İnternet Hızı Aniden Düstü ?

H4ckers04

Katılımcı Üye
31 Ara 2018
303
0
Ağrı
Merhaba Arkadaşlar Turk Telekom 12Mbsp Evde İnternet Hizmetini Kullanmaktayım Çok Hızlı Bir Şekildi İnternet Varken 30Dk Önce Çok Yavaşladı ve Sn/200KB Indirme Hızına Düştü Nedeni Nedir Acaba Yardımcı Olabilecek Biri ?

hackishack

Katılımcı Üye
20 Haz 2020
823
158
Liverpool UK
Modemi kapatıp açmayı, olmazsa resetlemeyi deneyebilirsiniz ama durup dururken böyle bir şey olduysa operatör kaynaklı bir sorun da olabilir. En sağlıklı çözüm müşteri temsilcisi ile görüşmek olacaktır.

Voldemort

Üye
30 Nis 2020
220
1
Merhaba,ben de TT nin internetinden kullanıyorum aynı sorun biraz önce başıma geldi modemi kapatıp açtıktan sonra sorun düzeldi bu çözüm işinize yarayabilir iyi forumlar dilerim

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Merhabalar, şu sıralar genel bir yavaşlama mevcut eğer daha önce olmuyor ise beklemenizi öneririm. Sorun devam ettiği taktirde Telefon açarak veya bayiye giderek geri bildirim bırakın.İyi forumlar dilerim

Cisco

Üye
22 Nis 2020
123
1
ISTANBUL
Selam Dostlar,

Bulunmuş olduğunuz konumda bir altyapı çalışması veya hizmet veren sunucuda yoğunluk olabilir. Müşteri Hizmetleri sizlere daha detaylı bilgi verecektir.

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
317
Türkiye
Kimi zaman bu sorun kota aşımı nedeniyle meydana gelebiliyor. Günün belirli saatlerinde alt yapıda bir yoğunluk oluyorsa bağlantıda yavaşlığın yaşanması da muhtemeldir. Sorun birkaç saat içerisinde düzelmez ise mesai saatleri içerisinde müşteri hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz.

Rumexus

Kıdemli Üye
26 Ocak 2016
2,157
323
Merhabalar,
İndirme yapmanızdan kaynaklanıyor olabilir, bağlantı mesafesinden kaynaklanıyor olabilir özellikle wireless kullanıyorsanız, kota sınırı aşıldığı zaman belli aralıklarla aşırı derecede yavaşlama olabiliyor ve son zamanlarda sık sık duyduğumuz Türktelekom alt yapı çalışmalarından kaynaklanıyor olabilir. İyi forumlar.

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,880
247
İstanbul
Sağlayıcının bir sıkıntısı bu durum dostum,bende yaşıyorum aynılarını kablolara bahane buluyorlar oysa ki sorun onlarda,pandemi neden ile sunucuları bu kadar insanı kaldırmıyor tabi.

0x1D

Kıdemli Üye
23 Nis 2020
2,650
78
MARS
Son günlerde herkeste böyle bir sorun var. Hatta pazar günü servis sağlayıcımı aramıştım "yoğunluktan dolayı yavaşlama olabilir" tarzı bir oto cevap almıştım. Yani onlar da biliyorlar yavaşlama olduğunu

EX

Moderatör
29 Mar 2020
1,878
1,229
Merhaba, genel de yaşanan bir durum olduğu için normal karşılanabilir. Yapmanız gereken müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek ya da gerekli bayi ye gitmek olacaktır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.