İnstagram Taciz

miessa

Yeni üye
27 Eyl 2012
27
0
Arkadaşlar merhaba, 8 yıllık THT üyesiyim ve ilk defa gerçekten yardıma ihtiyacım olduğu için konu açıyorum.
Çok yakın bir bayan arkadaşımı instagram üzerinden taciz eden bir fake hesap var. DM üzerinden insanın midesini bulandıracak şeyler yazıyor ve istekte bulunuyor. Ayrıca günlük hayatında çevresinden biri olduğunu söyleyip adeta paranoyak hale getiriyor.
Instagram hesabını telefon numarası ile açmış, ne yapabilirim fikrim yok. Bu fake hesabın sahibi olan şahısı nasıl bulabilirim veya nasıl deşifre edebilirim. Hesabı ele geçirmenin bir yolu var mıdır?
Yardımcı olursanız çok çok sevinirim.

15 Eki 2019
157
9
Arkanda
Arkadaşlar merhaba, 8 yıllık THT üyesiyim ve ilk defa gerçekten yardıma ihtiyacım olduğu için konu açıyorum.
Çok yakın bir bayan arkadaşımı instagram üzerinden taciz eden bir fake hesap var. DM üzerinden insanın midesini bulandıracak şeyler yazıyor ve istekte bulunuyor. Ayrıca günlük hayatında çevresinden biri olduğunu söyleyip adeta paranoyak hale getiriyor.
Instagram hesabını telefon numarası ile açmış, ne yapabilirim fikrim yok. Bu fake hesabın sahibi olan şahısı nasıl bulabilirim veya nasıl deşifre edebilirim. Hesabı ele geçirmenin bir yolu var mıdır?

iplogger ile karşı tarafa sosyal mühendislik ile linke tıklattır. ip adresini bul ve ihbar et veya karşı tarafı polise veririm diyerek tehdit et bidaha sataşmaz evini falan da bulabilme ihtimalin var ..

Cakirtunga

Yeni üye
4 Ara 2019
40
0
arkadaşlar merhaba, 8 yıllık tht üyesiyim ve ilk defa gerçekten yardıma ihtiyacım olduğu için konu açıyorum.
çok yakın bir bayan arkadaşımı instagram üzerinden taciz eden bir fake hesap var. Dm üzerinden insanın midesini bulandıracak şeyler yazıyor ve istekte bulunuyor. Ayrıca günlük hayatında çevresinden biri olduğunu söyleyip adeta paranoyak hale getiriyor.
ınstagram hesabını telefon numarası ile açmış, ne yapabilirim fikrim yok. Bu fake hesabın sahibi olan şahısı nasıl bulabilirim veya nasıl deşifre edebilirim. Hesabı ele geçirmenin bir yolu var mıdır?
tehtid eden hesabın profilini atar mısın?

telefon numarasını biliyorsan phoneınfoga ile linux aracılığıyla bulabilirsin turk hack teamin resmi yt hesabında vardı diye hatırlıyorum

https://youtu.be/a36M-FPgDvI

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kloys

Üye
2 Nis 2020
124
0
Merhaba,
Hocam öncelikle bahsedildiği gibi IP Logger kullanarak karşı tarafı deşifre edebilirsin şuanda ülkemizde kullanımı yasaklandı fakat iyi bir VPN işini görür ayrıca mesajların ve hesabın SS kaydını alıp korumanızı tavsiye ederim şikayetçi olucak olursanız kanıt olarak elinizde bulunur yapabiliceğimiz herhangi birsey olursa öm den yazabilirsiniz.
İyi Forumlar

Edros Detretus

Kıdemli Üye
25 Haz 2009
2,455
31
/var/named
Bulunacağınız suç duyurusu sonucunda başlatılacak işlem ile taciz eden kişi 6 ay ile 3 yıl arasında hapis cezası alması mümkün. Çok daha detaylı bilgiyi ve geçerli kanunları bir avukatın ağzından aşağıda sizler ile paylaşacağım linkte bulabilirsiniz;

https://www.hukukihaber.net/sosyal-...k-instagram-twitter-whatsapp-makale,7273.html

Sadece paylaştığım linki taciz eden kişiye gönderip “devam edersen şikayetçi olacağım, olacaklardan ben meshul değilim, 6 ay ile 3 yıl arasında hapis dahi alabilirsin. Şuan şikayet dilekçesini dolduruyorum ve bugün içerisinde bunu gerekli birimlere teslim edeceğim.” içerikli bir mesaj bile büyük ölçüde korkutucu ve önleyici bir adım olacaktır.

Dipnot : Şikayet etmekten asla korkmayın, unutmayın ki devlet kişilerden üstündür. :)

Son düzenleme:

f1r1kd4k

Üye
31 Eki 2015
99
4
New York
Bence bayan arkadaşınızın hesabından yazışmaya devam edin ve bir süre sonra resim isteye bilirsiniz veyatta buluşmaya çağırın 4-5 kişi gidin ve buluşmaya gelen adamın kırılmadık kemiklerini bırakmayın ben olsam 2. yöntemi seçerdim neyse, Allah yardımcınız olsun.

8ur4kk05e

Yeni üye
3 May 2020
9
0
profilin adını atarsan bi bakalım sosyal mühendislilkle kişinin nasıl biri oldugunu anlarız hem bayan arkadasında cevresinde böyle bir kişilige sahip biri varmı bakar hesabın sahibi vpn kulanmıyosa adresini bulmak çok kolay belki korkutup bir daha yapmamasını saglarız ve hesabı şikayet et

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.