Network ınternet sorunu yaşıyorum

gksel

Katılımcı Üye
6 Şub 2011
943
0
Youtube veya oyun oynarken (çok internet gerektiren uygulamar) internet gidiyor.
Ama internet modemde ve telefonda var gözüküyor ama kullanamıyorum gittiği zaman hiç bir şey yapmadan bir kaç dakika bekler isem grri geliyor bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok mutlu olurum

Son düzenleme:

Foint

Üye
15 Haz 2020
139
0
Bermuda
Modemde internet bağlantısı varsa, DNS ayarlarını 209.244.0.3 - 209.244.0.4 yap. Bir de https://www.speedtest.net yap. Orada internet ile alakalı download ve upload normal ise Modemi sıfırla veya Müşteri Hizmetlerini ara. Download/upload düşük ise ödenmemiş faturan vardır veya müşteri hizmetlerini ara.

gksel

Katılımcı Üye
6 Şub 2011
943
0
Müşteri hizmetlerini aradım sıkıntı yok falan drdiler hiç yardımcı olmadılar, kalakaldım böyle. Dns yi şimdi drniyeceğim tavsiyen üzerine

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
gksel
dns google dns kullanıyorum 8.8.8.8 - 8.8.4.4 kullanıyorum, modemde wps kapat, modemden pc ye kablolu internet kullan, bilgisayar windows update güncel tut, driverleri sorunun düzelir modem kablosuz şifre değiştir

Foint

Üye
15 Haz 2020
139
0
Bermuda
Bendede aynısı oluyordu özellikle youtubeda. Yeni bir ağ kartı aldım ve level3 dns e bağladım sorunum düzeldi.Bence kesinlikle çözülür. Ağ kartın bozulmuştur.

Ağ kartı son çözüm olmalı, her formatımda Level3 DNS kullandığım için bu tür sorun yaşamıyorum ama ayarlamadığım zamanlarda bende de aynı sorun oluyordu özellikle Youtube'de.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.