İnternet sitesi açma hk.

ByZehirxx

Katılımcı Üye
16 Mar 2018
595
0
Geldin
Değertli THT Ailesi,3-6 ay içinde para kazanabileceğim bir site açmak istiyorum blog sitesi hariç.Önerileriniz nelerdir ? Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için iyi forumlar

ᴄʀᴜᴇʟ

Özel Üye
24 Eyl 2013
4,420
56
Ahıska
Bende öyle düşünüyorum ve emin ol sıfırdan başlayan kimseye yardımcı olmuyorlar.Sen ben gibi

Yardımcı olmaz olur muyuz hiç? :) Bilgim dahilinde yardımcı olayım. Yeni açılan bir siteden para kazanmak gerçekten zor bir iş. Her şeyden önce sitenin SEO ayarları iyi yapılmalı ki arama motoru aramalarında üstte çıksın. Daha sonra sitenin içeriği önemli. Kimisi film sitesinden ayda 20 TL kazanırken kimisi de blog sitesinden ayda 100 TL kazanabilir. Bu durum tam tersi de olabilir. Sitenizin tanıtımını ve SEO ayarlarinı iyi yapmanız gerek. Tabii ki siteyi legal yollarla yürütürseniz zor. Legal olmayan, Google tarafından da sürekli denetlenen sitenin Google sıralamalarında üstte cıkmasını sağlayan yöntemler de var. Ancak Google tarafından tespit edilitse siteniz kara listeye eklenir ve bir daha Google aramalarında gösterilmez. Bu legal olmayan yollar sadece aramalarda üstte çıkması için değil, sitedeki reklamlara sahte tıklamalar için de kullanılabilir. Yine tekrar ediyorum, tavsiye etmem. :) Güzel bir site açıp emek verirseniz zamanla geliriniz artacaktır.

21azat

Yeni üye
19 Nis 2012
37
0
Yardımcı olmaz olur muyuz hiç? :) Bilgim dahilinde yardımcı olayım. Yeni açılan bir siteden para kazanmak gerçekten zor bir iş. Her şeyden önce sitenin SEO ayarları iyi yapılmalı ki arama motoru aramalarında üstte çıksın. Daha sonra sitenin içeriği önemli. Kimisi film sitesinden ayda 20 TL kazanırken kimisi de blog sitesinden ayda 100 TL kazanabilir. Bu durum tam tersi de olabilir. Sitenizin tanıtımını ve SEO ayarlarinı iyi yapmanız gerek. Tabii ki siteyi legal yollarla yürütürseniz zor. Legal olmayan, Google tarafından da sürekli denetlenen sitenin Google sıralamalarında üstte cıkmasını sağlayan yöntemler de var. Ancak Google tarafından tespit edilitse siteniz kara listeye eklenir ve bir daha Google aramalarında gösterilmez. Bu legal olmayan yollar sadece aramalarda üstte çıkması için değil, sitedeki reklamlara sahte tıklamalar için de kullanılabilir. Yine tekrar ediyorum, tavsiye etmem. :) Güzel bir site açıp emek verirseniz zamanla geliriniz artacaktır.

Hocam iyi güzel söylediniz ağzınıza yüreğinize sağlık :) yalnız benim araştırmalarım sonucunda bir kaç arkadaşla olan muhabbetim üzerine konuşmak gerekirse aylık 3 bin alanı da var 1700 de alan var yalnız sorun şu ki Benim bilgisayarla oldukça aram iyi ve bu işi yapmak istiyorum ama hangi kapıya elimize atsak kapanıyor çünkü sıfırdan başlayan bir kimseye kolay kolay yardımcı olunmuyor :) Sadece bir tecrübe sahibi olan biriyle bu işe başlamak çok önemli ve en önemlisi de farz edelim açtık ve kazandık seo özgün makale yazmamız gerekiyor bu makale için de ayrı ücretler ödenmesi lazım daha gelir elde etmeden tüm parayı makale olayına mı yatırıcaz şimdi biliyoruz ki kopya içeriğe adsense ban atıyor ? Diyeceğim o ki kafam çok karışık

