılan sayfada mobilden girdiğim için htttps sertifikasına dikkat edemedim bir hevesle hesap ve şifreyi girdim tabi hesaba giriş yapamadım biraz bekledim,sonuç alamayınca gözümü urlye çevirdim linke dikkatli bakınca sahte olduğunu anladım,internette ufak çaplı bir arama ile bu dolandırma yönteminin yaygın olduğunu gördüm sizede bunun hakkında bilgi vermek ve bu bilgiyi resimlerle somutlaştırmak istedim.Bahsettiğim reklamın resimleri aşağıda.
d7dAB7.png

devamı şu şekilde :
mJyWoY.png

şuda sponsora! eklenen link :
bLXdVG.png

Asıl saçmalık,instagramı kurarken verdiğimiz izinler sayesinde instagramın telefonda kurulu olan programlar dahil telefonun her bilgisine ulaşıp bu bilgiler ışığında,yapılacak olan reklamı nokta atışı yaparak ilgili kullanıcısıya sunmasıdır,telefonda kurulu olan ziraat mobil uygulama bilgisi sayesinde bu reklam sayfama düştü.Yoksa dolandırıcıların marifetinde olan bir olay değil bu,asıl sorun benim banka uygulama bilgim neden reklam amaçlı kullanıldı,bu instagram açığı olmasaydı belkide bu reklam anasayfama düşmeyecekti,belkide dolandırıcı nokta atışı yapamayacaktı.

Ziraat bankasının sayfasını falan beğenmişmiydin facede çünkü o şekildede reklam verirken nokta atışı yaptırıyor bide gerekli önlemleri aldınmı şifre falan değiştirdinmi?

carussed

Yeni üye
26 Ara 2015
40
0
Ziraat sayfasını veya ziraate ait bir sayfayı beğenmedim,ziraat mobili kuralı 1 hafta kadar oldu tabi kurunca bu kurulum bilgisi çoktan instagrama ulaşmış çok büyük bir ihtimal ile bu bilgi sayesinde reklam sayfama düştü ve benim gibi birçok kişinin sayfasına düştü,hesabımda çift doğrulama açık olduğu için sadece şifre ve hesap numaram dolandırıcıya ulaştı giriş yapabilmesi için telefona gelen sms bilgisine ihtiyacı vardı tabi o kadarınıda yapmadım :) ama yorumlardan ulaştığım biri fena düşmüş,söylediğine göre 300TL kaptırmış

K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Uygulamayı kulanmanla ilgisi yok google içerisinde ziraat bankasını aratman yeterli, zaten amaç bunun üzerine senin arattıklarının üzerine karşı onlar ile ilgili reklamlarını çıkartmak bundan dolayı asla kimse google kullanmamalı. Sen şifrelerini o phishing sayfasına yazmadığın sürece karşıdaki kişi bunu asla bilemez yani yok uygulama yüklüydü zaten bilgilerim gitti ona diye bir şey imkansız !

carussed

Yeni üye
26 Ara 2015
40
0
Uygulamayı kulanmanla ilgisi yok google içerisinde ziraat bankasını aratman yeterli, zaten amaç bunun üzerine senin arattıklarının üzerine karşı onlar ile ilgili reklamlarını çıkartmak bundan dolayı asla kimse google kullanmamalı. Sen şifrelerini o phishing sayfasına yazmadığın sürece karşıdaki kişi bunu asla bilemez yani yok uygulama yüklüydü zaten bilgilerim gitti ona diye bir şey imkansız !

Siz beni yanlış anlamışsınız yazımda uygulama bilgisi derken instagrama verilen izinler sayesinde uygulamanın yüklü olduğu bilgisi gitti demek istedim,ayrıca mobilden google'da sadece ziraat bankası numarasını arattım onun dışında ziraat sitesine dahi girmedim,

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.