İnternet hızı ile alakalı yardımcı olana teşekkür

DaRKSkieS

Yeni üye
29 Mar 2013
47
0
Selamun aleyküm beyler;

Bu konuya işe yarar fikirlerde bulunana başta teşekkürünü alacak...

TTNet'in 8 Mbps'e kadar sınırsız paketini kullanmaktayız. Kullanmaktayız diyorum çünkü evimde modem yok. Aynı bina içerisinden tanıdığmızın modemi üzerinde neti çekmekteyiz. Modemden 67 metre uzunlukta bir kabloyu üst kattaki evime çektim. Sorun olan internetin baya düşük olması. Konumumdan kaynaklanmadığını düşünüyorum çünkü İl merkezinde yaşamaktayım. 8 mbps'e kadar da olsa en fazla ibre 100 Kb/s vuruyor. Bu da sıkıntı çünkü 700 mb filmi 4 saatimi torrenttan almakta 1 Gb dosyayı 5,5 saatimi almakta. Siz hesap edin.

Son olarak internet hız testim - speedtest.net

ping:26 ms download speed:0.29 mbps upload speed:0.34 mbps

Sorum şu herkes gibi bu internet hızını nasıl arttırabilirim????

Benim fikrim modemden bir kablo vasıtasıyla elimdeki internet dağıtıcıya bağlayıp uzun kabloyu o yoldan aktarsam faydasını görür müyüm?

ikinci yoldan kullandığım Advanced system care pro 6 sürekli bilgisayar bakımımı yapıyorum ve tarayıcılarımda chrome alt yapısını kullanan yandex browser ve maxthon bunlardan sıkıntı olmasa gerek

"İnsan okuyacak sonuçta" diyerekten burda kesiyorum. Allaha emanet olun

Atorvastatin

Katılımcı Üye
24 Haz 2012
465
0
Turk Hack Te
Kardeşim ethernet kablosu 67 metre uzunlukta demişsin.
Tek diyeceğim,kusura bakma ama yuh.
Ethernet kablo uzunluğu ne kadar fazla olursa internetin o kadar yavaş olur.
Kabloyu elinden geldiğince kısaltmaya bak sen.

cearr45

Katılımcı Üye
23 Eyl 2009
883
1
kabloyla alakası yok aynı sorun bendede var 130kb/s hız ile indiriyo benimkide farklı pclerden laptoptan wifi ile filan deniyom değişen bişey yok malesef

burak53341

Üye
15 May 2013
128
0
Kablo uzunluğu fark ediyor. Kısaltmalısın kardeşim. 6 Bilgisayar kullanıyorsunuz. Sınırsız İnternet turbo paketleri var 55 TL kişi başı 10 lira bile düşmüyor. Hız sıkıntısı çekmezsin

DaRKSkieS

Yeni üye
29 Mar 2013
47
0
İnternet hıza

kabloyla alakası yok aynı sorun bendede var 130kb/s hız ile indiriyo benimkide farklı pclerden laptoptan wifi ile filan deniyom değişen bişey yok malesef
birader bende kabloyla alakalı olmadığını düşünüyorum dev gökdelenlere kablo uzatıyorlarda bizim kablo mu sıkıntı çıkarıyor. Kabloyu kısaltamam İlgine saol fakat bana çözüm lazım.

Kablo uzunluğu fark ediyor. Kısaltmalısın kardeşim. 6 Bilgisayar kullanıyorsunuz. Sınırsız İnternet turbo paketleri var 55 TL kişi başı 10 lira bile düşmüyor. Hız sıkıntısı çekmezsin
6 bilgisayar kullandığımı söylemedim birader. Ayriten kabloyu kısaltmam mümkün değil. Tarife değiştirmeye şu anlık sıcak bakmıyorum. Bana tam çözüm lazım. İlgine saol

knks ayı sorumluluk bendede vardı aldım100 tl ye wiless isim isim oldu spr
tam anlamadm kardeş ilgine saol.

Birader konumuz GÜNCEL. Net bir sonuç alamadık kimseden. Sorunu tam olarak ilk mesajımdan bahsettim. Önce okuyun

»»» Modemden kablo vasıtasıyla dağıtıcıya dağıtıcıdan da 60 mt olan kabloma versem hızım artar mı ??

»»» Ayrıca önerilerinizi bekliyorum...

Son düzenleme:

oflazkemal

Katılımcı Üye
26 Ocak 2011
877
3
Konya
Selamun aleyküm beyler;

Bu konuya işe yarar fikirlerde bulunana başta teşekkürünü alacak...

TTNet'in 8 Mbps'e kadar sınırsız paketini kullanmaktayız. Kullanmaktayız diyorum çünkü evimde modem yok. Aynı bina içerisinden tanıdığmızın modemi üzerinde neti çekmekteyiz. Modemden 67 metre uzunlukta bir kabloyu üst kattaki evime çektim. Sorun olan internetin baya düşük olması. Konumumdan kaynaklanmadığını düşünüyorum çünkü İl merkezinde yaşamaktayım. 8 mbps'e kadar da olsa en fazla ibre 100 Kb/s vuruyor. Bu da sıkıntı çünkü 700 mb filmi 4 saatimi torrenttan almakta 1 Gb dosyayı 5,5 saatimi almakta. Siz hesap edin.

Son olarak internet hız testim - speedtest.net

ping:26 ms download speed:0.29 mbps upload speed:0.34 mbps

Sorum şu herkes gibi bu internet hızını nasıl arttırabilirim????

Benim fikrim modemden bir kablo vasıtasıyla elimdeki internet dağıtıcıya bağlayıp uzun kabloyu o yoldan aktarsam faydasını görür müyüm?

ikinci yoldan kullandığım Advanced system care pro 6 sürekli bilgisayar bakımımı yapıyorum ve tarayıcılarımda chrome alt yapısını kullanan yandex browser ve maxthon bunlardan sıkıntı olmasa gerek

"İnsan okuyacak sonuçta" diyerekten burda kesiyorum. Allaha emanet olun

arkadaşım kablo sorun degil önce ttnet müşteri hizmetlerini ara 4440375 durumu bildir 8mbs lik hattımda neden 1 mbs alıyorum eve gelip kontrol ederler yani test bağlantılarında bi sıkıntı varsa düzeltirler başka türlü ugraşma halledemessin

NOt . müsteri hizmetlerini aradıkdan sonra neti komsunla paylaştıgını bilmiyecekleri şekilde kabloyu gecici iptal et işleri bitince paylaş

IROONOX

Katılımcı Üye
29 Mar 2013
497
0
Windows 10
başlat->çalıştır->gpedit.msc->Bilgisayar Yapılandırması->Yönetim Şablonları->Ağ->Qos Paket Zamanlayıcısı->Ayrılabilir Bant Genişliğini Sınırla Seçilir->açılan pencereden etkin seç->bant genişliği sınırı 0 yap windows %80 ini kullanır interneti bu sayede %100 e çıkar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.