Windows İnternet kafe sistemleri ile alakalı bir soru?

kurononyanko

Katılımcı Üye
6 Şub 2022
534
397
Üstadlar öncelikle geride kalmış, kendime güncelleme yapmayı uzun zaman önce kesmiş birisiyim.
Eskiden akınsoft olsun deep freeze olsun bypasslamak kolaydı. Şuan deep freeze kullanan internet kafe kaldı mı sizce ?
Sualim yeni nesil internet kafelerin şu serverlama sistemi. Hiçbir bilgisayarda hdd yada herhangi bir depolama birimi olmayışı.
Ana sunucudan veriler çekiliyormuş hatta sadece 1 ana bilgisayar yokmuş arada bi ara bilgisayar falan da varmış diye duydum. Bunun akibeti nedir işleyişi falan nasıldır?
Eskiden deep freezeyi bypasslayıp virüsü atıp gidebiliyordum lakin şuan zerre alakası yok sistemlerin.
Benim ya depolamaya erişmem gerekiyor ya da bir şekilde işlemci önbelleğine yada rama dosya gömmem ne kadar olasıdır? Cachelere yada romlara müdahele öyle 5-10 dakika olacak bir şey olmadığını bildiğim kadarıyla biliyorum. Bilmediğim kadarı varsa diye burada konu açıyorum :)
Maalesef internet kafe de kalmadı oturduğum semtte. Hem de açıkcası gidip sırf analiz için masa açamam şüphe çekici durum çünkü artık sırf ekranların anlık olarak izlendiğini gördüm.
Bu serverlama sistemlerine exploitleme mi gerekir? Eğer exploitleme ise karşı sistem nedir windows server mi ? Eğer öyle ise sırf bunu bilmenin yeterli olmayacağını da bilirsiniz. Karşı hedefin os variantını tam olarak bilmek ve detaylara hakim olmak gerekir. Konu başında dediğim gibi ben kendime bayadır güncelleme atmadım üstadlar :D

Biraz uzunca yazmış olabilirim affola

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.