İnternet Güvenliği

5 Eki 2015
53
0
Arkadaşlar merhaba yan komşularımız suriyeli geçen evdekilere evlerinde internet bağlantısı olduğunu söylemişler şüphelenip ağı kontrol ettim ama zaten ağımda wps girişi iptal etmiştim ayrıca ağ ismini gizlediğim gibi şifremi 15 karakterden oluşturdum içerisinde büyük küçük harf rakam ve semboller içeren bir şifre mac adresi filtreside var neyse ağda hiç tanımadığım bir mac adresiyle karşılaşmadım fakat telefon direğindeki kutular varya o kutu bizim binanın giriş kapısında dikkatimi çeken bir durum oldu benim eve gelen kablonun yanından suriyelilerin evine giden bir kablo var merak ettiğim ve cahil olduğum konu şu acaba panoyun içindeki mühürlenmiş kablomun mühürünü kırıp internet hattım üzerinden bir kablo çekebilirler mi böyle birşey var mı yoksa tamamen benim uydurmam mıdır bu konudaki fikirlerinizi ve bilginizi paylaşırmısınız ?
TEŞEKKÜR EDERİM...
:RpS_glare::RpS_glare::mml:mml:RpS_thumbsup::RpS_thumbsup:

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.