Çözüldü İnternet Dolandırıcılığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benalanx

Yeni üye
16 Kas 2019
15
0
Merhaba arkadaşlar. Üniv 1. Sınıf öğrencisiyim elimde iphone 8 telefonum vardi ve ünive geçici kayit yaptigimdan 4 aydir kredi mi alamadim devletten. Ailem de hem yurt hem ihtiyaç derken çok zorlandik maddi konuda. Zor bi dönemdeydim ve para ihtiyacım vardı. Letgodan telefonumu 2000 tlye satiliğa çikardim. Türkiyede üniv okuyon endonezyali biri letgodan yazdi falan konuştuk çocuk bana dedi iban at parayi atiyim bende hani hem telefonumdan olmak istemedim hemde parayi aliyim numarasini silmiyim durumum iyi olduğunda veririm parasi helalleşirim. Ve aldim 1700 tl para. 2 ay geçti 1000 tl biriktirdim çocuğa yazdım çocukta degil 25 yaşinda ve evli. Helaleşelim özür dilerim durumu anlattim yanlis yaptigimida söyledim. Bana dediği şey 10 bin tl getiriceksin bana ayriyetten bi iphone 8 plus. Ve dedi 10 bin aboneli youtube kanalim var mahkemede ise senin videonu çekiceğim paylaşicağim dedi. Ben çok sinirlendim ama kufur hakaret falan demedim. Sizce ne yapmaliyim bunun hakkinda santajdan ve yüksek para talebinden dava açabilirmiyim açarsam sonucu nasıl olur ? O hakkimda açmiş davayi 2 ay olmuş benim üniv de sicil de tehlikeye giriyor
Karşi dava açarsam bi şansım olur mu ? Bilgilendirirmisiniz teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

T3R971S

Üye
22 May 2016
157
0
kardeşim adam senin verdiğin parayı iade etmek istiyor sen gitmişsin bana daha fazla pahalı olan telefondan al diyorsun haksızsın paranı iade ediyorsa uzatma işte al paranı git

1800 tl verdiysen 1800 tl geri alacaksın başka yolu yok

26 Haz 2016
2,822
603
Cevap: İnternet dolandiriciligi yardım

Bu konular hakkında az çok bildiğim kadarıyla şunları söyleyebilirim;
1- Letgo'dan alışverişi elden yapmalısın. Bu senin aleyhine.
2- Hiç bir fatura vs. yok. Bu senin aleyhine.
3- Ses kaydı, video kaydı asla delil olarak kabul edilmez. Bu da senin aleyhine.
Lehine bir durum yok şu an için. Uzlaşma yolu en basiti. Mahkemeye versen dahi iki taraf için sonuçlanacak bir durum göremiyorum. Ki durum bahsettiğim gibi aleyhinize şu an.

Reiɴα

Genel Sorumlu
21 Eki 2019
1,705
3,007

Uzlaşmak varken neden uzatmayı tercih eder ki bir insan... Verdiğin parayı, geri alırsın. Konu biter. Çocuk yapmış bir hata, sende hata üstüne hata yapayım diyorsun..

Sametsvncc

Yeni üye
4 Kas 2019
12
0

Kardeşim hadi o bir hata yapmış neyse ama sen bu yaptığını kendine yakıştırdınmı zaten çocuğun durumu kötüymüs verdiğin parayı geri almak varken resmen şantaj yapmaya calışmışsın bu durumda haklı olan karşı taraf burda yazılacak çok şey varda neyse....

coldplus

Katılımcı Üye
10 Ara 2017
428
1

Üniversite okuyan insan olgunlaşmış ve akli dengesi gayet iyi birisidir, nedense senin üniversite okuduğundan şüphe duyuyorum...

Benalanx

Yeni üye
16 Kas 2019
15
0
Cevap: İnternet dolandiriciligi

kardeşim adam senin verdiğin parayı iade etmek istiyor sen gitmişsin bana daha fazla pahalı olan telefondan al diyorsun haksızsın paranı iade ediyorsa uzatma işte al paranı git

1800 tl verdiysen 1800 tl geri alacaksın başka yolu yok

Teşekkür ederim kardeşim dinleyeceğim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.