internet ağı hacklenmesi türkiye içi

antikkaktüs

Yeni üye
9 Eki 2022
10
0
Merhaba kullandığım internet ağım hacklenmiş mi nasıl anlayabilirim ? dizi film izlemek için kullandığım bir internet ağım var evde bilgisayarda yanı şekilde korumasız . Ara ara internet kesintisi yaşıyordum ama türk telekom yaşadığım bölgede sorunlu ondan kaynaklı diye düşündüm . Dizi izlerken kesildi yine internet vs vardı hız testi yaptığımda farklı bir isim soyisim çıktı kendi ip adresimin ve modem adımın olması gereken yerde ve hızım 4.8 kadar düşmüştü . 5 dakika sonra yaptığımda türksat kablo net olarak geldi ekrana yüksek hızda yine çıkan isim soyismi sosyal medyada buldum bilişimci muhtemelen youtube kanalları falan var . Türktelekomu aradım sorun yok diyor sürekli hattımı bu şekilde kullanıyor olabilir mi acaba yada böyle birşey türkiye içinde mevcut mu ? Bu konuyla alakalı bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim .

1 Ara 2022
152
60
Tabi yardımcı olabilirim evde bir laptop veya bilgisayarda linux sistemi varsa internete bağlanın ve
yazın bir süre bekleyin ağdaki kişieri göreceksiniz evdeki telefon bilgisayar ip lerini kontrol edin onların dışında bir tane varsa eğer

bunu yazın modeminize girin ve o ip yi engelleyin

eğer linux yok ise

cmd açın

bunu yazın ve iplere bakın yabancı biri varsa modeme girip engelleyin

Şunu da belirteyim internet sağlayıcıları bu gibi konularda pek kayıtsız

antikkaktüs

Yeni üye
9 Eki 2022
10
0
Tabi yardımcı olabilirim evde bir laptop veya bilgisayarda linux sistemi varsa internete bağlanın ve

yazın bir süre bekleyin ağdaki kişieri göreceksiniz evdeki telefon bilgisayar ip lerini kontrol edin onların dışında bir tane varsa eğer

bunu yazın modeminize girin ve o ip yi engelleyin

eğer linux yok ise

cmd açın

bunu yazın ve iplere bakın yabancı biri varsa modeme girip engelleyin

Şunu da belirteyim internet sağlayıcıları bu gibi konularda pek kayıtsız
çok fazla ip adresi çıktı hangisi yabancı nasıl bileceğim peki bunu :/

antikkaktüs

Yeni üye
9 Eki 2022
10
0
Rica ederim ayrıca sorgulamayı linux dan yaparsan model vb bilgileri alma şansın da var hatta nmap ile bu cihazların modellerini de öğrenebilirsin de ben kısa yoldan evdeki cihazları tek tek ele derim :D
linux kullanmıyorum ki :) öyle yapacağım evdekileri eleyip diğerlerinin engelleyeceğim ulaştım o hatta giren arkadaşada tehdit etti bide üstüne 😅

1 Ara 2022
152
60
valla herkes istediğini yapmakta özgür pijamalı dağınık saçlı genelde dizi izleyen kız ifşası pek dikkat çekmez gibi bilemedim 😅

Bi dk siber bilişim ile uğraşan kız mı? ülke ne çağ atlamış arkadaş 😂 en son karete yapan maymun gördüğümde bu kadar şaşırmıştım...
o dediğin kombin ile seni ifşalamaz heralde ama madem aynı apartmandasınız gördüğün zaman kim olduğunu bilyorsan üzerine bir kova su dök benden de selam söyle 🤣🤣🤣

antikkaktüs

Yeni üye
9 Eki 2022
10
0
Bi dk siber bilişim ile uğraşan kız mı? ülke ne çağ atlamış arkadaş 😂 en son karete yapan maymun gördüğümde bu kadar şaşırmıştım...
o dediğin kombin ile seni ifşalamaz heralde ama madem aynı apartmandasınız gördüğün zaman kim olduğunu bilyorsan üzerine bir kova su dök benden de selam söyle 🤣🤣🤣
😅 zamanla herşey değişiyor işte aynı apartmanda değiliz instgram hesabını bulup yazdım ss aldım giriş bilgilerini attım ona siber suçlara şikayet edeceğim seni diye öyle işte

1 Ara 2022
152
60
😅 zamanla herşey değişiyor işte aynı apartmanda değiliz instgram hesabını bulup yazdım ss aldım giriş bilgilerini attım ona siber suçlara şikayet edeceğim seni diye öyle işte
Ya yapma onu garibanı azıcık yalvart ondan sonra sal ne bilsin sağlam kayaya çarptığını (O benmişim seni vazgeçirmeye çalışıyormuşum falan bunlar şaka tabi 🤣 )

1 Ara 2022
152
60
gerek yok benden çıktı olay artık uğraşsın kendisi 😅
Bak aklıma gelmişken isim vermeden bişey anlatayım bir ara benim bir arkadaşımın güzellik merkezi vardı kendisi Belaruslu Türkçesi çok iyi değil neyse beni çağırdı bir gün bunların wifi lerine sızmışlar oradan hop kamera kayıtlarına 4 saatlik kaydı silip gitmişler alt katta monster notebook vardı onu da cepleyip gitmiş uyanıklar siber bilişimden arkadaşlar gelmiş ama kadın da tam Türkçe bilmiyor adamlar işini yapmakta biraz zorlanmış kadına da biraz bağırmışlar falan neyse sonunda adamları yakalayamadılar anlayacağın tabi bunu suçu o kadar büyük değil de para cezası falan başı ağrır baya

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,551
837
Semerkant
Merhabalar,

WPS ayarını kapatın, şifreniz 12 haneden uzun olsun. İsterseniz mac filtresini de açabilirsiniz.

192.168.1.1 de bağlı cihazlar görünür. Şüphelendiğinizde kontrol edebilirsiniz. Şu sıralar 2023 vizyonu için yenileme çalışmaları yapılıyor. Yavaşlığın sebebi o olabilir. 11-12 mbps hız, 14 mbps kadar oldu şimdilik.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.