InstaWeb THT Edition Hata Çözümü //

yspaksoy

Katılımcı Üye
22 May 2016
474
0
Instagram
Hepinize Merhaba, Öncelikle tüm sorunlar kullanıcı kaynaklı olup script ile alakalı bir sorun bulunmamaktadır. Dolayısıyla buradaki sorun çözümleri işinize yaradıysa lütfen teşekkür ederek bana da destek olabilirsiniz. Desteklerinden dolayı BerkayTHT'e teşekkürler.

[1.Sorun] Blog Eklenmiyor. Nasıl Ekleyebilirim?
Instagram Yönetim Panelinizden Blog kısmına gelin. "İçerik Ekle" butonuna basıp bir başlık seçin. Ardından blog sayfasına tekrar gelin. "Düzenle" butonuna basıp içeriğinizi düzenleyin.Bir adet resim ve unique link olmasına özen gösterin. Daha sonra kaydetmeden önce "yayınla" kutucuğunu işaretleyin. Blog yayınlanmıştır.

[2.Sorun] Login Hatası Var. Giriş Yapmıyor. Ne yapabilirim?
Bu Instagram'ın sizin hesabınıza yaptığı bir güvenlik engelidir. Hesabınız sık sık giriş yapıyorsa veya yetkisiz işlem yürütüyorsa Instagram çözüm olarak hesabınızı doğrulamaya alır. Çözümü çok basittir. Ya başka bir hesapla denemek ya da hesabınızı dondurup tekrar açarak denemek.

[3.Sorun] Siteye giren her kullanıcı doğrulamaya düşüyor. Sebebi nedir?
Sorun sitenizin güvenli olmamasından kaynaklıdır. Instagram'ın Yeni Güvenlik Politikalarından dolayı eğer sitenizde SSL Sertifikası veya Hesap Çalmaya Yönelik bir yazılım tespit ederse doğrulamaya alıyor hemen hesabı. Dolayısıyla bu durumdan kurtulmak için SSL Sertifikası alabilirsiniz. Internette ücretsiz bulabilirsiniz.

[4.Sorun] *.iwp dosyası aktarılmıyor veya hata çıkıyor. Sebebi nedir?
Import aracını kullanmanız için sitenizde en az 1 adet aktif kullanıcı barındırmanız gerekmektedir. Dolayısıyla Import aracını kullanmadan önce herhangi bir hesapla sisteme giriş yapın. Sonra Import aracını kullanın.

[5.Sorun] "ID bulunamadı hatası" hatası çıkıyor. Sebebi nedir?
Yine yukarıda belirttiğim gibi sitenizde aktif kullanıcı olmadığından kaynaklanmaktadır. Eğer sitenizde aktif kullanıcı varsa sıkıntı kalkacaktır.

[6.Sorun] Takipçi,Beğeni,Yorum Sistemi çalışmıyor. Sebebi nedir?
User olmadığından kaynaklı olabilir. Eğer user varsa userleri önce cronlarla kontrol ettirmeniz lazımdır. Önce "Aktif Olmayan Kullanıcıları Kontrol İşlemi" sonra "Login Gerektiren Üye Kontrolü" ile userleri aktif yapabilirsiniz. Dolayısıyla tüm araçlar tekrar çalışmaya başlayacaktır.

[7.Sorun] Cronlar Çalışmıyor veya Cronlar Nasıl Kullanılır?
Cronları kullanmadan önce yönetim panelinden Security Key'i değiştirin ve size özel bir şifre yapın. Ardından tüm cron linklerini kendi sitenize göre düzenleyin ve sonundaki ?scKey=XasqWDasdEaSdAKS kısmını yani "XasqWDasdEaSdAKS" olan kısmı da kendi oluşturduğunuz Security Key'e göre düzenleyiniz. Cron Sayfasının yukarısında bulunan kod ile tüm cronları aynı anda çalıştırabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

furkansrby

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
840
0
İzmir
hostingerden kurduğumda login sıkıntısı oluyor başka siteden kurduğumda login sorunu olmuyor sebeni nedir

yspaksoy

Katılımcı Üye
22 May 2016
474
0
Instagram
hostingerden kurduğumda login sıkıntısı oluyor başka siteden kurduğumda login sorunu olmuyor sebeni nedir

Hosting sahibi bu tür scriptlere izin vermiyor. Sanırım çoğu kişi de hostinger veya Byet Hosting kullandığı için çalışmıyor. Başka hosting firmalarını deneseler çalıştığını görecekler.

Temas3108

Üye
14 Mar 2017
82
0
benim bi sorum olacak dı ben panel e cookies ekledim 900 cookie aktarılmayı bekliyor diyor bekliyorum ama hiç user gelmiyor acaba cookies ler mi bozuk ki yoksa ben bi hata mı yapıyorum teşekkürler.

yspaksoy

Katılımcı Üye
22 May 2016
474
0
Instagram
benim bi sorum olacak dı ben panel e cookies ekledim 900 cookie aktarılmayı bekliyor diyor bekliyorum ama hiç user gelmiyor acaba cookies ler mi bozuk ki yoksa ben bi hata mı yapıyorum teşekkürler.

Hocam cronları ayarladıktan sonra "İşlem Bekleyen Cookieleri Kontrol İşlemi" linkini çalıştırın her çalışmasında 30 kontrol edecektir. Böylelikle sıkıntı olmayacaktır.

Luwexigo

Uzman üye
9 Ara 2017
1,844
5
Herşey için teşekkürler eline sağlık adamım
●▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬[☾★ ]▬▬▬▬▬▬▬▬▬●

qLxTR

Yeni üye
12 Ocak 2016
38
0
Eskişehir
Hangi hosting önerirsin

Bazı hostingler engelliyomuş ben dot.tk dan ücretsiz webhost dan yapsam çalışma ihtimali varmı deneme amaçlı

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.