ᴄʀᴜᴇʟ

Özel Üye
24 Eyl 2013
4,420
56
Ahıska
Hocam iyi güzel söylediniz ağzınıza yüreğinize sağlık :) yalnız benim araştırmalarım sonucunda bir kaç arkadaşla olan muhabbetim üzerine konuşmak gerekirse aylık 3 bin alanı da var 1700 de alan var yalnız sorun şu ki Benim bilgisayarla oldukça aram iyi ve bu işi yapmak istiyorum ama hangi kapıya elimize atsak kapanıyor çünkü sıfırdan başlayan bir kimseye kolay kolay yardımcı olunmuyor :) Sadece bir tecrübe sahibi olan biriyle bu işe başlamak çok önemli ve en önemlisi de farz edelim açtık ve kazandık seo özgün makale yazmamız gerekiyor bu makale için de ayrı ücretler ödenmesi lazım daha gelir elde etmeden tüm parayı makale olayına mı yatırıcaz şimdi biliyoruz ki kopya içeriğe adsense ban atıyor ? Diyeceğim o ki kafam çok karışık

Ben site tek elde olacak diye duşünmüştum. Tabii ki büyük bir iş düşünüyorsanız siteye editör de alırsınız, kaliteli içerik girerler. Ancak tavsiyem ilk etapta sizin tek başlamanızdır. Elinizde yeterli sermaye varsa direkt editör alabilirsiniz ama yoksa önce sizin epeyce ter dökmeniz gerek. :) Hemen site içeriği ne olacak diye karar verip kaliteli bir domain ve host almakla başlayın derim. Bir ucundan başlamak gerek.

Son düzenleme:

21azat

Yeni üye
19 Nis 2012
37
0
Ben site tek elde olacak diye duşünmüştum. Tabii ki büyük bir iş düşünüyorsanız siteye editör de alırsınız, kaliteli içerik girerler. Ancak tavsiyem ilk etapta sizin tek başlamanızdır. Elinizde yeterli sermaye varsa direkt editör alabilirsiniz ama yoksa önce sizin epeyce ter dökmeniz gerek. :) Hemen site içeriği ne olacak diye karar verip kaliteli bir domain ve host almakla başlayın derim. Bir ucundan başlamak gerek.

Teşekkür ederim yorumlarınız için :) eğer olur da başlarsam dediklerini düşünürüm.

manga4404

Katılımcı Üye
21 Tem 2009
262
4
TeHeTe
en önemli tavsiyem para kazandırmaktan çok seveceğin kategoride bir site aç yoksa birkaç ay para vermez sende bıkarsın ve hüsran sevdiğin kategoride bir site aç para zaten zamanla geliyor

heyecan85

Uzman üye
9 Tem 2015
1,466
4
ByZehirxx ilk olarak ücretsiz hosting sağlayan siteler var örnek sınırsız olarak ;

Örnek site

Bu hosting özellikleri

Sınırsız disk
Sınırsız trafik
Litespeed server
Ücretsiz ssl sertifikası
Yakında da android ve ios uygulamasını da ücretsiz sunacakmış kontrol paneli olarak
Cpanel
Seo araçları
Bir kaç özelliği daha vardı aklımda değil.

Şimdi soruya gelelim ;

Bu işe yeni başlıcaksın 1 ay da 3 bin 5 bin zaten kazanamazsın blog açıcaksan emek vericeksin daha doğrusu ne açarsan aç güncel tutacaksın site ne kadar güncel olursa o kadar köfte :) ben ilk blog açtığımda smm paneli kimse paylaşmıyodu apili paylaştım patladı gitti adamlar mail yağmuruna tutuyolardı yani en güncel konuları ele alan doğru alan her zaman kazanır kazanmak içinde sabır sabır sabır :)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.