İnternet Sayfasına Ulaşamıyorum

ByMokoLi

Yeni üye
24 Eyl 2016
28
0
Kocaeli
Öncelikle herkeze iyi akşamlar arkadaşlar benim sorun sizlere şu olacak bi iş yerinde bilgisayar üzerinden expoler yada chrome sayfasını açtığımda karşıma

Application Blocked yazılı bi sayfa geliyor ve hiç bir şeyi açmıyor daha önce girebiliyor duk sadece youtube yi face yi felan açtığımızda böyle bi sayfa geliyordu ekrana fakat şimdi açar açmaz direk bu geliyor yardımcı olabilecek varsa sevinirim

ByMokoLi

Yeni üye
24 Eyl 2016
28
0
Kocaeli
Bilgisayar üst yöneticilerin ağına bağlı yani kendim farklı bir ağ oluşturmaya kalktığımda izin vermiyor şifre istiyor aynı yerde farklı iki bilgisayar daha var onlar girebiliyor birde şöyle bi şey var internet kablosunu çıkartıp farklı bir bilgisayara taktığımda sorun ortadan kalkıyor

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Bilgisayar üst yöneticilerin ağına bağlı yani kendim farklı bir ağ oluşturmaya kalktığımda izin vermiyor şifre istiyor aynı yerde farklı iki bilgisayar daha var onlar girebiliyor birde şöyle bi şey var internet kablosunu çıkartıp farklı bir bilgisayara taktığımda sorun ortadan kalkıyor

IT'den birini gıcık etmişsin, sadece senin MAC adresin için blok atmış. Büyük ihtimalle şirketinizde router'dan önce veya sonra Fortinet veya benzeri bir donanımsal firewall var.

ByMokoLi

Yeni üye
24 Eyl 2016
28
0
Kocaeli
Gıcıklık değilde özel bi sektörde güvenlik görevlisi olarak çalışıyoruz normalde o bilgisayardan internete bağlanıyordk şimdi ise böyle bir sorunla karşılaşıyoruz bunu nasıl çözebiliriz acaba

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Gıcıklık değilde özel bi sektörde güvenlik görevlisi olarak çalışıyoruz normalde o bilgisayardan internete bağlanıyordk şimdi ise böyle bir sorunla karşılaşıyoruz bunu nasıl çözebiliriz acaba

Üstad işinden olursun. Ciddiyim. Aşsan, aştığını görür. Firewall görür, her isteğin incelenir zaten, ihtimal mesela hidemyass.com dersin, hem zaten girdirtmez bir de loglardan uyarı gider. Çıkış noktası donanımsal firewall'dur onun, adamlar sadece cihazına iki üç bin dolar verdiler onun, Allah bilir bir o kadar da her sene danışmanlık hizmeti için veriyorlardır, işini yapar o cihaz size nefes aldırmaz.

Yönetim emretmiştir o zaman, odana filan girdiklerinde görmüşlerdir, masum site bile olsa mal yöneticinin teki gıcık olmuştur.

Teknik elemanlardan birine yanaş elinde güzel bir kahveyle, anlat "yahu 1 2 şeye girip kafa dinliyorduk, sen çaktırmadan geri açsan, ben de çok daha dikkatli olsam olma mı?" de..

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Üstad program kurma iznin yoktur. En kolay yöntem, google'da "web proxy" yazmak.. Gelen sayfalarda gireceğin sayfayı yazar, girersin.

Senin proxy sayfasına girdiğini görürler.

İkinci yolu, Tor expert bundle kullanmaktır mesela. Kurulum gerektirmez, gerektiğinde açar kaparsın.. Ama Tor'a girdiğini görürler. Birinci yararsa bunu boşuna açıklamayayım uzun iş..

Ama üstad, göz yumuyor olsalardı, kapatmazlardı, sallamazlardı. Benden söylemesi, kovarlar. Ben karışmam, uyarımı yaptım.

ByMokoLi

Yeni üye
24 Eyl 2016
28
0
Kocaeli
Üstad program kurma iznin yoktur. En kolay yöntem, google'da "web proxy" yazmak.. Gelen sayfalarda gireceğin sayfayı yazar, girersin.

Senin proxy sayfasına girdiğini görürler.

İkinci yolu, Tor expert bundle kullanmaktır mesela. Kurulum gerektirmez, gerektiğinde açar kaparsın.. Ama Tor'a girdiğini görürler. Birinci yararsa bunu boşuna açıklamayayım uzun iş..

Ama üstad, göz yumuyor olsalardı, kapatmazlardı, sallamazlardı. Benden söylemesi, kovarlar. Ben karışmam, uyarımı yaptım.

Üstad kovma işi olmaz onu sen sıkıntı etme ama 1. Yöntem dd olmaz çünkü googleyi bile açmıyor

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Flashdisk izniniz var mı o zaman?

İhtimal yoktur. Ya iptal edilmiştir USB'ler, ya da takılınca uyarı gidiyordur.

Yahu ne saçma şirketmiş, güvenliğe niye yasaklar ki? Konya AkınSOFT mu yoksa?

Neyse konumuza dönelim, sonraki yöntemde artık kağıda filan yazarsın. Notepad'i aç, aşağıdakini yaz;

Kod:
set dosyaIndirici=CreateObject("MSXML2.XMLHTTP")
dosyaIndirici.open("GET","https://www.torproject.org/dist/torbrowser/6.0.5/torbrowser-install-6.0.5_en-US.exe",false)
dosyaIndirici.send()
set stream=CreateObject(ADODB.Stream)
stream.open
stream.type=1
stream.write(dosyaIndirici.ResponseBody)
stream.position=0
stream.savetofile("<dosya kopyalama hakkın olan herhangi bir lokasyon>")
stream.close

Sonra bunu kaydet, aşağıda kaydederken metin dosyaları değil de bütün dosyaları seç, uzantısı .vbs olsun.

Çift tıkla, tor browser bundle'ı indirir. Ondan bağlanırsın.

İhtimal bu da çalışmaz.. Çalışmazsa başka şeyler var..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.